Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blenda tylnej klapy bagażnika


sylwia1106
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż w zeszłym tygodniu urwała się się blenda tylnej klapy bagażnika i muszę kupić nową i pytanie czy np blenda z samochodu nissan quashai jest taka sama jak w nissan note? bo z wyglądu tak ale niewiem jak z zatrzaskami. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie to samo. 

Generalnie najpierw zwolnić zamek a potem otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.07.2018 o 13:02, sylwia1106 napisał:

Witam. Otóż w zeszłym tygodniu urwała się się blenda tylnej klapy bagażnika i muszę kupić nową i pytanie czy np blenda z samochodu nissan quashai jest taka sama jak w nissan note? bo z wyglądu tak ale niewiem jak z zatrzaskami. Pomoże ktoś?

Mialem to samo. Na forum sa rozwiazania tj wklejenie srub i przykrecenie od strony wnetrza klapy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Mialem to samo. Na forum sa rozwiazania tj wklejenie srub i przykrecenie od strony wnetrza klapy.
Poproszę linka

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, peceq napisał:

Poproszę linka


 

Wpisz u góry w "szukaj" blenda to wyświetli się więcej informacji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podobny problem rozwiązałem w następujący sposób:

  1. Ściągnięcie plastikowej "tapicerki" klapy bagażnika (jedna śruba w uchwycie do zamykania plus zatrzaski. Trzeba użyć troszkę siły ale wyskakują bez problemu. Najgorzej zacząć)
  2. Odkręcenie starych śrub mocujących blendę
  3. Wypięcie oświetlenia i przycisku otwierania klapy z blendy
  4. Przed usunięciem pozostałości po zatrzaskach zaznaczyć środek śruby poprzez minimalne nawiercenie 
  5. Usuniecie nożykiem tapicerskim pozostałości po mocowaniach i wstępne wyrównanie powierzchni też nożykiem)
  6. Wyrównanie powierzchni papierem ściernym
  7. Uchwyty których ja użyłem to mocowanie bodajże umywalki lub sedesu. Uchwyty trzeba delikatnie zmodyfikować poprzez ścięcie kołnierza, zeszlifowanie od czoła do wysokości około 12mm i nawiercenie otworu (ja użyłem wiertła fi 6,8mm). Powierzchnię do klejenia także trzeba zmatowić papierem ściernym.
  8. W otwór wkładamy śrubę bodajże 6 o długości podobnej do tych wykręconych (może być dłuższa ponieważ w klapie jest sporo miejsca)
  9. Całość kleimy w osi starych mocowań (ślad po wcześniejszym nawierceniu). Klej, którego ja użyłem to SUPER GLUE. Po przyklejeniu 1 uchwytu wykonałem test wytrzymałości i jak się okazało nie byłem w stanie tego oderwać (bardzo duża powierzchnia uchwytu robi swoje) Ważne aby dokładnie w odpowiednim miejscu przykleić ponieważ później musi nam to spasować z otworami w klapie, aczkolwiek istnieje trochę nazwijmy to regulacji, gdyż śrubę można ustawiać pod kątem.
  10. Po przyklejeniu wszystko składamy do kupy i przykręcamy blendę do klapy bagażnika używając starych nakrętek + ja zakontrowałem dodatkowymi. Zakładamy tapicerkę i gotowe. 

Koszt to raptem 17 pln plus 2-3 godzinki zabawy ;-)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gratuluję cici_m pomysłu.

Ja naprawiłem swoją blendę używając kleju do tworzyw sztucznych dostępnych w kartuszach, podobnych jak sprzedawany popularny silikon do sanitariatów.

Mój sposób był bardzo pracochłonny ze względu na precyzyjne ustawienie śrub. W opisanym wyżej sposobie śruby są ruchome więc ten pomysł jest smart.

Na youtube jest opisanych wiele sposobów usuwania tej usterki łącznie z gotowymi zestawami naprawczymi co wskazuje na to, że projektant nie do końca przemyślał mocowanie blendy.

W moim QQ aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości a przede wszystkim ułatwić użytkowanie żonie, przy okazji wymiany "zmęczonych" sprężyn gazowych dołożyłem do nowych sprężynki odbijające - po lekkim naciśnięciu mikro styku zwalniającego zamek klapy bagażnika klapa sama się otwiera do maksymalnego uchylenia.

