Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tykanie podczas hamowania tył>przód


Brzyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Zauważyłem ciekawostkę - stąd pytanie.

Cofam i hamuję > ruszam do przodu i hamuję - wtedy słyszę cyknięcie, przeskoczenie, jakby cos w szczękach było luźne.

Jest to za każdym razem i tylko raz po każdym " cyklu". Jestem to w stanie wywołać na parkingu.

Może zauważyliście coś u siebie podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
Zauważyłem ciekawostkę - stąd pytanie.
Cofam i hamuję > ruszam do przodu i hamuję - wtedy słyszę cyknięcie, przeskoczenie, jakby cos w szczękach było luźne.
Jest to za każdym razem i tylko raz po każdym " cyklu". Jestem to w stanie wywołać na parkingu.
Może zauważyliście coś u siebie podobnego?
Nie wiem co to dokładnie cyka ale bywa tak w niektórych autach i nic złego sie nie dzieje. Szczególnie np słychać to w kolejce do bramek na autostradzie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję czasem na bramkach ale nie słyszałem . Cykanie na bramkach to raczej od kompresora klimy bym podejrzewał.

Posłuchaj dokładnie przy otwartym oknie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, scanik napisał:

Nie wiem co to dokładnie cyka ale bywa tak w niektórych autach i nic złego sie nie dzieje. Szczególnie np słychać to w kolejce do bramek na autostradzie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Możesz mieć lekki luz na klockach i ruszanie powoduje to puknięcie,lub co gorsza,luz na wodzikach zacisku,stąd też może być taki odgłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 tyg przegląd- dopisze do listy.

Kocki chyba najbardziej by pasowały ale wtedy powiedziałbym że sa " pół" cm za małe - i się przesuwają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przednich w QQ sa takie blaszki trzymające klocki. W nowych klockach ich nie bylo ale zostawiłem je przy montażu. Z tylu może jest podobnie..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie jak mi odpowiedział pan w ASO.......poważnie.

A poważnie poważnie wszystko ok. Przeczyscili klocki prowadnice ( to chyba jest w zaleceniach).
I jeżdżę dalej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie jak mi odpowiedział pan w ASO.......poważnie.

A poważnie poważnie wszystko ok. Przeczyscili klocki prowadnice ( to chyba jest w zaleceniach).
I jeżdżę dalej:-)

Tykac przestalo?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka...

A powiedzcie mi przyjaciele,ale wcześniej zerknijcie...jaki macie dystans -odległość gum od obudowy w poduszce silnika,tej po stronie pasażera.

Pytam,bo również serwis nie widział problemu a pojawiło mi sie pykanie przy wysprzęglaniu i redukcjach,a nawet już slyszałem to w czasie jazdy po nierównościach.Dzisiaj właśnie zastosowałem na próbę pasek gumy ze starego dywanika(ok 3mm gruby)który wszedł bez oporów z obydwu stron poduszki...no i kurła stał się cud! Pykanie zniknęło silnik ciszej chodzi jakby łagodniejsza zmiana biegów jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tym sposobem wykonałeś akcję serwisową która pojawi sie pewnie w styczniu 2019 :P

Jutro sprawdzę.

Będę miał okazję - bo sprawdze czy dolali mi płynu chłodniczego na przeglądzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już w 2016 roku zgłaszałem ten sam problem tykania samochodu przy zmianie kierunku hamowania przód, tył. Samochód na gwarancji prześwietlili go i nic dziwnego nie znaleźli. Tłumaczyli, że podobno to luzy na tych blaszkach dociskowych klocków, niby patent nissana nie do końca się sprawdził (blaszki po pewnym czasie nabierają luzu). Do dzisiaj słyszę te stuki ale nic po za tym złego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...