Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(J11) nowe wersje silnikowe


BartoszN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem kto z Was już wie ale niebawem rozpocznie sie produkcja Qashqai z nowymi silnikami które prawdopodobnie handlowo zostaną oznaczone jako 1.4 lub DIG-T 140KM i 160KM. 

Silnik 160KM ( 163KM podobno) ma mieć tryb odłączania cylindrów przy małym obciążeniu oraz opcjonalnie dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów

natomiast podstawowy silnik DIG-T będzie miał 140KM ! 

silniki diesla to kolejna modyfikacja 1.5dci który będzie miał 115KM i opcjonalnie dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów i 1.7dci o mocy 150KM który będzie dostępny ( początek 2019r.) w wersji 4x4 + automatyczna skrzynia biegów ( w końcu )

 

z innych zmian to nowy system nawigacji z łącznością on line / czytaniem smsów itd i 5letnią bezpłatną aktualizację map 

nie potwierdzone jeszcze ale podobno od wersji Acenta ma mieć duży ekran 7" i kamerę cofania w std 

 

zapowiadają się ciekawe zmiany w ofercie QQ

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, elsebo napisał:

Kiedy dostępne będą cenniki?

Też jestem ciekaw jak to wycenią. Sądząc po powyższym podejrzewam że będzie dużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to odpowiedź Nissana na nowości spod znaku Skody i Seata żeby auto było bardziej konkurencyjne na rynku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chyba chodzi o nowe normy euroX. Z obecnych silników nic się więcej nie wyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140KM +/- droższy od 115KM około 5-6% czyli katalogowo poniżej obecnej wersji 160KM , zapewne 163KM droży od 140KM jak obecnie czyli +/- 8000 zł 

jeżeli specyfikacja się zmieni i będzie podążać za std. wyposażeniem konkurencji to powinny w std. pojawić się systemy bezpieczeństwa w std. więc cennik zapowiada się ciekawie 

 

produkcja wrzesień 2018 czyli dostawy od października 2018 ( wyjątkiem diesel 1.7 bo to styczeń/luty 2019 )

8 godzin temu, elsebo napisał:

Bardziej chyba chodzi o nowe normy euroX. Z obecnych silników nic się więcej nie wyciśnie.

dokładnie tak , śmieszne ,że  stare silniki są w stanie spełnić nowe normy po ich adaptacji czyli np. 1.5dci i 1.6i 117KM(który m 112KM) który jest już podstawowym i jedynym silnikiem benzynowym  w JUKE po liftingu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja byłem w ASO we wtorek to gościu na serwisie wspomniał coś o 1,3 (dig-t?) o mocy 160KM, który ponoć będzie w xtrailu :)

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomkek1912 napisał:

Ja byłem w ASO we wtorek to gościu na serwisie wspomniał coś o 1,3 (dig-t?) o mocy 160KM, który ponoć będzie w xtrailu :)

W X trailu podobno ma być jako jedyny dostępny diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Ja byłem w ASO we wtorek to gościu na serwisie wspomniał coś o 1,3 (dig-t?) o mocy 160KM, który ponoć będzie w xtrailu :)

Owszem, w X-TRAILU jedyny silnik benzynowy będzie 1.3 163 KM, a diesel 1.7 177 KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wzrośnie sprzedaż diesla chyba że zrobią jak w pewnej koreańskiej marce że do diesla trzeba było dopłacić coś ok 25 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki wysokoprężne umierają w pojazdach osobowych... i dobrze. Pali dużo, drogie i bardzo awaryjne... winni są zieloni po części... ale też za chwile wejdą nowe metody testowania pojazdów i wtedy stare się nie obronią.

1,2 umarł i odrodził się, jako 1,33 L  ... kolejny badziewiak Renault z gamy ograniczania pojemności i wytrzymałości.  T32 z silnikiem poniżej 2L to pomyłka.. wystarczy popatrzeć na USA gdzie T32 jest pod nazwą Rogue i ma 2,5L benzynie klepaną od tak dawna jak BMW swoje 2,5L i działa nawet w Kalifornii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OsobaNN napisał:

Silniki wysokoprężne umierają w pojazdach osobowych... i dobrze. Pali dużo, drogie i bardzo awaryjne... winni są zieloni po części... ale też za chwile wejdą nowe metody testowania pojazdów i wtedy stare się nie obronią.

1,2 umarł i odrodził się, jako 1,33 L  ... kolejny badziewiak Renault z gamy ograniczania pojemności i wytrzymałości.  T32 z silnikiem poniżej 2L to pomyłka.. wystarczy popatrzeć na USA gdzie T32 jest pod nazwą Rogue i ma 2,5L benzynie klepaną od tak dawna jak BMW swoje 2,5L i działa nawet w Kalifornii. 

Zgadzam się z Tobą , że 1,33 w takim aucie to już przegięcie - ale ostatnio oglądałem test Forda Transita Courier 1.0 Ecoboost - to już jest dopiero przegięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rafiros said:

Zgadzam się z Tobą , że 1,33 w takim aucie to już przegięcie - ale ostatnio oglądałem test Forda Transita Courier 1.0 Ecoboost - to już jest dopiero przegięcie .

Ojć ... 1,0 Transit... Ford ma widzę też ułańską fantazje..... ale nic straconego... może Nissan też wstawi 0,9 z micry do GTRa doda 4 turbiny i będzie śmigać ja Bugatti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na pierwszego gościa,który pochwali się 1.33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

No to czekamy na pierwszego gościa,który pochwali się 1.33

Skoro robią silniki z litrażem z dwoma miejscami po przecinku to może wrócą też do flaszek 0,75 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości czy 1,33 ma 3 cylindry? ( nie szukałem w googlach ).

 

Teraz juz będzie coraz więcej ludzi szukających " perełek " w postaci normalnego silnika.

A tych będzie coraz mniej.

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos mial nieoficjalne, ale wiarygodne info o terminach:
- dostepnosci cennika - mozliwosci zamawiania
- planowanej dostepnosci aut do odbioru
to pewnie pare osób będzie mu wdzięcznych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/21/2018 at 5:15 PM, JACKO29 said:

No to czekamy na pierwszego gościa,który pochwali się 1.33

Nie mam, ale jedziłem(w nowej A klasie)  - bardzo przyjemny silnik, podczas normalnej jazdy pracuje cichutko, mocy ma absolutnie dość dla normalnego kierowcy - moim zdaniem za słaby do X-Traila, ale do QQ jako upgrade z obecnego 1.2 Dig-T - bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...