Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J11 stuki z rejonu tylnej klapy


andpak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy nie mogę zdiagnozować skąd dochodzą stuki z rejonu tylnej klapy. Przeczytałem cały temat na temat stuków w J10 i zastosowałem wszystkie sugestie ale nie pomogło. Zdjąłem plastikową pokrywę tylnej klapy i pod każdą plastikową złączkę podłożyłem gąbkę i dalej są stuki. Wymontowałem zamek i jeździłem bez niego i dalej stuki. Nie mam już pomysłu co jeszcze sprawdzić. Odgłosy jakie dochodzą są takie jakby przewód uderzał o blachę. Może ktoś miał taki przypadek, proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owin rygiel zamka, ten na belce tasma izolacyjna i sie przejedz, najgrubiej jak sie da, byle sie zamek zamknął

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, scanik napisał:

Owin rygiel zamka, ten na belce tasma izolacyjna i sie przejedz, najgrubiej jak sie da, byle sie zamek zamknął

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wcześniej robiłem i dalej stuka. Tak jak pisałem nawet zamek wymontowałem i dalej było stukanie. W serwisie podciągnęli rygiel i to też nic dało. Dziwne to wszystko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy są te stuki,jakieś szczególne miejsca podczas jazdy?Czy po prostu nieregularne stukanie kiedy mu się chce??? 

Masz J11 więc pisz dalej w dziale J11

Przyszła mi jeszcze jedna myśl...Miałem to w Note....stukał podnośnik samochodowy.Umieszczony jest bardzo dziwnie,główką wchodzi pod belkę i tam prawie dotyka do belki,czasami jest na tyle blisko że może delikatnie stukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to diagnozowalem tak, ze wchodziłem do bagażnika i kolega mnie wozlil, wykrecalem po kolei np osłonę klapy itp dociskalem wszystko w czasie jazdy az doszedłem..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, scanik napisał:

Ja to diagnozowalem tak, ze wchodziłem do bagażnika i kolega mnie wozlil, wykrecalem po kolei np osłonę klapy itp dociskalem wszystko w czasie jazdy az doszedłem..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Masz dziwne maniery...bez żony w bagażniku...i doszedłeś...ehhh...:laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dziwne maniery...bez żony w bagażniku...i doszedłeś...ehhh...default_laie_67.gif
Haha ;-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JACKO29 napisał:

Masz dziwne maniery...bez żony w bagażniku...i doszedłeś...ehhh...:laie_67:

Przecież pisze, że z kolegą był :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekka nierówność na drodze. Jest to denerwujące bo jak jadę i wracam z pracy to w tych samych miejscach stuka. Odgłos jest taki jakby luźny przewód uderzał o blachę. Fakt jest ułożony blisko tylnej belki. Wyjmę go dzisiaj jak będę wracał do domu i zobaczę czy się uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy opis twoich problemów do tego pasuje, ale może warto przestudiować te watki:

po rosyjsku :phone:

https://www.qashqai-club.ru/forum/topic/14010/#comment-218166

po angielsku:

https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?f=31&t=5677&start=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie w którym miejscu zdiagnozowaliście stuki w Waszych pojazdach. W moim przypadku stukanie dobiega z okolic tyłu pojazdu a na stronach z opisem w j. rosyjskim i angielskim stukanie dobiegło z górnej części bagażnika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wielu próbach stwierdziłem, że stuki na nierównościach powoduje oparcie tylnej kanapy- tak jakby uderzało o zaczepy trzymające w "normalnej" pozycji. Po lekkim uderzaniu od strony bagażnika mam taki sam dźwięk jak przy jeździe na nierównościach. Jeszcze nie mam pomysłu na zlikwidowanie tego wkurzającego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Veteran napisał:

U mnie po wielu próbach stwierdziłem, że stuki na nierównościach powoduje oparcie tylnej kanapy- tak jakby uderzało o zaczepy trzymające w "normalnej" pozycji. Po lekkim uderzaniu od strony bagażnika mam taki sam dźwięk jak przy jeździe na nierównościach. Jeszcze nie mam pomysłu na zlikwidowanie tego wkurzającego problemu.

Owiń zaczepy taśmą izolacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RAMA napisał:

No i jeszcze może odgłosy wydawać ramka tablicy rejestracyjnej. Stuka o blachę nie tylko jak zamyka się klapę bagażnika.

To już zrobiłem- zrobiłem podkładki z gąbki bo to też mi hałasowało, ale to trochę inny dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RAMA napisał:

No i jeszcze może odgłosy wydawać ramka tablicy rejestracyjnej. Stuka o blachę nie tylko jak zamyka się klapę bagażnika.

Okleiłem taśmą dwustronną i przykręciłem do klapy. Nie hałasuje przy zamykaniu klapy.

Edytowane przez andpak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 16:58, andpak napisał:

Od kilku miesięcy nie mogę zdiagnozować skąd dochodzą stuki z rejonu tylnej klapy. Przeczytałem cały temat na temat stuków w J10 i zastosowałem wszystkie sugestie ale nie pomogło. Zdjąłem plastikową pokrywę tylnej klapy i pod każdą plastikową złączkę podłożyłem gąbkę i dalej są stuki. Wymontowałem zamek i jeździłem bez niego i dalej stuki. Nie mam już pomysłu co jeszcze sprawdzić. Odgłosy jakie dochodzą są takie jakby przewód uderzał o blachę. Może ktoś miał taki przypadek, proszę o informację.

