Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J10 zamiana radia POMOCY


ziolo87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Was proszę o pomoc w poniższej sprawie.

Zmieniłem poniższe radio

post-3410-12973402180636.jpg

na takie z nawigacją

027084ca40b1909ecbb56982fb46.jpg

 

Problem polega na tym, że do nowego radia z nawigacją nie ma gdzie wpiąć kostki, która w starym była w zakreślonym miejscu.

20180824_173746.jpg

 

Nowe radio z nawigacją w zasadzie działa poza mikrofonem i odbieraniem rozmowy tel. z kierownicy. Czy myślicie, że to wina niewpiętej kostki? Co zrobić? Czy jest jakiś przejściówka, którą mogę podpiąć czy coś w tym rodzaju?

Nowe radio wygląda tak:

4364524547a0a1b6395a3306dbd4.jpg

Prawe górne białe gniazdo mam teraz wolne...

Inna sprawa to fakt, że radio włącza się po przekręceniu kluczyka i wyłącza po wyłączeniu zapłonu, ale w czasie jazdy nie można go wyłączyć, czy to normalne? Przytrzymanie dłużej lewego pokrętła nie wyłącza radia....

Ratujcie proszę.... 

 

 

EDIT:

 

Chodzi najprawdopodobniej o kabel z 12:30 tego filmu.... czy ktoś coś wie...?

 

Edytowane przez ziolo87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was proszę o pomoc w poniższej sprawie.

Zmieniłem poniższe radio

post-3410-12973402180636.jpg

na takie z nawigacją

027084ca40b1909ecbb56982fb46.jpg

 

Problem polega na tym, że do nowego radia z nawigacją nie ma gdzie wpiąć kostki, która w starym była w zakreślonym miejscu.

20180824_173746.jpg

 

Nowe radio z nawigacją w zasadzie działa poza mikrofonem i odbieraniem rozmowy tel. z kierownicy. Czy myślicie, że to wina niewpiętej kostki? Co zrobić? Czy jest jakiś przejściówka, którą mogę podpiąć czy coś w tym rodzaju?

Nowe radio wygląda tak:

4364524547a0a1b6395a3306dbd4.jpg

Prawe górne białe gniazdo mam teraz wolne...

Inna sprawa to fakt, że radio włącza się po przekręceniu kluczyka i wyłącza po wyłączeniu zapłonu, ale w czasie jazdy nie można go wyłączyć, czy to normalne? Przytrzymanie dłużej lewego pokrętła nie wyłącza radia....

Ratujcie proszę.... 

 

 

EDIT:

 

Chodzi najprawdopodobniej o kabel z 12:30 tego filmu.... czy ktoś coś wie...?

 

Z tym brakiem wyłączenia to tak ma oryginalne radio i tak ma być, przyciesniecie wycisza

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, scanik napisał:

Z tym brakiem wyłączenia to tak ma oryginalne radio i tak ma być, przyciesniecie wycisza

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Czyli podczas jazdy muszę mieć włączoną nawigację lub przyciszone (lub nie) radio, nawet jak nie chce....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podczas jazdy muszę mieć włączoną nawigację lub przyciszone (lub nie) radio, nawet jak nie chce....???
Dokładnie tak :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy możesz wyłączyć-wyciszyć głos radia ale ekranu wyłączyć się nie da. Przy dłuższym przytrzymaniu przycisku, tu dokładnie nie pamiętam, albo wyciszenia albo zmiany dzień noc wyskoczy Ci ciemny ekran z godziną pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TESTER 1956 napisał:

Tak jak piszą koledzy możesz wyłączyć-wyciszyć głos radia ale ekranu wyłączyć się nie da. Przy dłuższym przytrzymaniu przycisku, tu dokładnie nie pamiętam, albo wyciszenia albo zmiany dzień noc wyskoczy Ci ciemny ekran z godziną pośrodku.

OK, rozumiem, jak przytrzymuję dłużej gałkę to niestety ciemny ekran z godziną się nie pokazuje...

Macie jakieś pomysły co do wtyczki???? ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziolo87 napisał:

OK, rozumiem, jak przytrzymuję dłużej gałkę to niestety ciemny ekran z godziną się nie pokazuje...

