Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drogie wyklejanie (wygłuszanie) X-ksa baaaaaardzo cieszy :)


dgi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wygłuszyć X-ksa. Jest super. Dwa razy ciszej. Pomimo, że trochę mnie to kosztowało to są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy jakie ostatnio wydałem. :D

Wygłuszanie zrobiłem w Car Comfort w Starych Babicach pod Warszawą. Polecam sam warsztat jak i ogólnie operację wygłuszania. Będziecie zadowoleni. :)

https://www.facebook.com/carcomfort.warszawa/posts/867804240076762

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Też zastanawiałem się nad tego typu operacją, ale jakoś nie poszedłem za ciosem i zatrzymałem się jedynie na wygłuszeniu wszystkich drzwi przy okazji wymiany głośników. A fakt, że od nadkoli i z przodu i z tyłu daje po uszach:thumbsdown: 

Zastanawia mnie tylko jak technicznie wygląda wyciszanie uszczelek w drzwiach, bo w udostępnionym przez Ciebie linku doczytałem, że i taką usługę wykonano w Twoim Iksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc samemu trzeba poświęcić wiele więcej czasu na samochód niż w serwisie,no,ale wychodzi znacznie taniej.Też jestem ciekaw tej metody wyciszania uszczelek,czyżby jakiś rulonik z gąbki wkładali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszanie uszczelek polega na wstrzyknięciu w nie odpowiedniego roztworu, który:

  •  po zastygnięciu (przy zamkniętych drzwiach) daje efekt pamięci kształtu
  •  (lekko) usztywnia

Dzięki temu idealnie dopasowują się do powierzchni karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to dla mnie dziwne,bo przecież uszczelki co jakiś czas (chyba 20cm) mają otwory,więc roztwór-ciecz wypłynęła by,robiąc niezły bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... usztywnia... I rzeczywiście nie słychać szumu z okolic okien podczas szybszej jazdy? Trochę zastanawiający ten zabieg. Generalnie niby im bardziej elastyczna uszczelka tym lepiej układa się do wszelkich powierzchni. Tutaj piszesz, że ma pamięć i lekko staje się sztywniejsza. Ciekawe jak to się będzie sprawdzało w perspektywie dłuższej eksploatacji, np. po roku zamykania i otwierania drzwi i np. zimą przy mrozach. Ale ogólnie widzę, że naprawdę profeska od A do Z z tym kompleksowym wytłumianiem. "Zazdraszczam":thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy zawsze mnie rajcowały i przy każdym aucie grzebałem z wygłuszeniem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dgi napisał:

Postanowiłem wygłuszyć X-ksa. Jest super. Dwa razy ciszej. Pomimo, że trochę mnie to kosztowało to są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy jakie ostatnio wydałem. :D

 

Ile kg X przytył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dgi napisał:

~16/18kg

to znośnie

czyli licząc ok. 400 g na 1/4 m2 wychodzi 10 m2 (samego materiału za 800 zł). Oglądałem fotki - robią wrażenie; kiedyś to dawali grubą na 1-2 cm wykladzinę a teraz 2 mm filcyk i goła blacha;

W sumie to jakby fabrycznie dawali te 20 kg wiecej (w postaci grubej wykładziny wygłuszającej na podłogę) to nie miało by wielkiego wpływu na spalanie katalogowe a odczucia jakby inne by były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/17/2018 at 3:27 PM, dgi said:

Postanowiłem wygłuszyć X-ksa. Jest super. Dwa razy ciszej. Pomimo, że trochę mnie to kosztowało to są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy jakie ostatnio wydałem. :D

Wygłuszanie zrobiłem w Car Comfort w Starych Babicach pod Warszawą. Polecam sam warsztat jak i ogólnie operację wygłuszania. Będziecie zadowoleni. :)

https://www.facebook.com/carcomfort.warszawa/posts/867804240076762

Tak z ciekawości to  jaki budżet trzeba szykować na takie wyciszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/17/2018 at 5:01 PM, devilde said:

Gratulacje. Też zastanawiałem się nad tego typu operacją, ale jakoś nie poszedłem za ciosem i zatrzymałem się jedynie na wygłuszeniu wszystkich drzwi przy okazji wymiany głośników. A fakt, że od nadkoli i z przodu i z tyłu daje po uszach:thumbsdown: 

Zastanawia mnie tylko jak technicznie wygląda wyciszanie uszczelek w drzwiach, bo w udostępnionym przez Ciebie linku doczytałem, że i taką usługę wykonano w Twoim Iksie.

na jakie głośniki wymieniałeś? 

czy wymieniałeś fabryczne radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szybkicus napisał:

na jakie głośniki wymieniałeś? 

czy wymieniałeś fabryczne radio?

