Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rdza w układzie chłodzenia


Artur83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.Wczoraj otworzylem zaślepkę od węża do nagrzewnic przedniej i zastalem tam mnóstwo rdzy.Doslownie wąż był zawalony rdzą.I ta ochudna,złosliwa rdza wsypala mi sie perfidnie do układu chlodzenia.Resztę wygrzebałem i wyczyściłem.Ale mam troche obawy czy to co sie dostało ,nie zniszczy pompy wody ,albo nie zatka węża czy chłodnicy.Teraz jeżdżę i nic sie nie dzieje.A może czymś przeczyścić cały układ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://prestone.pl/produkty/prestone-super-radiator-flush/

Przepłucz układ chłodzenia podanym środkiem (sposób użycia masz w opisie - z tym, że używaj wody destylowanej). Jeśli aż tyle osadu  masz w nagrzewnicy, to prawdopodobnie masz go również w chłodnicy - najlepiej zdemontować chłodnicę i przepłukać wodą. Przy okazji demontażu chłodnicy wody, możesz przepłukać niskim ciśnieniem wody radiator chłodnicy klimy (od strony silnika) z błota i owadów.

Po przepłukaniu całości, zalej układ chłodzenia również płynem do chłodnic Prestone.

P.S. Równie dobrze płuczą preparaty Liqui Moly czy  Wynn's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super.Dzięki za poradę.Widzę ,że trochę zabawy z tym będzie.No cóż.Jak trzeba to trzeba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...