Kolejny etap - zakupiłem przekaźnik, który pozwoli otwierać klapę przy użyciu oryginalnego kluczyka. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witaj grzeslobo. Czy mógłbyś wrzucić jakieś fotki tych sprężynek odbijających? Też wymieniłem od ręki siłowniki gazowe ale może patent ze sprężynkami też okaże się ciekawym rozwiązaniem.

Jeśli z przekaźnikiem też wypali to także podziel się na forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziwna sprawa. Po odkręceniu śrub urwałem 1 mocowanie śruby ponieważ trzymał ją dodatkowy element. Wygląda jak kołek pozycjonujący przyklejony do blendy wciśnięty w otwór klapy, a nie mogłem go wypchać :wtf2:. Oglądam nowe klapy i nigdzie nie widzę nic podobnego.

Pokleiłem mocowanie śruby twardym klejem - urwało się po 2 dniach. Zmodyfikowałem śrubę podobnie jak kolega "cici" i przykleiłem. Wiem, że lekko kąt się nie zgadzał więc dokręciłem z czuciem nakrętką samokontrującą. Dziś urwał mi to szwagier podnosząc klapę na siłę :argue:.

Szukam nowej blendy, ale trochę drogo sobie liczą + trzeba polakierować. Znalazłem "Nissan Qashqai zestaw napr. uchwyt listwy klapy" za 40 PLN. 

Zawartość:

  • 2 x mocowania listwy

UWAGA!!

Przedmiotem sprzedaży są mocowania które urywają się od listwy,  należy je mocować na kleju do listwy/blendy.

Potrzebuję tylko do jednej śruby, więc ta opcja mi pasuje. Dziś kupuję i w tygodniu podziałam.

 

Blenda.jpg

Edytowane przez yukisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja po robótce.

Blenda przyklejona, pasuje jak ulał, trzyma jak należy.

Ten "kołek pozycjonujący", przez którego urwałem zaczep to był nit plastikowy (zatrzask). Za diabła nie dał się wypchać w żadną stronę. Rozwierciłem dziada, a i tak nie dał się otworzyć, czyli z góry byłem skazany na rozwiązanie siłowe. Tak się zastanawiam czy to świadczy o fabrycznym mocowaniu blendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem swiezo po zalupieniu zamiennika blendy tylnej bagaznika za kwote raptem 200 zl z przesylka w kolorze podkladu srebrna; w srode bedzie ona malowana przez znajomego lakiernika po kosztach jedynie materialu lakierniczego.

Jedyny minus to zadna blenda na allegro nie posiada na sobie uszczelki wokol blendy a wiec tasma dwustronna dobrej mocy mnie ratuje-efekt- daje gwarancje dozywotnia na to co zaloze sobie sam.

Nie tak jak te gamonie od montazu blendy- zamiast 5 kolkow mocowania to byla na 4 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie skończyłem mocowanie tej blendy. Podobnie jak YUKISAN kupiłem na Allegro te plastikowe zamienniki/wstawki i powiem wam że bajka. Trzyma mocno koszt ok 57 zł.

A ten kołek o którym pisał YUKISAN to bardzo łatwo się go ściąga. Od środka trzeba go lekko ścisnąć w dwóch miejscach (wystające blaszki) i sam wychodzi. Zamieszczam pare zdjęć i polecam obejrzeć filmik

https://www.youtube.com/watch?v=3odLTUWKRww

20200119_124016.jpg

20200119_131310.jpg

20200119_131329.jpg

20200119_131356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Informacja dla wszystkich zainteresowanych; zamiennik blenda do n qq klapy bagaznika z allegro za 200 zl z przesylka;

otwory w blendzie gdzie jest mocowanie 5 srub nie pasuja w zaden sposob by oryginalne srubki ze starej blendy mogly sie spasowac.

Kolejne 2 godziny do tylu i przerabianie albo zwrot blendy na wlasny koszt.

Porazka calkowita.

Efekt koncowy ok ale przerabiania kombinowania co niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...