Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan GTR koszty


Men3000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 

Chcialbym spełnić swoje marzenie i zakupić nissana GTR . Mam pytanie może akurat znajdzie się tu jakiś właściciel :) . Jakie są koszty utrzymania takiego wozu wiem że są one wysokie liczyłem sobie wszytsko aby sprawdzić czy mnie poprostu stać na taki wóz ale wiadomo na kartce wyglada to inaczej niż realnie . Wyliczyłem że jest to jakieś 30 000 zł rocznie + koszty paliwa . Samochodem zapewne będę dość często jeździć wiec szczuje że będę nim robić ok 40 000 rocznie . Na samochód posiadam budżet 190 000 zł samochód będzie brany na firmę . Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa czy gtra lepiej serwisować w ASO czy jednak w serwisach specjalizującymi się GTR ? . 

Dzieki za odpowiedz pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię przymiarki do GTRa, obawiam się jednak, że z tym budżetem będzie to raczej jedna z wcześniejszych generacji. Miałbym trochę pietra na taką skarbonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio w Berlinie roczną używkę w Katsura Orange i taka najbardziej by mi pasowała. Przebieg 6000km i powyżej 6 miesięcy od rejestracji. Nie wpada podatkowo pod nówki sztuki przy sprowadzeniu a różnica w cenie w porównaniu z nówką z salonu zacna. Nie lubię kupować uśmiechu sprzedawcy związanego z zarobkiem na nowym aucie.
Idealny byłby rocznikowo starszy ale z zerowym przebiegiem jak Zeta. Przy GTR nie widzę jednak takich okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie. Nadal zbieramy butelki do skupu.
Najtańszy GTR na mobile to 35.000 EUR.

Ja cały czas czekam na kupca 370. Na przyszły sezon dobrze byłoby wsiąść do GTRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre używki pojawiają się i szybko znikają. Też w Polsce. Jest kilka takich co od dawna już wiszą i mają chorą cenę albo są szemrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jako, że ujeżdżam GTRa od prawie 2 miesięcy rzeknę coś na temat kosztów. Mowa oczywiście o ASO.

Przeglądy wypadają następująco:
20.000 - ok. 3.000 PLN
40.000 - ok. 4.700 PLN
60.000 - ok. 3.000 PLN
80.000 - ok. 4.700 PLN

Sama wymiana oleju (zalecane co 15.000km) to 1.557,00 PLN. Olej Mobil 1 0W40SM
Filtry powietrza 484,00 PLN

Wymiana oleju w skrzyni co 60.000 lub po przegrzaniu: ok. 5.200,00 PLN
Olej w mostach: ok. 1.400,00 PLN
Klocki przód: 2.600,00 PLN
Klocki tył: 1.900,00 PLN
Tarcze i klocki przód: ok. 9.000,00 PLN
Tarcze i klocki tył: ok. 7.700,00 PLN

Opony w ASO to koszt ok. 10.000 PLN, w necie można jednak znaleźć komplet za 8.000 PLN.

O kosztach benzyny nie wspominam. Każdy wie ile kosztuje i ile kilometrów rocznie robi. Minusem jest fakt, że jak chcemy lotniczą setkę, to trzeba mieć blisko Shella. Mnie już tam rozpoznają.

Wciąganie rzędu 16 litrów to standard. Podczas jazdy na autostradzie autentycznie widać jak wskazówka opada. Przy spokojnej jeździe w trybie safe i comfort za miastem uda się zejść do 11-12 litrów.

Tylko jak jeździć tą petardą wolno?!? Owszem da się - chwilami. Jak tylko pojawia się długa prosta albo wolna do wyprzedzania mam wrażenie, że pedał sam się wciska.....

Wszystkie informacje dotyczą nowego auta. Zapewne, przy ujeżdżaniu auta po gwarancji można dużo zaoszczędzić. Aftermarket jest bardzo bogaty.

Pozdro



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 18:33, Blinkey napisał:

Jako, że ujeżdżam GTRa od prawie 2 miesięcy rzeknę coś na temat kosztów. Mowa oczywiście o ASO.

Przeglądy wypadają następująco:
20.000 - ok. 3.000 PLN
40.000 - ok. 4.700 PLN
60.000 - ok. 3.000 PLN
80.000 - ok. 4.700 PLN

Sama wymiana oleju (zalecane co 15.000km) to 1.557,00 PLN. Olej Mobil 1 0W40SM
Filtry powietrza 484,00 PLN

Wymiana oleju w skrzyni co 60.000 lub po przegrzaniu: ok. 5.200,00 PLN
Olej w mostach: ok. 1.400,00 PLN
Klocki przód: 2.600,00 PLN
Klocki tył: 1.900,00 PLN
Tarcze i klocki przód: ok. 9.000,00 PLN
Tarcze i klocki tył: ok. 7.700,00 PLN

Opony w ASO to koszt ok. 10.000 PLN, w necie można jednak znaleźć komplet za 8.000 PLN.

