Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia J11


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj, bedziesz wszystko wiedzial i odpowiedzi na twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, serg_on napisał:

Dobrze, ale czy zamienniki chińskie nie mają obecnie żadnych "minusów"?

Minus muszą mieć. Inaczej nie będzie płynął prąd i radio nie będzie działało 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, skoro już się ponabijałeś, to proszę zacznij być pomocny i po prostu podpowiedz. Propozycje z 2019 roku to historia, mnie interesuje tu i teraz. Dla przykładu pasujące modele (bez wskazania firmy): 9984T, 7980TQ, 9981-1499zł, 7981TQ-1799zł, 9984-2499zł w kontekście klasy matrycy, pamięci, szybkości i np. klasy modułu Bluetooth, to już jest zagadka, a kasa, jak widać niemała. 

Edytowane przez serg_on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, serg_on napisał:

Robert, skoro już się ponabijałeś, to proszę zacznij być pomocny i po prostu podpowiedz. Propozycje z 2019 roku to historia, mnie interesuje tu i teraz. Dla przykładu pasujące modele (bez wskazania firmy): 9984T, 7980TQ, 9981-1499zł, 7981TQ-1799zł, 9984-2499zł w kontekście klasy matrycy, pamięci, szybkości i np. klasy modułu Bluetooth, to już jest zagadka, a kasa, jak widać niemała. 

Widzę kolego że wybrałeś radio GMS , miałem kiedyś stację tej firmy w Passacie i złego słowa nie mogę powiedzieć . Zawsze to dwa lata gwarancji . Sam mam stację Dasaita ale teraz kosztuje praktycznie takie same pieniądze jak GMS , także na dzień dzisiejszy pewnie brałbym to drugie .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć wam, jestem świeżo po wymianie radia na KD-1881 (oznaczenia na kartonie, cokolwiek to znaczy).
Radio obsługuje kamery 360, fabryczne USB, AUX, sterowanie z kierownicy.

Wyświetlacz. Jakość wyświetlacza zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jest wielki, ponad 10", kolory i kąty widzenia są rewelacyjne. Wyświetlacz można wygasić 1 przyciskiem co sprawdza się podczas jazdy w nocy kiedy np nie używamy nawigacji. Wybudzić możemy go dowolnym przyciskiem np na kierownicy. Niestety łatwo na nim zostawić odciski placów. chyba założę jakąś folie ochronna aby temu zapobiec.

Tuner FM mimo początkowych problemów z odbiorem - okazało się że radio nie daje zasilania na wzmocniach i musiałem przerobić kabel, zbiera i działa rewelacyjnie. Łapie fale zdecydowanie lepiej niż NC3, zdecydowanie lepiej działa też funkcja AF w radiu. RDS działa aczkolwiek komunikaty są słabo czytelne ze względu na układ graficzny programu do obsługi radia. Sterowanie dźwiękiem i jakość na dużo lepszym poziomie niż NC3, wbudowany program do korekcji dźwięku daje radę!

Kamery 360 - pełna obsługa, załączają się samodzielnie, standardowo jest widok przód/tył + zrzut z góry. Można włączyć samodzielnie przyciskiem w radiu lub przytrzymując przyciski przewijania na kierownicy.
Jakość obrazu z kamer jest OK, ze względu na rozdzielczość i wielkość wyświetlacza obraz wydaje się ciut rozciągnięty.

Zestaw głośnomówiący - jest ok, ale fabryczny lepiej dawał radę. Mikrofon zbiera więcej otoczenia niż fabryczny. Gorzej też słychać rozmówce. Nie znalazłem też (lub jeszcze) opcji aby zmienić głośność rozmowy bez zmiany głośności radia. Po zakończeniu rozmowy trzeba szybko ściszyć radio bo gra wtedy głośno. Planuję kupić jeszcze inny mikrofon i przetestować.

W rzeczywistości kolory wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciu.

