Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cichy dźwięk kierunkowskazów


karabu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem?.Przeszukałem  forum ale niczego z takim problemem nie znalazłem.

Chodzi o to że u mnie podczas jazdy nie słychać tego cykania kierunkowskazów, jak i dźwięku  włączonych świateł na postoju.

Trochę to jest upierdliwe ,Zdarzyło mi się parę razy jechać z włączonym kierunkiem.Gdy silnik nie pracuje słychać cicho te dźwięki.Jaka może być tego przyczyna?

Czy mógł to ktoś w jakiś sposób przyciszyć,czy może uszkodzony jest głośniczek?W ogóle gdzie go szukać? Czy potrzeba będzie rozebrać i dobrać się do panelu z zegarami?

Dużo pytań .Może macie jakieś sugestie.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciszyć raczej się tego nie da, ale może głośniczek, skoro go jednak słychać,  wypadł z mocowania w desce i to tłumi jego dźwięk.

Niestety nie wiem gdzie jest mocowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .Chyba nie obędzie się bez rozbiórki panelu z zegarami stąd dochodzą piknięcia. Po przełączeniu w menu serwisowym na  SWITCH BEEP słychać wyraźnie piknięcia ale  spod konsoli z przyciskami,zapewne tam jest osobny buzerek  Nic innego w ustawieniach u mnie nie znalazłem .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest nissan przed lift ? czy po lift ? u mnie dźwięk migaczy dobiega z liczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po lift .I zgadza się dźwięk kierunkowskazów pochodzi zza zegarów .  Znalazłem filmik w necie z demontażu zegarów .

To będzie ta żółta kostka którą widać w 3.00    i  3.30  A ja myślałem że może jest wlutowywany na płycie. Wymiana powinna być łatwa, ale najpierw muszę mieć drugi sprawny.

 

Edytowane przez karabu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Jako że jestem zdania aby rozpoczęte tematy wyjaśniać do końca lub na jakim etapie zakończyła się sprawa.Zawiadamiam!:rolleyes:

Będąc na szrocie wydarłem ten oto głośniczek,Myśląc że raz dwa go wymienię i będzie git.No i się przeliczyłem.Po ściągnięciu osłony zegarów okazało się że u mnie takiego głośniczka ,,NIET''' .

W po liftach  ten głośniczek wlutowany jest bezpośrednio na płytce zegarów. Jego symbol jest identyczny jak w tym który jest w pudełeczku.Można go wymienić na dwa sposoby.

1 Można skruszyć ostrożnie ten co jest na płytce i na pozostałych po nim nóżkach wlutować nowy(będzie trochę odstawał)

2 Rozpołowić zegary wcześniej ściągając wskazówki, i wymienić go (Jak Pan Bóg przykazał)

Ja wybrałem sposób 2 

Niestety po wymianie'"JEDNA WIELKA RZADKA KUPA" Zachowuje się tak samo. Można usłyszeć tylko bardzo cichutki dźwięk. Wkur..rzony  skręciłem to do kupy.
Ale zrobię  jeszcze jedno podejście by sprawdzić te elementy ty na ścieżce przy buzzerku.

 

CZOŁGIEM.

 

 

IMG_20190430_190438.jpg

IMG_20190430_194715.jpg

IMG_20190430_204211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem,Ale wiąże się to z korektą licznika .Stan licznika jest zapisywany w epromie na płytce z zegarami, chyba że jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale wydaje mi się ze warto to zrobić bo jednak ten dźwięk jest ważny podczas jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...