Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J11 stuki z rejonu tylnej klapy


andpak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, scanik napisał:

Pociesze Cie, ze znajomy w BMW X6 ma trzeszczenia wszędzie - auto nowe :-)
 

Bo obecnie samochody nie sa projektowane na takie drogi jakie mamy u nas. Wszedzie progi i spowalniacze o dziurach i studzienkach nie wspomne.

Kolega kupil 3 latka T32 z Belgi (ponad 70 tys przebiegu) i u niego przez ponad 400 km jadac na Mazury i z powrotem nic nie slyszalem ani z podwozia ani we wnetrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Rosjanie mają lepiej doposażone  bryki niż Polska.Tak jest ze wszystkim,z chemią,z lekarstwami...jesteśmy "wybrańcami "europy ...do "zjadania"odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Rosjanie mają lepiej doposażone  bryki niż Polska.Tak jest ze wszystkim,z chemią,z lekarstwami...jesteśmy "wybrańcami "europy ...do "zjadania"odpadów.
A teraz niby wprowadzaja ustawe, ze przedmioty na kazdy tynek maja takie same jeśli występują pod tą samą nazwa

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem,że nie są robione w PL...Mam przykład z proszkami do prania...Niedaleko mnie była paczkowalnia,komponenty wraz z DTR ką mieli z Niemiec,a efekt końcowy był o niebo gorszy jak niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 11:55, JackSet napisał:

Up-date:

wykleilem 2gą warstwę mat wygluszajacych w bagazniku. I jest poprawa. Odglos pukania prawie nieslyszalny. Czyli jednak to bylo spod podlogi bagaznika. A tyle sie naszukalem: i klapa i podnosnik i tylne siedzenia i roleta. A na pomysla ze to tam wpadlem gdy bagaznik na wyjazd byl wypchany pod korek i wtedy jakby ciszej bylo.

ja z "tyłu" w QQ to jestem dość rozczarowany...jak miałem na jazdy testowe to nic takiego nie zauważyłem , a w moim słyszę z tyłu jakieś "hałasy" typu plum-plum i inne na gorszych nawierzchniach.

Co zrobiłem do tej pory:

-bagażnik i pod kanapą jest mata butylowa 2mm plus pianka kauczukowa 3mm

- w samym bagażniku mam jeszcze na to naklejony filc 12mm, dodatkowo pod wykładziną na kole zapasowym mam dość sztywny filc przemysłowy 10mm. Oczywiście nadkola wyklejone, a wnęki za nadkolami poupychany filc

Doszedłem do tego, że dużo odgłosów idzie przez klaki wentylacyjne do wyrównania ciśnienia, ukryte za tapicerką po bokach- co za kretyn je tam dał, zaraz za kołami...zatkać tego nie można, dałem gąbkę na jedną stronę- jest lepiej. Co ciekawe zauważyłem, że bagażnik to pudełko rezonansowe- jak jest założona tylna półka to jest głośniej. Jak ją wywalę, jest ciszej, bo pewnie dźwięki z kratek inaczej się rozchodzą po kabinie. No ale jeżdżę z półką i ostatnio nawet było już na prawdę cicho (może efekt wygłuszenia, albo danej gąbki na kratkę), tak jak sobie tego życzyłem, ale... okazało się, że jak na tylnej kanapie siądzie żona+dziecko w foteliku to jest głośniej- jadę bez nich, jest jak powinno być. I być tu mądrym , co jest przyczyną (rzeczy typu oklejone zaczepy klapy/siedzeń itd mam za sobą). A może zabiegi wyciszenia tak wyciszyły pewne dźwięki, że inne się nasiliły..

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pavllo napisał:

...A może zabiegi wyciszenia tak wyciszyły pewne dźwięki, że inne się nasiliły..

 

w punkt.

Bardzo dobrze wyciszony (od odgłosów zewnetrznych) samochód wyższej klasy musi miec perfekcyjne spasowane wnetrze bo inaczej pierdnięcie muchy słychać.

A w naszych lepiej jednak zeby odgłosy zewnetrzne "tuszowały" niedoskonałości wnętrza. Nie jestem dlatego zwolennikiem totalnego wyciszenia za gruby chajs bo moie to okazać się ślepą uliczką.