Podobny problem mają nowe Tiguany. Z reguły po wyeliminowaniu podejrzanych miejsc w ramach bagaznika (dostepne) pozostale z odglosów to typu: blacha o blache, kabel o blache lub plastik o blache tj. ogolnie metaliczne głuche ciche, ale slyszalne i to raczej przy wolnym przejezdzaniu przez nierównosci lub np. na zjazdach po kostce.

Jest to ocieranie (stukanie) blaszanych elementów nadwozia: z okolic błotników, zderzaka tylnego, boczków bagaznika, podłogi itp. Podczas szybkiego przejezdzania przez wertepy nie słychać bo ogólnie jest głosno.

Njgorsze jest to ze to sie tak przenosi po kabinie ze słychac z innego miejsca niz jest faktycznie. Mam to samo - słychać z okolicy dolnej progu bagaznika. Dałem tam troche maty wygluszajacej (cała podłoga) i jest ok. 2 x ciszej. W najblizszym czasie mam zamiar powyklejach tam wszystkie blachy i dać silicon na łaczenia. Dam znać jak efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem mają nowe Tiguany. Z reguły po wyeliminowaniu podejrzanych miejsc w ramach bagaznika (dostepne) pozostale z odglosów to typu: blacha o blache, kabel o blache lub plastik o blache tj. ogolnie metaliczne głuche ciche, ale slyszalne i to raczej przy wolnym przejezdzaniu przez nierównosci lub np. na zjazdach po kostce.
Jest to ocieranie (stukanie) blaszanych elementów nadwozia: z okolic błotników, zderzaka tylnego, boczków bagaznika, podłogi itp. Podczas szybkiego przejezdzania przez wertepy nie słychać bo ogólnie jest głosno.
Njgorsze jest to ze to sie tak przenosi po kabinie ze słychac z innego miejsca niz jest faktycznie. Mam to samo - słychać z okolicy dolnej progu bagaznika. Dałem tam troche maty wygluszajacej (cała podłoga) i jest ok. 2 x ciszej. W najblizszym czasie mam zamiar powyklejach tam wszystkie blachy i dać silicon na łaczenia. Dam znać jak efekt.
 
Absolutnie nie dawaj silikonu na blachę. Sa do tego specjalne masy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, scanik napisał:

Absolutnie nie dawaj silikonu na blachę. Sa do tego specjalne masy

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

piszac silikon pisalem potocznie. Oczywiscie kupie dedykowany srodek.np Boll masa uszcz na pedzel szara . 1kg powinien wystarczyc.

Obok mnie jest fajny sklep sieci Petrostar i faceciki dobrze doradzaja.

Kupilem tam maty wygluszajace i sa naprawde ok.

Ale thx za czujnosc :thumbsup:

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up-date:

wykleilem 2gą warstwę mat wygluszajacych w bagazniku. I jest poprawa. Odglos pukania prawie nieslyszalny. Czyli jednak to bylo spod podlogi bagaznika. A tyle sie naszukalem: i klapa i podnosnik i tylne siedzenia i roleta. A na pomysla ze to tam wpadlem gdy bagaznik na wyjazd byl wypchany pod korek i wtedy jakby ciszej bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up-date:
wykleilem 2gą warstwę mat wygluszajacych w bagazniku. I jest poprawa. Odglos pukania prawie nieslyszalny. Czyli jednak to bylo spod podlogi bagaznika. A tyle sie naszukalem: i klapa i podnosnik i tylne siedzenia i roleta. A na pomysla ze to tam wpadlem gdy bagaznik na wyjazd byl wypchany pod korek i wtedy jakby ciszej bylo.
Ale co to stuka pod podłoga? Przyczyna nie ustalona?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, scanik napisał:

Ale co to stuka pod podłoga? Przyczyna nie ustalona?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

A niby jak mam to ustalić. Może jak pojadę na pierwszy urzędowy to na szarpakach coś podejrzę.

Jak tam zaglądam to tylko kupa żelaza. Nic nie wisi, nic nie urwane, zawieszenie nie stuka, wydech nie stuka, wszystkie gumy OK.

Problem rozwiązany, a większych problemów nie mam. Innym stukają plastiki, fotele, kierownice - to co ja się będę przejmował.:icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jak mam to ustalić. Może jak pojadę na pierwszy urzędowy to na szarpakach coś podejrzę.
Jak tam zaglądam to tylko kupa żelaza. Nic nie wisi, nic nie urwane, zawieszenie nie stuka, wydech nie stuka, wszystkie gumy OK.
Problem rozwiązany, a większych problemów nie mam. Innym stukają plastiki, fotele, kierownice - to co ja się będę przejmował.:icecream:
Pociesze Cie, ze znajomy w BMW X6 ma trzeszczenia wszędzie - auto nowe :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...