Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wachacze - tylne poszukiwane


HENRY74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w zwiazku z tym ze nie da sie wyregolowac geometri kol ,poszukuje wachaczy na tyl a dokladnie ; 

- lewy dolny przedni 

- lewy dolny tylny 

- prawy dolny przedni 

- sruby regulacyjne

wszystkie sa potrzebne na tyl samochodu ,przod da sie regulowac ,te powyzej sa potrzebne .jednak jesli cena nie bedzie zbyt wysoka rozwaze kupno calego komletu na tyl ,czy macie jakies doswiadczenie z tylnymi wachaczami oraz zaprzyjazionymi sprzedawcami w\w czesci wraz z wysylka to czekam na wasze porady z gory dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jaki czort ci całe wahacze???? Pogięte??

Kupujesz poliuretanowe tuleje w Olkuszu do tego śruby regulacyjne na np. Allegro i masz zawieszenie nie do zniszczenia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry tak powiedział mechanik że aby zrobić geometrie kół trzeba ja wyregulować za pomocą srób a te ani rusz i stwierdzil ze trzeba bedzie w takim wymienić te wachacze którymi nie da sie zrobić geometri stąd mój post ale dzieki ,a wachacze są całe nie pogięte tylko do regulacji bo pozabkowaly strasznie mi 2 opony tylne i do wymiany były dlatego zdecydowałem sie na geometrię kół a mógłbyś prosze tu lub na priv poratować linkiem lub adresem sklepu do Olkusza z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sq9mcs napisał:

A po jaki czort ci całe wahacze???? Pogięte??

Kupujesz poliuretanowe tuleje w Olkuszu do tego śruby regulacyjne na np. Allegro i masz zawieszenie nie do zniszczenia. 

Ok chyba znalazłem ,https://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan_pathfinder,to jest to ? Mam rozumieć ze aby zrobić geometrię kół to można wymienić same tuleje(da się?)plus nowe śruby regulacyjne widziałem takie na Allegro i macie jakieś namiary na sprawdzonych mechaników którzy sie tym zajmują w Katowicach lub można by podjechać jak warto -/+150 km,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze mogą być w całości regenerowane. Sworznie najlepiej zastosować markowe. Komplet tulei kupisz tutaj: https://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan_pathfinder

Śruby regulacyjne są takie same jak z przodu, ale musisz sprawdzić ile ich na półoś potrzeba. Ja mam po dwie ale widziałem Patki z jedną śrubą na półoś.

Rób całe wahacze. Sworznie, tuleje i śruby regulacyjne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze wykorzystać mozesz swoje stare, śruby odkręcasz jak się da lub wycinasz "piłą szablastą", wyciagasz wypalasz stare gumy tzw silentbloki i wstawiasz w ich miejsce nowe tuleje poliuretanowe zgodnie z instrukcją.

Sruby regulacyjne z podkładkami dostaniesz na allegro, a resztę śrub spokojnie możesz zastąpić innymi bo ori są dosyć drogie. Za połowę ceny tylnych   kupisz  wszystkie włącznie na przód np w Zabrzu (Jurob.EU  Pawliczka25) , wystarczy podać średnicę, długość (niepełny gwint)  i twardość, do tego wzmocnione podkładki i nakrętki samozaciskowe. Ja brałem ok 1-1.5cm dłuzsze,  za całość zapłaciłem ok 120pln.

Wpierw sprawdz ile i jakich śrub masz,  zamów tuleje, sworznie i rób wszystko przy jednej robocie. I jeszcze jedno- śruby smaruj smarem miedzianym.

Edytowane przez KrisT
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak dobrze pamietam to przednie dolne są takie same jak tylne, bo górne są mniejsze.

kolega zerknie tez na olkuszusa , tez tam mają częsci do patha, nie pamietam gdzie kupywałem swoje ale nie ma z tym już problemu. Tylko nalezy unikać najtanszej chinszczyzny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olkusz z tego co się dokopalem to ma tylko tuleje, swoznie w sklepie, gorne są inne ale ktoś je widzę produkuje. Generalnie mega mi skrzypi zawias, im cieplej tym bardziej :/

Edytowane przez NissanFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowe sworznie zerknij... masz tego od groma na allegro, intercars, itp ewentualnie w kazdym sklepie stacjonarmym powinni sciagnąć na drugi dzień.

Prawdopodobnie skrzypią gumy silentbloków, dopowiem iż na polibuszach też czasem zgrzyta, a na przeglądzie na płytach dopiero widać jak sztywne jest takie zawieszenie.

U mnie 3 rok bez najmniejszych luzów, i oznak zużycia, poliuretan robi swoje.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...