Głośniki Focal. Z przodu odseparowane, a z tyłu dwudrożne. Na pace sub. Przód i sub pod wzmakiem. Generalnie nie wiem, czy dobre, ale auto zagrało sporo konkretniej. Radio już 2 lata temu wymieniłem na dedykowane Adayo GMS i do dzisiaj naprawdę daje ono radę. No może dotyk wyświetlacza nie jest tak precyzyjny, jak w dwóch pojemnościowych androidach, które ostatnio testowałem, ale niestety owe androidy mocno chowają się do starego windowsowskiego Adayo względem odsłuchu. Najprawdopodobniej mimo mocno rozbudowanych korektorów mają dużo słabsze przetworniki. Szkoda, bo gdyby nie to, chętnie zamieniłbym na jakiegoś androida, który daje o wiele więcej innych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, devilde napisał:

Głośniki Focal. Z przodu odseparowane, a z tyłu dwudrożne. Na pace sub. Przód i sub pod wzmakiem. Generalnie nie wiem, czy dobre, ale auto zagrało sporo konkretniej. Radio już 2 lata temu wymieniłem na dedykowane Adayo GMS i do dzisiaj naprawdę daje ono radę. No może dotyk wyświetlacza nie jest tak precyzyjny, jak w dwóch pojemnościowych androidach, które ostatnio testowałem, ale niestety owe androidy mocno chowają się do starego windowsowskiego Adayo względem odsłuchu. Najprawdopodobniej mimo mocno rozbudowanych korektorów mają dużo słabsze przetworniki. Szkoda, bo gdyby nie to, chętnie zamieniłbym na jakiegoś androida, który daje o wiele więcej innych możliwości.

U mnie zestaw fabryczny Bose. Przed wygłuszeniem troszku brakowało mi dołu. Dla niektórych kawałków podciągałem +3 (kreseczki). Teraz, po wytłumieniu, muszę zejść na -1. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Yukka said:

Czy koszt tej operacji to naprawdę jest aż taka tajemnica? :rolleyes:

Chyba tak i to bardzo ogromna :) stąd brak odzewu i nabranie wody w usta:)

 

ale my tutaj  jesteśmy ogarnięci i szybko przeliczymy

 

Graty tylko na wyciszenie wnętrza tj,: nadkola, podłoga, drzwi i boczki  = 35 szt. mat + 12 m2 pianki

Kalkulując szybko tak z pod palca to koszt samych mat + pianki  wyglada następująco:

1) STP silver + pianka 10 mm - 1600-1700 pln

2) STP gold +  pianka 10 mm 2200 - 2300 pln

 

Zakładając  potrzebny czas tj. 2 dni robocze jak pisał  szanowny "dgi" trzeba liczyć:

 - 2 ludzi x 2 dni, ,,

 - marża na materiale   ( tutaj warsztat zawsze dowali swoje 20 % za fatygę)

-  zysk firmy,  

- bezcenne i tajemne know how demontażu i montażu elementów tapicerki / plastików

Tutaj  należy doliczyć dodatkowe ok. 3500-4000 pln

 Szacunkowy koszt  takiej operacji w przypadku naszego X-a to ok. 5200 - 6500 pln.

Moja intuicja podpowiada, że będzie  to wartość bliższa  cyfry 6 na początku rachunku. 

 

 Pytanie do "dgi" czy dużo się pomyliłem?

 

 

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem,że chyba nie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać trzeba że przybędzie trochę kilo i przy odsprzedaży nie zwróci nam się to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, kubalon said:

Dodać trzeba że przybędzie trochę kilo i przy odsprzedaży nie zwróci nam się to. 

Panowie patrzyć trzeba na to w ten sposób  "Biednych nie stać na tanie rzeczy":)

Myślę, że tutaj jednak warto zainwestować  ( ale nie koniecznie takie kwoty) jeżeli mamy na celu poprawę i modyfikację audio.

Lubię wyzwania więc będę to robił sam.

Jeżeli opanuję tą sztukę to zajmę się usługowo - hobbystycznie  w wolnych chwilach za rozsądniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do kosztów i dywagacji - na FB firma podała koszt tej akcji w wysokości 3600 netto.

Takie rzeczy nie robisz po to, żeby zwiększać wartość auta przy odsprzedaży, tylko żeby się przyjemniej jeździło B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za brak odzewu. Urlop i te sprawy. Koszt wyszedł taki jak podano na fb, czyli ~3600 netto (ja brałem na fakturę).

Wyciszenie pomogło przy dłuższej jeździe na wakacje, a więc spełniło swoje przeznaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na facebooku firma się chwali, że po jej zabiegach głośność wewnątrz auta spadła o 3 decybele. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale 3 dB to chyba nie jest zbyt wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.Porównują decybele trzeba zaznaczyć,że decybele to skala logarytmiczna i mając porównanie 3db mniej do 3db więcej to można powiedzieć,że 3 db to dźwięk dwukrotnie cichszy,lub głośniejszy.Owszem ,ktoś mógłby powiedzieć,że obniżył szum o 3db i prawie tego obniżenia nie słyszy....Prawie...jednak różnica jest w głośności,natężeniu,w wysokości skali szumu.Porównując tabelki na oponach i używając tych opon,można dokładnie określić poziom dźwięku.

Miałem Continentale z poziomem 73db,a teraz mam Miśki z poziomem 69db różnica jest kolosalna ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też profesjonalnie  wygluszylem swojego (żony) x ale nie jestem do końca zadowolony z efektu. Nie wiem co z nim jest ale obawiam się ze halasuja opony lub jakieś łożysko.  Auto ma przejechane dopiero 52k . Czekam na opony zimowe i zobaczymy czy wymiana coś pomoże.  To mój drugi x poprzedni był trochę cichszy ale to i tak była katastrofa .  Teraz mam forda smax 2017 I to jest dopiero ciche i wygodne auto . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...