Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepustnica wydechu - błąd P1485


hiro70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat dotyczy modelu Qashqai z silnikiem 1.6 dci. Co pewien czas zaciera się przepustnica wydechu zapalając oczywiście żółtą kontrolkę silnika i błąd P1485. Czy ktoś również boryka się z tą przypadłością silnika 1.6 dci. Czy oprócz rozruszania przepustnicy opisanego na angielskich forach znacie jakieś sposoby na to? Może jakaś regeneracja? Jakiś warsztat, który wie o co chodzi bo ASO proponuje wymianę kawałka rury wydechowej z tą przepustnicą za około 3 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy adaptowałes nowa przepustnice ? ASO czy poza? Kupowałeś po numerach starej, zamontowanej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepustnica jest już przytarta to nic jej nie ratuje, nawet rozruszanie bo jest to naprawa doraźna.

Tylko wymiana aby mieć święty spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wymiana to sprawa jasna.
Chodzi mi o adaptacje. Inne pytani gdzie takową dostać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grabo_s napisał:

Ze wymiana to sprawa jasna.
Chodzi mi o adaptacje. Inne pytani gdzie takową dostać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam,  z zatartą przepustnicą borykam się już od kilku miesięcy. Nawierciłem otwór (fi 7mm) w rurze wydechowej przez który aplikuję środek do czyszczenia zaworów EGR. Niestety nie jestem w stanie wykonać takiego czyszczenia zbyt dokładnie bo nie potrafię dobrze nacelować plastikowej rureczki aplikatora w odpowiednie miejsce.  Otwór po zakończeniu czyszczenia zamykam  blachowkrętem . Mam zamiar wykonać za pomocą szlifierki kątowej większy otwór w rurze wydechowej tak żeby widzieć przepustnicę od środka. Mam nadzieję, że czyszczenie będzie wtedy skuteczniejsze. Otwór będę musiał zamknąć odpowiednio wyprofilowanym kawałkiem blach za pomocą opasek metalowych. Proszę ocenić ten pomysł ale bez niepotrzebnej ironii.  Z góry dziękuję. Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czasu (i ochoty) bawić się w czyszczenie, smarowanie. Chce załatwić sprawę docelowo. Autem pokonuje 4-5kkm miesięcznie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja we wrześniu potraktowałem przepustnicę wydechu tylko z zewnątrz smarem miedzianym wysokotemperaturowym CU-800 WURTH i do dzisiaj jest spokój żaden błąd nie wyskakuje. Ponieważ nie wymieniałem przepustnicy żadną adaptację nie przeprowadzałem ale jeśli jest niezbędna to myślę, że wtedy tylko ASO. Jednak jak byłem informować się w ASO Poznań Komorniki o kosztach to poinformowali mnie, że przepustnica 2800 i montaż 100 o adaptacji nic nie mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...