Natomast co do QQ vs X, to sama jazda z wysokimi predkosciami w QQ jest znacznie głośniejsza (wg mojej subiektywnej oceny przy predkości ok. 140-150). QQ znacznie rezonuje z tyłu, a w X jest cisza. Byc moze to kwestia ukształtowania klapy + owiewek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale mnie dziwi, dlaczego posadzenie z tyłu pasażerów nasila dźwięki, a np usuniecie tylnej półki lub nawet otwarcie połowy tylnej kanapy zmniejsza je...

 

PS

ten gościu:

https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?t=2450

 

zastosował do wyciszenia tych klapek wentylacyjnych gąbki wygłuszające piramidki - ponieważ mają strukturę otwartą to przepływ powietrza jest...twierdzi, że jest mega poprawa...

Cytat

Natomast co do QQ vs X, to sama jazda z wysokimi predkosciami w QQ jest znacznie głośniejsza (wg mojej subiektywnej oceny przy predkości ok. 140-150). QQ znacznie rezonuje z tyłu, a w X jest cisza. Byc moze to kwestia ukształtowania klapy + owiewek.

pytanie jaki rocznik QQ porównujesz...byc może w j11B byłoby juz tak samo, albo lepiej...

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pavllo napisał:

 

pytanie jaki rocznik QQ porównujesz...byc może w j11B byłoby juz tak samo, albo lepiej...

Tak. To byl QQ 2015 vs X 2015.

Ale to oznacza ze jednak cos bylo na rzeczy skoro poprawili. Gdyby dowiedziec sie co, to wtedy mozna to skopiowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Oklejanie zaczepów taśmą nie pomogło. Po kolejnych próbach doszedłem do wniosku, że przyczyna hałasów w moim przypadku pochodzi z niższej części oparcia- zaznaczonego na zdjęciu. Po posadzeniu pasażera hałasuje znacznie mniej. 

IMG_20181112_123003_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim QQ (2016) tez zaczelo cos stukac w okolicach dachu (za tylnymi siedzeniami). Takie irytujace rezonowanie, ktore bylo niezawsze slyszalne. Przy okazji naprawy szkody zglosilem im te stuki. Naprawili i juz jest spokoj :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
On 9/12/2018 at 4:58 PM, andpak said:

Od kilku miesięcy nie mogę zdiagnozować skąd dochodzą stuki z rejonu tylnej klapy. Przeczytałem cały temat na temat stuków w J10 i zastosowałem wszystkie sugestie ale nie pomogło. Zdjąłem plastikową pokrywę tylnej klapy i pod każdą plastikową złączkę podłożyłem gąbkę i dalej są stuki. Wymontowałem zamek i jeździłem bez niego i dalej stuki. Nie mam już pomysłu co jeszcze sprawdzić. Odgłosy jakie dochodzą są takie jakby przewód uderzał o blachę. Może ktoś miał taki przypadek, proszę o informację.

Hej, udalo sie cos ustalic? Mam ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny, ze to tylna kanapa? Jesli stuki z tylu to chyba najczesciej sa to zgrzewy za oknem dachowym. Jedz do ASO, naprawia Ci to. Problem moze powracac. Ja juz 2x bylem na tej naprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, myslalem, ze to plastik przy tym malym okienku z tylu. Nawet pasazer mi tak mowil, ze to plastik :) Jak masz na gwarancji to jedz do ASO, nie wiem na co czekasz:) niech naprawiaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie miałem to samo stukanie, tylko podpowiem wymontujcie lewy słownik klapy a następnie zróbcie jazdę próbną na koniec zamieńcie siłowniki miejscami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 22:32, bazalt napisał:

Panowie miałem to samo stukanie, tylko podpowiem wymontujcie lewy słownik klapy a następnie zróbcie jazdę próbną na koniec zamieńcie siłowniki miejscami. 

A czy to pomogło??? Może to siłowniki, niekoniecznie zgrzewy???? Mam to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogło w 80 proc. Od czasu do czasu na małych nierównościach lekko stuknie, po wymontowaniu siłownika stukanie całkowicie zanika, przejechałem tak ze 200 km i ani razu nie stukło. Mam całkowicie nowy siłownik założony przez serwis ze względu na to pukanie ale niestety to nie pomoglo, więc szukam dalej. Na pewno jest to związane z siłownikiem, ale nie jest on bezpośrednią przyczyną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik sam w sobie nie jest przyczyną.Przyczyną jest albo za mała główka sworznia,albo końcówka siłownika z dużym luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...