Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepustnica i Micra w automacie z silnikiem 1.0


miramar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przed chwilą zadzwonił do mnie mechanik i powiedział, że powodem moich bolączek z samochodem (trzęsie na światłach, obroty wariują, auto nie przyśpiesza) jest uszkodzona przepustnica. Kazał mi we własnym zakresie kupić sobie używkę.

Micra, rocznik 99, silnik 1.0 i automatyczna skrzynia biegów. Mam numer tej przepustnicy: 16119-41600. Czy do tego auta będą pasowały też przepustnice z samochodów z manualną skrzynią biegów?

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.09.2018 o 21:16, pawlik118 napisał:

Przepustnice należy zregenerować poprzez przelutowanie zimnych lutów w jej wnętrzu - to taka wada fabryczna. tutaj jest manual http://www.micra.com.au/technical-articles/cg13de-throttle-body-resoldering-guide.pdf

 

Horror Ci powiem. Już dwa tygodnie jestem bez samochodu. Mechanik wyjął mi tę przepustnicę, wziąłem ją do domu i przelutowałem połączenia - mimo, że wyglądały naprawdę solidnie. Czasami widać, że masz zimne luty, tutaj było wręcz idealnie. Po ponownym zainstalowaniu efekty pozostały. Auto dalej trzęsie i umiera na światłach.

Kupiłem więc kolejną przepustnicę. Zainstalowali, dalej to samo. Pomyślałem więc, że może wezmę samochód do innego mechanika. Tamten do mnie, że przepustnica. Dodał, że samo przelutowanie nie może dać efektów, bo tutaj mógł się też położyć silniczek krokowy i moduł odpowiedzialny za ssanie. Nie wiem jak on to stwierdził, ale gość jest dość dobrym elektromechnikiem, więc na razie muszę mu wierzyć.

Napisałem do kilku firm, czy podjęli by się regeneracji przepustnicy od Micry. Póki co trzy odpisały mi, że nie... Jestem teraz trochę pod ścianą. Czy ktoś z Was wie, szanowni forumowicze, kto robi takie naprawy i ogarnie mi ten element w 100%? Na ten moment mam dwie przepustnice - może da się zrobić z nich jedną, sprawną? Chyba, że są jakieś tutoriale, jak sprawdzić elektronikę w warunkach domowych i ogarnąć tego krokowca?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś ze śląska to zapraszam do mnie na diagnostykę komputerową :) który rok micry? 98-2000?

Dopóki nie miałem interfejsu, to diagnozowałem swoją przepływkę poprzez pomiar napięcia na kablu z niej wychodzącym, bylo tam 5V, masa i kabel sygnałowy, na którym jeśli dobrze pamiętam było napięcie 0,5 - 4,5V w zależności od obciążenia (mocy) silnika,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...