Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulacja luzów zaworowych


sajdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tince 1,8 z LPG jak często powinno się robić regulację luzów zaworowych? Czy to skomplikowana czynność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od tego jak szybko postępuję degradacja luzów a to zależy od jakości zainstalowanych komponentów lpg, sposobu ich montażu i od wystrojenia. Trzeba sprawdzić luz, spisać sobie wartości tego luzu dla poszczególnych zaworów, jeśli są w normie to kolejne sprawdzenie za 20kkm i wtedy trzeba porównać o ile luz się zmniejszył, jeśli bardzo mało lub wcale, to kolejna kontrola za 40kkm. Jeśli sporo to trzeba przeprowadzić regulację luzu i zainteresować się stanem wtryskiwaczy lpg i regulacją gazu (na korekty obd i afr najlepiej). Wtedy kolejne sprawdzenie po 10kkm. Z tego co pamiętam w 1,8 luz regulowany jest poprzez podmianę szklanek więc nie jest to proste. tanie ani przyjemne (trzeba ściągać wałki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie tylko że w 1.5 ,czyli tak oddałem na regulację luzu bo klekotało już .Po zdjęciu pokrywy pomierzyli i stwierdzili wszystkie płytki do wyrzucenia nie nadawały się już {Sprawdzał mój kolega czyli nie oszukał }.Zapłaciłem prawie 800zł .Ps nie zdejmował wałków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są płytki rzeczywiście ale jak widać w linku to szklanki są dostępne z różnymi wymiarami a nie podkładki co jest dość dziwne: http://nissan4u.com/parts/almera_tino/el_v10m/2003_2/type_1/engine_mechanical/cylinder_head_rocker_cover_camshaft_and_valve_mechanism/illustration_1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...