Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona/trójkąt lusterek QQ J11B


Pavllo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie- czy ta osłona z modelu J11 będzie pasować do J11B?  Czy jest szansa, że nic nie zmienili (wymiary, mocowanie itd)?

Potrzebuję dokupić do J11B osłonę z "diodą", ale na allegro nie ma jeszcze od najnowszego modelu...

 

 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavllo,myśleć to my możemy,a prawda wyjdzie po kupnie.Tak na prawdę nie widać różnicy w środku między J11 a J11b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o wyglądzie wewnętrznym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ciekawe czy zakładając załóżmy lusterka z sygnalizacją martwego pola  do acenty(bo nie ma) będą działały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo nie masz radarów z tyłu- to nie lusterka realizują martwe pole. ja tez nie mam i nie działają, ale wiązka w drzwiach jest...ale niedługo będą! dziś założyłem uniwersalne radary. teraz muszę rozkminić wiązki kabli z drzwi i będzie jak z fabryki, ba nawet lepiej :)

 

oryginalnie radar jest przymocowany do tych otworów za zderzakiem

 

 

 

IMG_20181124_171025.jpg

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontujesz,to umówimy się na oględziny .Ok!? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JACKO29 napisał:

Jak zamontujesz,to umówimy się na oględziny .Ok!? :D

 

Ok, nie ma sprawy. Już działają, dziś był test i są na prawdę super w wykrywaniu. 

Ale projekt nie zakończony bo:

- zamiast uniwersalnych diod muszę podpiąć pod trójkąty lusterek z diodami

- muszę podpiąć centralę martwego pola pod sygnał wstecznego, żeby nie sygnalizowala przy cofaniu ( cofajac zbliżamy sie do obiektów i zawsze świeci) 

- zastanawiam sie czy podpiąć pod kierunkowskazy, aby piszczalo jak wykryje obiekt a ja dam kierunek... To może być denerwujące... 

- wreszcie podepne centrale pod przycisk dedykowany na konsoli (tam gdzie start stop), aby móc wyłączyć centralę w razie koniecznosci, awarii itd... 

Te radary wykrywaja obiekty zbliżające sie do auta, nie oddalajace, więc działają tak jak powinny. Wykrywaja tez pieszych, nie trzeba być kupą metalu

 

Gdzie mogę wziąć +12 z cofania, oprocz lampy z tylu? 

 

 

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA ! I to jest problem!Chyba pozostaje tylko lampa,bo następnym punktem dopiero jest czujnik na skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fiacie mialem +12v w lusterku foto-napięcie z wstecznego dawało sygnał lusterku, że ma sie rozjaśnić przy cofaniu... Oczywiście w qq tego nie ma... 

Wsteczne są w klapie... Moze uda się znaleźć odpowiedni przewód z przodu, w kostce od wiązki kabli idących na tył auta (w progach) 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad tym systemem ale ostatecznie zrezygnowałem (za to mam automatycznie podnoszoną tylną klape:). szukałem wersji z dedykowanym lustrami ale chińscy koledzy nie chcą zrobić.

Możesz opisać jak to działa (np. W trasie, korku) i czy warto w 'toto' inwestować?

Btw. Z radia też można wyciągnąć sygnał wstecznego:)

Btw2. Czy ktoś się orientuje gdzie w Polsce można dostać dedykowane lusterka z diodą martwego piłka w miarę rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dedykowanych lusterek (szkieł ) z martwym polem do QQ- w QQ jest dioda w osłonie lusterek ...

nie powiem ci, czy warto w to inwestować, to sprawa indywidualna. Ja mogę tylko powiedzieć, że działa i na pewno może tylko pomóc, niż zaszkodzić.

zanim wytargam radio, to mam nadzieję,że szybciej znajdę sygnał w wiązce kabli w progu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ,tak mi przyszło do głowy...jeżeli masz lusterko fotochrom,tam może znajdziesz,w kostce lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak jak pisałem, wczoraj sprawdzałem- jest tylko stałe +12V (dwa kabelki) , w fiacie miałem 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinno być do rozjaśniania fotochromu przy cofaniu....ech znowu Nissan poszedł na łatwiznę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałego +12V też tam nie powinno być. Po stacyjce raczej. Wtedy do rozjaśniania przy cofaniu, mogłoby te +12V po prostu znikać.

Jeżeli nie znika to można zrobić to przekaźnikiem wykorzystując sygnał cofania. Jak się uprzeć to można zrobić tak zasilanie czujników. W podobny sposób zrobiłem sobie kiedyś wyłączanie dziennych przy zaciągniętym ręcznym hamulcu i pracującym silniku (nie w QQ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...