Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

terrano II 2.4 zamiana alternatora


krknismo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z alternatorem w moim szumi łożysko więc kupiłem drugi wymieniłem i niestety w tym jest padnięty regulator napięcia właśnie ten za ok 1000zł patrzyłem i aktualnie zamienniki nie są dostępne i jestem w kropce nie bardzo wiem co zrobić? Boję się kupić znowu używkę jest ryzyko że znowu będzie padnięta. Czytałem że do 2.7 wkładacie inne więc zastanawiam się czy do 2.4 ktoś wie jaki pasuje na mocowania najlepiej taki żeby przeróbek było jak najmniej no i oczywiście żeby części były dostępne. Czekam na wasze pomysły z niecierpliwością pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator to jedna z tych cześć auta której jeszcze nie rozbierałem i nie umiem go sam naprawić wiem ze można podmienić sam regulator na inny ale wiem ze trzeba cos przerobić ale jak to zrobić nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już coś ogarniesz tzn jakiś mocniejszy altek to daj znać bo też mnie to czeka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dzięki uprzejmości Pana z serwisu otrzymałem wiedzę jak należy podłączyć inny alternator okazuje się to bardzo proste od strony elektrycznej mam już kandydata z grupy vag  jak juz go wsadze to dam znać. Co do ilości amper mnie nie potrzeba dużej mocy ale chodzi o dostępność części wiadomo czego jest najwięcej na ulicy sam mam skode tu nigdy nie ma problemu z częściami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. Alternator 120 A z Passata nie dużo roboty bo dół pasuje. Pasek idzie bardzo delikatnie pod kątem jest opcja żeby to poprawić ale trzeba piłować dolne mocowanie z tyłu żeby go jeszcze trochę do przodu przesunąć na razie testuje tak. Nie piszczy nie spada zobaczymy w mocniejszym terenie. Przy okazji nauczyłem się regenerować altka więc pewnie po testach wrócę do oryginału bo mam dwa jeden już naprawiony drugi przy okazji ogarnę. Jak będę ściągnął to wrzucę zdjęcia i dokładne wymiary przedłużenia górnego mocowania bo oprócz wymiany koła pasowego to jedyna przeróbka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to od silnika 2.0 8v kod AZM występuje nie tylko w passacie jak będę rozbierał to wrzucę foto. Narazie jedyny plus jaki zauważyłem to lepiej działające szyby ale jak ktoś chce wrzucić mocną wyciągarke to się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

witam przyszedł czas na mój alternator ,miałem iść na twoim patęcie ale na szrocie wpadł mi w ręce altek od almery 2.2 td  ,kostka do podłączenia jest taka  sama w zasadzie trzeba troche podpiłować mocowanie górne i przełożyć kółko i to tyle reszta pasuje . Alternator ma 100A a nie 60 jak mój stary który po ostatnim rajdzie i kilku przejazdach przez głębszą wodę padł , kable dochodzą teraz od góry a nie  od dołu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Orientuje się ktoś, czy fabryczny alternator w 2.4 Pb "uciągnie" dodatkowe oświetlenie o łącznej mocy 250 watów, czy też jednak będę musiał myśleć o założeniu mocniejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można i tak ,ja ogólnie daleko od domu się nie zapuszczam, i mam tylko to co potrzebne a i urządzeń na 12V nie mam jakiś dodatkowych no oprócz wentylatora chłodnicy i altek 100A daje rade bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa aku. sterowanie t-max dopellbatery system i tak chce zamontować jeszcze panel sloneczny 110W. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...