Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brembo - seryjne


Ferris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam prośbę o wyjaśnienie, bardzo pokrótce temat hamulców Brembo jako opcja w seryjnych "Z".

 

W swojej "Z" mam fabryczne Nissana i generalnie do jazdy takiej do jakiej te auto jest wykorzystywane są zupełnie wystarczające ale gdzieś cały czas kołacze się pomysł aby wstawić tam ten zestaw, który, w moim odczuciu powinien się tam znaleźć w pierwszej kolejności ;)

Bezpieczniej i ładniej wygląda więc może warto połączyć przyjemne z pożytecznym ;)

I teraz tak:

- rozumiem, że fabrycznie to był CAŁY układ hamulcowy ? Nie tylko zaciski etc. ?

Czy jest gdzieś możliwość kupienia takiego zestawu w całości - tak jak "Z" wyjeżdżała z fabryczki ? Jakie to mogą być koszty ?

Odwracając pytanie: - czy można taki zestaw poskładać z elementów, każdy osobno ? Jest na to jakaś specyfikacja ?

 

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz wersję USA bez brembo? No to swap na brembo to tylko wymiana tarcz i klocków i zacisków z tego co mi wiadomo. Są takie gotowe zestawy w cenach 2-3k pln. Sam taki sprzedałem w tym roku za ok 1800. 

Edytowane przez k3dbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łukasz83 napisał:

Jak tylko tarcz i klocków? Chyba przede wszystkim zaciskow?

Za szybko pisałem ;P pewnie że zacisków też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k3dbe napisał:

Rozumiem że masz wersję USA bez brembo? No to swap na brembo to tylko wymiana tarcz i klocków i zacisków z tego co mi wiadomo. Są takie gotowe zestawy w cenach 2-3k pln. Sam taki sprzedałem w tym roku za ok 1800. 

 

Dokładnie tak - USA ;)

 

Tylko teraz tak - zastanawia mnie to co napisałeś, o cenie - jak to się ma do tego, że np. same tarcze 2 szt na przód to wydatek rzędu 2,5 kafla ? 

Czy jest Brembo I BREMBO ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ferris napisał:

 

Dokładnie tak - USA ;)

 

Tylko teraz tak - zastanawia mnie to co napisałeś, o cenie - jak to się ma do tego, że np. same tarcze 2 szt na przód to wydatek rzędu 2,5 kafla ? 

Czy jest Brembo I BREMBO ? :)

 

2,5k za tarcze brembo na przód???

https://allegro.pl/sportowe-tarcze-ebc-nissan-350z-skyline-v35-przod-i7044254530.html

 

Za 1100zł masz tarcze z EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intercars ma sztucznie windowane ceny to raz, a dwa nawiercane nie nadają się do ulicznej jazdy, dziwny ten cały temat, swap zacisków p&p, przewody zamówisz sobie HEL'a, tarcze mozna pizzabrakes i klocki DS perfarmance z robocizna 5k i temat zamknięty, jak będziesz szukał zacisków to im bardziej napis brembo przepalony tym bardziej dostały wpier*** np. na torze, dodatkowo często trzeba wymienic to co gumowe w zaciskach oraz czasem same tłoczki, czyli swap w cenach 5-6k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO bo jak kupujesz komplet to tam masz używane części, czasem są całe sety z tarczami, czasem bez, ja swój sprzedałem z przednimi w ok stanie ale tylne śmietnik, klocki tył śmietnik a przód miał dwa wyjazdy na tor. Trzeba troszkę poszperać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...