 

20221101_101154.jpg

20221101_101239.jpg

20221101_101249.jpg

20221101_101255.jpg

20221101_101319.jpg

20221101_101425.jpg

20221028_075858.jpg

Edytowane przez mikrawiec
  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty! Opisz może jak przerobiłeś wzmacniacz do anteny,bo wielu boryka się ze słabym odbiorem i zrywaniem zasięgu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 16:47, JACKO29 napisał:

Brawo Ty! Opisz może jak przerobiłeś wzmacniacz do anteny,bo wielu boryka się ze słabym odbiorem i zrywaniem zasięgu 

Ciężko nazwać to co zrobilem przeróbką. Całość ograniczała się jedynie do zapewnienia napiecia 12V na przejściowe antenowej.  Ten ciemno niebieski kabel na zdjęciu to zasilanie wzmacniacza. Kabel wychodził z kostki w radiu i szedł do gniazda przejściówki ktore trzymam na zdjęciu,  jednak nie było na nim napięcia 12v a jedynie 5v. Obok w kostce byl pusty pin gdzie pojawiało się napięcie 12v po zapłonie. Przepiąłem wiec kabel miedzy pinami.

20221030_121447.jpg

Edytowane przez mikrawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2022 o 10:38, mikrawiec napisał:

Tuner FM mimo początkowych problemów z odbiorem - okazało się że radio nie daje zasilania na wzmocniach i musiałem przerobić kabel, zbiera i działa rewelacyjnie. Łapie fale zdecydowanie lepiej niż NC3, zdecydowanie lepiej działa też funkcja AF w radiu. RDS działa aczkolwiek komunikaty są słabo czytelne ze względu na układ graficzny programu do obsługi radia. Sterowanie dźwiękiem i jakość na dużo lepszym poziomie niż NC3, wbudowany program do korekcji dźwięku daje radę!

a jak jest z odbiorem radia DAB+?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czesc, kupilem QQ z radiem Clarion NX302E. Ogolnie radio srednie, bardzo wolne ekrany ale do uzytku kamery cofania, radia, Spotify czy USB jest ok i wszystko dziala elegancko. Pytanie natomiast mam do zegara. Zegar z komputera pokladowego bierze godzine z radia oryginalnego Nissana. Tutaj niestety tak to nie dziala. Mam inna godzine na radiu (prawidlowa, automatycznie pobierana) niz miedzy zegarami. Mam pytanie czy mozna to jakos ustawic samemu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kochani, nie dotyczy wymiany, ale jednak radia, lilka dni temu stracila mi sie wieksza czesc zaprogramowanych stacji radiowych, czy jest mozliwosc zaprogramowania ich od nowa, ja takiej opcji nie znalazlam, wiadomo baba. Bede wdzieczna za podpowiedz.Pozdrawiam M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 10:34, uti napisał:

Mam inna godzine na radiu (prawidlowa, automatycznie pobierana) niz miedzy zegarami. Mam pytanie czy mozna to jakos ustawic samemu?

Nie, nie mozna. Wina CanBus-a, producent powinien to poprawic.

 

2 godziny temu, monika99 napisał:

Kochani, nie dotyczy wymiany, ale jednak radia, lilka dni temu stracila mi sie wieksza czesc zaprogramowanych stacji radiowych, czy jest mozliwosc zaprogramowania ich od nowa, ja takiej opcji nie znalazlam, wiadomo baba. Bede wdzieczna za podpowiedz.Pozdrawiam M.

 

Mowa o orginalnym radiu? W instrukcji obslugi jest napisane, strona 4-37

Tryb FM:
Naciśnięcie przycisku lub powoduje rozpoczęcie
wyszukiwania stacji. Krótkie naciśnięcie
przycisku powoduje zwiększenie lub zmniejszenie
częstotliwości o jeden stopień skali. Przytrzymanie
przycisku aktywuje tryb wyszukiwania. System rozpocznie
przeszukiwanie, od najniższej do najwyższej,
lub od najwyższej do najniższej częstotliwości.
Wyszukiwanie zostanie przerwane przy każdej znalezionej
stacji. Podczas szukania stacji dźwięk zostanie
wyciszony. Jeśli po przeszukaniu całego zakresu
częstotliwości, system nie odnajdzie żadnej
stacji, powróci do częstotliwości początkowej.

 

Przyciski zapamiętanych
stacji➀➁➂➃➄➅
Naciśnięcie przycisku pamięci przez krócej niż 2 sekundy
spowoduje włączenie przypisanej mu stacji.
Naciśnięcie przycisku pamięci i przytrzymanie przez
dłużej niż 2 sekundywtrybie [Lista FM] lub przy włączonym
głównym ekranie radia spowoduje przypisanie
aktualnie odbieranej stacji do danego przycisku
pamięci.Dla zakresów FM można zapisać dwanaście stacji
( jeśli dostępne). (Po sześć dla FM1 i FM2)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, monika99 napisał:

Sie nie udalo, na forum jest instrukcja j11 w pdf formacie, czy ktos z Was pamieta gdzie to jest???

