Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z kontrolką silnika i systemem start stop


Libard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich od jakiegoś czasu mam problem jak w temacie... Pojechałem do serwisu stwierdzili zapchany filtr dpf został wyczyszczony komputerowo auto zaczeło jeździć normalnie bez problemów z prześpieszaniem od 3 biegu (dodawanie gazu i odcinanie do na chwilę i później zaś ciągnie) po powrocie do domu zgaszeniu auta i po ponownym wyjeździe ok godziny postoju kontrolka silnika i system start stop wywala błędy wie ktoś może co może być przyczyną? Auto ponownie zawiozłem do serwisu ale już mam dość jazdy po serwisach czytałem również o czujniku różnicy ciśnienia że może sprawić problemy... Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Libard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale za pierwszym razem powiedzieli mi że filtr zawalony dlatego wywaliło mi te kontrolik i auto pod górkę np na 3 biegu już nie mogło podjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pierwsze czyszczenie komputerowe. Tzn. ogolnie na początku powiedział że to moja wina zbyt mało dynamiczna jazda...stalo się to zaraz po urlopie gdzie prawie zrobiłem 1600km w jedną stronę odrazu na drugi dzień, ale zrobili w ramach gwarancji. Trochę mnie dziwi też ta utrata mocy od 3 biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie okazało się że dpf jest do wymiany kompletny stwierdzili że podlega to gwarancji więc czekam na zakończenie sprawy i na pewno dam znać. Dodam że auto jest kupione w Niemczech w salonie  Aktualny przebieg 87tys. 1.6dci 4x4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie auto odebrane z warsztatu z nowiutkim dpf, sonda lambda odrazu wymieniony olej + filtr wszystko w ramach gwarancji więc 4123euro zostało w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pot z czoła można zetrzeć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie ten sam temat po roku czasu to samo czy to możliwe? Podejrzewam że czujnik na filtrze jest uszkodzony bo to nie możliwe ma ktoś jakiś pomysł???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przejechaniu 50km na 4 biegu i obrotach 3tys. Czerwona kontrolka znikneła została żółta i błąd start stop i nie wiem co dalej robić... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...