Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana lusterka wewnętrznego QQ J10

Jacek_62

Recommended Posts

Czy ktoś wymieniał lusterko wewnętrzne w QQ J10? To zwykłe lusterko bez fotochromu. Nie wiem, czy da radę wymienić samo lusterko zdejmując z "kulki", czy muszę wymienić z całym uchwytem.

Author53
14 godzin temu, Jacek_62 napisał:

Czy ktoś wymieniał lusterko wewnętrzne w QQ J10? To zwykłe lusterko bez fotochromu. Nie wiem, czy da radę wymienić samo lusterko zdejmując z "kulki", czy muszę wymienić z całym uchwytem.

Od razu zaznaczam że nie rozbierałem, ale ze zdjęcia wynika że można ale i rtak trzeba zdemontować całe lusterko aby odkręcić nakrętkę.

02.jpg

Dzięki za wyczerpujący instruktaż, będę próbował. Myślałem, że to jest przyklejone do szyby i będzie większy kłopot. Pozdrawiam.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Klinektv
      By Klinektv
      Nissan almera n16 2003 lift lusterko urwało mi sie pokrętło  do ustawiania lusterka i mam pytanie czy jest koniecznosc kupna nowego lusterka czy można kupić sama wajchę?
    • salikartur
      By salikartur
      Czy ktoś wie jak rozwiązane jest podgrzewanie lusterka w żukach ? Grzeje od strony silnika całość czy jest podpięcie na 2 piny ? w serwisówce zero na ten temat https://www.nicoclub.com/service-manual?fsm=Juke/2012/MIR.pdf    Jest możliwe abym miał elektrycznie regulowane i składane lustra bez podgrzewania ? nie widzę u siebie wiązki do podłączenia tych 2-ch pinów.
    • dobrybart
      By dobrybart
      Halo Szanowni Wariaci:)
      Jestem tu nowy więc przede wszystkim chciałbym się przywitać. Przez ostatnie kilkanascie lat bylem szczerze zakochany w moim starym zardzewiałym Land Roverze Discovery. Przyszedł jednak moment kiedy tych Jego kaprysów miałem już w  dość i od kilku dni jestem posiadaczem r51 2005 y25d więc mogę się troszkę naprzykrzac pytaniami:) Wybaczcie proszę. Obiecuje w zamian za odpowiedzi opisywać to co zrobię, żeby kolejni szukający znaleźli odpowiedź. 
      Tło i pytanie (szukałem na forum ale nic nie ma)
      Poprzedni właściciel auta wymienił rozbite prawe lusterko boczne na używkę z allegro....ale brytyjska. Oznacza to, że lusterko otwiera się i zatrzymuje za daleko w prawo i kierowca nic nie widzi. To znaczy widzi co się dzieje na trawniku za chodnikiem ale nie co za nim. Nie da się ustawić zwierciadła tak, żeby To skorygować i żeby było git bo skorupa jest za bardzo odchylona.
      Czy jest jakiś patent, żeby takie lusterko brytyjskie przystosować do naszych aut? Coś przekręcić, zmienić, może wykorzystać mechanizm od oryginalnego lusterka (bo tylko skorupa się połamała...ale jak to podmienić)
      Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi...

• Guest midiEli
      By Guest midiEli
      Witajcie moi Drodzy Klubowicze, 
      jakiś jegomość urwał lusterko w mojej ukochanej Smoczycy. Jako biedny studenciak szukam lustereczka na własną rękę. 
      Moja Smoczyca to Nissan Primera z '98 roku w wersji silnikowej 1.6 z zacnym nadwoziem combi. 
      I pytanie czy przedstawione w zdjęciu poniżej lusterko będzie pasowało do wersji auteczka (zdjęcie przykładowe)? Bo jako kobieta to o kolorystykę zadbałam, ale czy mam na coś zwrócić uwagę jeśli chodzi o kwestie mechaniczne?

• Dejwiszcze
      By Dejwiszcze
      Witam,
      Ciężkie warunki atmosferyczne wprawiły dziś w zakłopotanie pojazd, który chcąc ominąć zaspę śnieżną zjechał trochę na mój pas i uszkodził mi lusterko. Całe szczęście obudowa oraz mechanizm elektryczny lusterka są sprawne. Natomiast jest inny problem. Nie ma wkładki lusterka, której nie mogłem również znaleźć na "miejscu wypadku". Przekopałem trochę sieć i znalazłem jedynie lusterka "na zamówienie", czyli docięcie, oraz wkładki lusterka, ale bez plastikowego uchwytu, który wydaje się być mechanizmem mocującym.
      Czy ktoś miał podobny problem i rozwiązał go dość sprawnie? Sprawa jest o tyle pilna, że uszkodziło się lusterko kierowcy, a bez niego strasznie ciężko się jeździ.
      Jestem z Warszawy i póki co mam tylko opcję przejazdu do Sochaczewa w celu zakupienia wkładki bez plastiku mocującego, co nie załatwia do końca sprawy.
      Mam jeszcze zamiennik w domu, który chyba będę musiał zamontować na czas ustalenia innego wyjścia.
  • Create New...