O kosztach benzyny nie wspominam. Każdy wie ile kosztuje i ile kilometrów rocznie robi. Minusem jest fakt, że jak chcemy lotniczą setkę, to trzeba mieć blisko Shella. Mnie już tam rozpoznają. emoji23.png

Wciąganie rzędu 16 litrów to standard. Podczas jazdy na autostradzie autentycznie widać jak wskazówka opada. emoji15.png Przy spokojnej jeździe w trybie safe i comfort za miastem uda się zejść do 11-12 litrów.

Tylko jak jeździć tą petardą wolno?!? Owszem da się - chwilami. Jak tylko pojawia się długa prosta albo wolna do wyprzedzania mam wrażenie, że pedał sam się wciska..... emoji2957.png

Wszystkie informacje dotyczą nowego auta. Zapewne, przy ujeżdżaniu auta po gwarancji można dużo zaoszczędzić. Aftermarket jest bardzo bogaty.

Pozdro


 

Jest czego gratulowac !

Jeśli masz nowe z salonu i chcesz go mieć na dłużej rób częstsze wymiany oleju a szczególnie 1 wymianę po ok 2000km 

15kkm zalecane wymiany są przy założeniu określonych warunków  (zobacz np na instrukcje serwisowe tych samych gtr-ow w USA) tam nie mają tak łatwo nabija klientów w butelkę na gwarancji i muszą naprawiać więc te wymiany oleju są dużo bardziej restrykcyjne to tak odemnie. 

w internecie jest taki diagram, który pokazuje o ile skrócić interwał wymiany oleju zależnie od warunków jazdy i użytkowania auta i ta zasada obowiązuje i jest stosowana przez producentów.  

Ten diagram nie wiem właśnie czy nie był z Mobila akurat.

mobil-jak-często-wymieniać-olej.jpg

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było z salonu ale „prawie” nowe (6 miesięcy). Miało przebieg 3.000 km. Przed wydaniem zrobiony przegląd roczny z wymianą oleju. Kolejny niby we wrześniu 2020 przy 18.000km ale ja i tak wymieniam olej co ok. 7.000km. Warunki użytkowania raczej przeciętne, bez katowania na krótkich trasach i toru. W Zetce robiłem identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że zdążysz do tej pory zarobić na trzy nowe...
Są samochody, których nie pozbywam się tak szybko. O kupnie Godzilli podjąłem decyzję 10 lat temu, jak zobaczyłem ją pierwszy raz w Mediolanie. Byłem na rocznicowym wyjeździe z moją żoną a wtedy był to jeszcze święty Gral. Aż się zatrzymałem i czekałem aż jakiś facet z cygarem odpali to cudo.
Co prawda „nigdy nie mów nigdy”, w przypadku jednego modelu Toyoty też jestem jednak tak nakręcony, że jeżdżę nim od 9 lat. W międzyczasie zmieniłem tylko raz na ten sam model ale z silnikiem benzynowym.
Zetka była bardzo fajnym autem i nadal uważam, że jest „świeża” jak na standardy motoryzacyjne w tej klasie. Niestety brakowało mi w niej tylnych siedzeń.
Miałem jeszcze nadzieję na fajną Suprę, rozczarowanie było jednak bardzo gorzkie.
Moim zdaniem Zetka jest porównywalna a w lepszej cenie niż Supra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Nissanie było niezłe ale nie tak atrakcyjne jak bezpośrednio. Rozpiętość jest duża. Od 8.000 do 20.000. Niektórzy nie chcą wcale ubezpieczać aut o wartości powyżej 500k. U mnie akurat jest tak, że mam maksymalne zniżki i wyrobiony status specjalny w jednej ubezpieczalni. Wiek i bezszkodowa jazda przez lata procentują. Za Zetkę płaciłem połowę tego co za GTRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Planuję zakup GT-R rok prod. 2016 MY17 przebieg 35 tys. ostatni serwis w kwietniu 2019 przy przebegu 24 tys 

Auto nie ma już gwarancji.

Pytanie: czy ten model ma jakieś znane przypadłości? Czy jest się czego obawiać kupując to auto bez gwarancji?

Auto pochodzi z polskiego salonu.

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...