Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Pawel_Gdansk

Micra K14 0,9 wymiana filtra kabinowego

Recommended Posts

Pawel_Gdansk

Witam, dziś wymieniałem filtr kabinowy w Mikrze K14. Ponieważ nie znalazłem nic na temat tej wymiany w internecie, postanowiłem podzielić się na forum, może komuś się przyda :) A więc ja kupiłem Filtron K1321A (węglowy). Wymiana nie wymaga narzędzi i zajmuje kilka minut. Filtr wymieniamy z prawej strony tunelu środkowego (obrazowo - po lewej stronie lewej stopy pasażera). Należy pociągnąć od dołu (od strony dywanika) osłonę boczną tunelu środkowego (już będzie widać na końcu przy grodzi klapkę filtra) a następnie osłonę górną nad stopami pasażera (aby łatwiej wyjąć filtr). Otwieramy klapkę (jest na zatrzask), wymieniamy filtr i składamy do kupy. Dużą pomocą były dla mnie filmiki dotyczące wymiany w Renault Captur, różnica była tylko taka że tam nie ma osłonek. Ale sam filtr, sposób otwierania klapki oraz wymiany jest taki sam (filtr zresztą też jest ten sam).

Share this post


Link to post
Share on other sites
tomkek1912

Tak z ciekawości. Jaki jest rozmiar klapki i otworu? Taki jak wysokość filtra czy niższe? Czy filtr wchodzi normalnie czy trzeba go wpychać zgniecionego i rozpręża się dopiero po przejściu przez otwór? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pawel_Gdansk

Nie zmierzyłem, ale podobnie jak na filmikach dotyczących captura filtr wychodzi/wchodzi ciężko, trochę się zgniata przy wkładaniu ale na koniec się rozpreza tak jak piszesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×