Myślę, że nie można się tu usprawiedliwiać płcią:/ wystarczy wpisać w Google.

https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/samochody/nissan

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Banan61 napisał:

Nie, nie mozna. Wina CanBus-a, producent powinien to poprawic.

Poratowalem sie zresetowaniem komputera pokladowego. Teraz godzina jest ok z tym, ze na radiu 24 godzinna, a miedzy zegarami AM/PM... jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.Chciałem w swojej KASI wymienić radio na androida i dobrą obsługą 360'' (auto z 2016r.)trochę poczytałem tutaj i nie wiem jakiego mam szukać i gdzie.Koledzy może ktoś znalazł takie radio i chciałby się podzielić swoją wiedzą z gury bardzo dziękuję.(szukam coś bardzo dobrego i idealnie pasującego do mojej KASI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i u mnie chinol zaczyna coraz częściej mieć humory.Myślę o wymianie.Podpowiedzcie coś o czymś dobrym 2DIN  z CD bez 360....itd itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą oryginalnego radia w swoim QQ 2018. 

W temacie bardzo często się przewija Dasaita, natomiast średnio chce zamawiać coś za taką kwotę z Aliexpress. 

Znalazłem serwis z radiami, nie daleko siebie, łudząco podobne do Dasaita. Miał ktoś może z nimi styczność?

Co polecacie? :)

 

LINK do sklepu: https://www.enko-it.pl/pl/p/Nissan-Qashqai-J11-kamery-360/224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko jak coś dopadniesz daj znać bo i ja znów zaczynam myśleć:) właśnie tych humorów się obawiałem:))  wiadomo te daisaty nowe mają niezle parametry ale ja jestem zwolennikiem fizycznych przycisków a nie tylko dotyk :) podjadę do firmy car audio i zobaczymy co powiedzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Feniru napisał:

Cześć,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wymianą oryginalnego radia w swoim QQ 2018. 

W temacie bardzo często się przewija Dasaita, natomiast średnio chce zamawiać coś za taką kwotę z Aliexpress. 

Znalazłem serwis z radiami, nie daleko siebie, łudząco podobne do Dasaita. Miał ktoś może z nimi styczność?

Co polecacie? :)

 

LINK do sklepu: https://www.enko-it.pl/pl/p/Nissan-Qashqai-J11-kamery-360/224

Z opisu wygląda na przyzwoity odbiornik. Najważniejsze, że ma dużo GB, będzie działać płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tablety dotykowe nie podobają się wolę coś w rodzaju NCII z klawiszami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie?

Gdzie mogę założyć wzmacniacz antenowy lub coś podobnego gdyż moje radio traci zasięg gdy wyjadę poza miasto.

Radio DASAITA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz juz jest w antenie, wiec przypuszczalnie masz go uszkodzony albo napiecie jest nie podlaczone. A tak by bylo lepiej napisac czy nowe podlanczales czy po czasie przestalo odbierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy da radę uruchomić wzmacniacz w antenie,gdyż napięcie do wzmacniacza w antenie idzie po kablu antenowym bezpośrednio z wtyku antenowego radia Nissan,Dasaita i inne tego niestety nie mają.Sam mam założoną płetwę (od nowości miałem zwarcie we wzmacniaczu anteny ,pisałem o tym i uszkodzony kabel) zakładał mi to serwis audiocar łącznie z nowym kablem.Powiem tak...jak jadę za miasto RDS nie działa (może to wina samego Chińczyka...tani był)Natomiast wyszukiwanie ręczne wyłapuje lokalne stacje z trasy i gra.Takie wzmacniacze z allegro czasami jeszcze pogarszają sytuację,ale z tego co sam kiedyś kombinowałem to wzmacniacz ma wejście w gniazdo radia,a z drugiej strony wejście na wtyk antenowy,dodatkowo ma osobny przewód do podłączenia napięcia 12V.A najlepiej podjechać gdzieś do ogarniętego warsztatu audio,żeby to sprawdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ten warsztat "Jacku29" mi chodzi. W Dąbrowie są na Podlesiu fachowcy ale mi nie pasują, to jak z dentystą jednemu pasuje innemu nie:).

 

A z innej jeszcze beczki czy ktoś wie jak Na Dasaicie uruchomić Janosika żeby sam startował po uruchomieniu samochodu?

Edytowane przez maniek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...