Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Jak dobrze ustawić klimatyzacje?


Olik

Recommended Posts

Od niedawna do żony p10 dołączyła moja p12 2005 2.0l lpg. Narazie bez problemowo jezdzi ale nie umiem sie połapać w klimatyzacji. W fordzie ustawiałem temperature, klikałem A/C i Auto, tyle. A tutaj nie moge do tego dojść. 

Klikam 2 razy pokrętło od nawiewu wiec wszystko wchodzi na Auto, ustawiam temperature mniejszą o 5stopni niż na dworze. Leci ciepłe i śmierdzi kurzem (pewnie filtr do wymiany). Ustawiam na 17stopni (na dworze 30) i dalej ciepłe. 

Klikam A/C i leci lodowate. Kurzu nie czuć wiec teraz pewnie działa klima. Nie wazne czy ustawie 17stopni czy 29stopni (na dworze 25stopni) leci za zimne, jakby ktoś zamrażarke otworzył. Jak ustawie na HI to dopiero wtedy przestawia sie na "ogień piekielny". 

Coś nie tak ze stwrownikiem/termostatem czy ja nie umiem tego nastawić? 

Link to post
Share on other sites
clavikord

Włączasz klime, 21 stopni i włączasz auto. 21 stopni oznacza, że w kabinie ma być 21 stopni a nie, że z nawiewu ma iść 21. Jak w kabinie zostanie osiągnięta temp 21 stopni, wentylator obniży obroty, i ew podniesie trochę temperaturę z nawiewu. Primera przy upałach w trybie auto daje nawiew na kratki, od siebie polecam ustawić je na samą górę. Warto oczyścić czujnik temperatury w kabinie,  żeby jako tako to działało, znajduje się przy prawej nodze kierowcy. Nie mniej automat klimy w Primerze jest beznadziejny

Edited by clavikord
Link to post
Share on other sites

W którym miejscu dokładniej szukać tego czujnika? 

Link to post
Share on other sites
clavikord

Od strony kierowcy, dolna osłona deski rozdzielczej. Jak wsiądziesz, to na wysokości kolana będziesz miał malutką kratkę (1cmx1cm)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...