Przycisk od przyciemnienia ekranu, a nie gałkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przycisk dzień noc sprawdzałeś ..??? Co do wtyczki to musisz mieć tzw. przejściówkę ISO którą wpinasz w górne szerokie gniazdo  nowego radia a tę szeroką ze starego w dolne. Znajdź jakiś sklep specjalistyczny by takową zakupić albo przez ASO, tyle że pewnie drogo będzie. Numer, by pomyłki nie było, masz na filmiku. Ewentualnie do jakiegoś magika radiowego podjedź to Ci podłączy bez przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MisilYE napisał:

I o to koledze chyba chodziło ?

Tak, dziękuję, juz wiem więcej w temacie.

A podrzuciłby ktos schemat jak te kabelki wlutowac samemu w radio do kostki.....;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę się pod temat bo wydaje się on najbliższy.

Mam pytanie czy wie ktokolwiek coś o możliwości kupienia przejściówki z kostki ze zdjęcia 2 - 12 pin (jak ustalono jest to kostka od mikrofonu ) do kostki jak na zdjęciu 1 - 20 pin. Pytałem w ASO, na podstawie przejściówki znalezionej na ww. zdjęciach i twierdzą że nie sprzedają w ogóle takich rzeczy. Pytałem producenta stacji multimedialnej i zaoferował jedynie złączkę jak na zdjęciu 1. Ja chciałbym jednak wykorzystać już wyprowadzone mikrofony z fabrycznej instalacji.
Czy ma ktoś jakieś szersze informacje ? 
Lub jakieś porady jak podłączyć samodzielnie ? 
 

adapter1.PNG

adapter2.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie szukać tej wtyczki skoro w ASO mi powiedzieli że nie sprzedają w ogóle takich elementów jak wiązki, adaptery.... Chyba że próbowali mnie spławić... 

Masz może jakiś pomysł, źródło pochodzenia/ dostępu? 

Dla poszerzenia dopytując o tą część w ASO uzyskałem informację że to 'element wiązki kamery cofania do Nissana Micry K12' co mi nie do końca pasuje z adapterem mikrofonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za zadawanie czasem może zbyt banalnych pytań ale wolę się upewnić przed zakupem : 

We wtyczce poniżej kabel numer 1 jest dedykowany dla mikrofonu. Zakładając że obetnę mu końcówkę (jak na zdjęciu) to z tej wiązki dostaje dwa kable (czarny i różowy) - co jest widoczne po powiększeniu.
 Idąc dalej: mam fabryczną złączkę i zakładając że ucinam jak na zdjęciu 2 dostaje 5 przewodów (3 czarne + biały + żółty). 
Jak je ze sobą zlutować żeby wszystko działało ? 3 czarne z fabrycznej do czarnego od jack'a + żółty i biały z fabrycznej do różowego od jack'a ? 

lutowanie 1.PNG

lutowanie 2.PNG

Edytowane przez acir1004
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ucinaj!

1 rozumie że to gniazdo mini jack,

Potrzebny jakiś taki kabelek Gniazdo AUX Iveco Stralis 500 e5 2011r - wagaciezka.com - Forum ...

image.png.0f8e76e3d50667dbc5c31749fcbdd60a.pngesquema-jpg.125545

interesują Cię tylko 3 przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku i tak muszę odciąć fabryczną kostkę (lub wlutowac się w te 3 przewody bez ucinania) oraz odciąć kostkę z tego złącza co pokazałeś (lub wlutowac w ten kabel, te 3 przewody, bez ucinania). 

Więc z technicznego punktu widzenia po co do kupować jeszcze jeden przewód, żeby tylko nie uciąć złącza Jack? 

Chyba że ten kabel który pokazałeś jest jedno-żyłowy i wystarczy te 3 wlutowac w ten jeden?

 

(edit: tak przewód 1 to gniazdo mini jack) 

Edytowane przez acir1004
Dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

line-in-aux-in-auf-klinke-35mm-mini-iso- Ten kabelek ( to nie musi być ten konkretny kabel ,wystarczy od słuchawek,wtyczka i kawałek kabla) ma 3 żyły ,trzeba wlutować za wtyczką w odpowiednie trzy ,mini jacka wkładasz we wtyczkę  1 i powinno  gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam nadzieję że wszystko już wiem. Teraz tylko dokupić i polutować dobrze kabelki, 

Dziękuję bardzo za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...