Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nagrzewnica przednia i dziwne odgłosy


Artur83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Posiadam od niedawna Serene 2.0 benzynę i mam problem z układem chłodzenia.Słychać jak woda sie przelewa przez nagrzewnice i jak bulgocze.W dodatku wycieka czasem plyn z pod korka chłodnicy.A jak sie troche zagrzeje to wentylatory włączają sie co chwilę.Temperatura na wskaźniku jest caly czas poniżej połowy.Może ktoś miał podobny problem?Myślałem ,ze jest może zapowietrzony ale węże od chlodnicy są ciple z góry i z dołu.A może jakiś czujnik jest zepsuty.A może chlodnica jest juz trochę przytkana.A może ...itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2018 o 07:57, Artur83 napisał:

Słychać jak woda sie przelewa przez nagrzewnice i jak bulgocze.W dodatku wycieka czasem plyn z pod korka chłodnicy.

U mnie też ostatnio bulgocze, bo nie został odpowietrzony po właśnie lekkim (zupełnie niewielkim) wycieku na wężyku od podgrzewania gazu.
Jeśli był wyciek i nie będzie DOBRZE odpowietrzony, to bulgotać może. U mnie skutkiem tegoż nie grzała w zimie tylna nagrzewnica - innych znaków nie było, temperatura w normie, mnie się wentylator nie włącza bez potrzeby.

To, że węże od chłodnicy ciepłe, to zbyt mało, żeby stwierdzić, że jest dobrze.
Moim zdaniem: 1) zlikwiduj wyciek, 2) odpowietrz cały układ chłodzący.
Poczytaj koniecznie ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...