Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zdejmowanie blendy J11B


JACKO29

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z koniecznością wymiany żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej,byłem zmuszony zdemontować ...blendę.Tak,tak moi drodzy.Nissan tak skrócił przewód od prawej lampki,że nie sposób ją wyjąć,puszcza tylko zaczep.

Ale po kolei,trzeba odkręcić śrubę z kieszonki w klapie bagażnika,zdjęć nie robiłem bo każdy to widzi i problemu nie ma,nie ma również problemu z wyjęciem dwóch kołków widocznych obok zamka i wyszarpnięcie plastikowej obudowy klapy,dalej to już jest lekka górka...Po zdjęciu obudowy pokazują nam się śruby w ilości 5 szt pod klucz 10,raczej musi być na długim trzpieniu by je odkręcić.Przy bocznych śrubach są po dwa kołki zatrzaskowe ustalające,na zdjęciu widać śrubę i te kołki.

IMG_20180917_101512.thumb.jpg.6bca20a5816ff2b18d1a6af67089707f.jpg

I tu rodzi się mały problem,jak to wyjąć.Pomocne mogą okazać się patyczki średnicy około 5mm,lub dwa ołówki! Odchylamy blendę od nadwozia na tyle,by włożyć owe ołówki pod nią,a następnie długim wkrętakiem wciskamy łapki na zatrzaskach.Naprężona blenda wtedy odskoczy.Na drugim zdjęciu widać po prawej stronie przewód lampy któy niestety musiałem odczepić z zaczepu(przez to był owinięty wokół tej śruby!) Oby go wydłużyć.Z klapy też niewiele dało się wyciągnąć...

IMG_20180917_101248.thumb.jpg.b2036cf80726b8b960189da94c76e133.jpg

Jeszcze jedna uwaga.Kiedykolwiek byście zdejmowali blendę zaopatrzcie się zawczasu w klej,może być kropelka,lub jakiś do gumy,bo pod blendą,na jej krańcu ,w miejscu gdzie dolega do karoserii,są przyklejone dwa cienkie paseczki gumowej pianki

IMG_20180917_101259.thumb.jpg.dfee1c32e8d1f95801ea7d8ceb8768cc.jpg

Jak widać,klej pozostał,a niestety pianka odpadła już po dwóch miesiącach użytkowania.Trzeba to bezwzględnie wkleić,bo inaczej blenda będzie ocierała lakier na klapie.

Montaż jak zawsze w odwrotnej kolejności,z tym,że założenie plastiku na klapę zaczynamy od połączenia jego brzegu z zamkiem drugiej osłony przy oknie klapy inaczej będzie zawsze odstawał i będzie widać szczelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

to jest niezła kpina Nissana- jak ci się spali żarówka i zatrzyma cie policja to nie jesteś w stanie usunąć usterki na miejscu!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód zasilający prawą lampkę od oświetlenia tablicy rejestracyjnej, rzeczywiście jest krótki. Da się go jednak wyciągnąć na tyle aby swobodnie wymienić żarówkę. Ponieważ miałem rozmontowaną obudowę tylnej klapy i wypiąłem przewody, które przechodzą przez klapę w gumowej fajce, to dokładnie obejrzałem co i jak jest montowane. Kabel zasilający wspomnianą lampkę jest tylko dziwnie zaizolowany i wydaje się, że jest za krótki. Można go delikatnie pociągnąć kilka razy i uzyskać długość wystarczającą do swobodnego dostępu do żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam 

Wymieniałem żarówki tablicy rejestracyjnej na led i nie wymaga to zdjęcia niczego. Wystarczy małym śrubokrętem obrócić oprawkę żarówki palcami nie da się. Czas wymiany żarówek 5 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...