Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zagubione wtyczki od sondy lambdy


Dziurnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem nowy więc może się przedstawię. I przeprosze że w dziale "Terrano", ale mam wrazenie ze jest tu wiekszy ruch.
Mam na imię Aleks i mieszkam pod Warszawą od Wołomina (w Markach) od lutego tego roku jestem szczęśliwym posiadaczem nissana pick upa d21 2.4 b+lpg, w którym to ostatnio wymieniłem silnik (stary miał 3.5 bara komprechy na drugim cylindrze i pewne było to, że siadł dół silnika) ostatnio spawając wydech zauważyłem, że tylna sonda lambda nigdzie nie jest podłączona (przy silniku), a przedniej sondy wgl nie ma (wkręcona zaślepka) i tutaj przychodzę z prośbą o ratunek czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić ew. pokazać na zdj gdzie wtyczki od tych właśnie sond powinny się znajdować? od tygodnia siedzę i szukam informacji jednak nic konkretnego nie mogę znaleźć.

Nie wiem czy to pomoże ale silnik chodzi na parowniku lovato+ blos brc po wymianie na nowy silnik palił 27 litrów, po regulacji 21. Dodatkowo jak muśnie się pedał gazu to obroty zaliczają delikatnego dropa a potem samochód zaczyna się normalnie wkręcać.

Silnik to KA24E z 1995r.

Z góry dziękuje za chociażby próbę pomocy :)

Na koniec jeszcze dodaje zdj z totalnie niespodziewanego off roadu (jechał na grilla z partnerka i przyjaciółką bez zamiaru zabawy w terenie), żeby sie usprawiedliwić powiem że 10 metrów za mną normalnie elegancko stała sobie vectra dla tego jechałem  na luzaku a tu taka niespodzianka 

42754151_1900725383308519_2877314053196218368_n.jpg

Edytowane przez Dziurnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w t2 2.4 wtyczka sondy jest przyczepiona fabrycznie na ramie przy kolektorze wydechowym tuż przy grodzi ,a tam gdzie masz zaslepkę to pewnie była tam wcześniej rurka od egr-u . bo z tego co mi wiadomo sonda jest jedna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda jest jedna u ciebie po prostu ktoś wkręcił zaslepke w postaci złamanej sondy tam gdzie przychodzi rurka od egra tak podejrzewam ,ja mam oryginalny kolektor wydechowy z którego wychodzi rurka na egr ,a raczej wychodziła bo go zlikwidowałem i rurka na jakiś bulgulator w okolicy pompy hamulcowej a na wysokości fotela kierowcy jest u mnie sonda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na zdj się jednak nie doczekałem :P Panie Mariuszu czy mógłbym sie Panu przypomnieć?

Edytowane przez Dziurnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ktoś inny sie zlituje i rzuci jakimś zdjeciem albo dobrą radą... zagadka nadal nie rozwiązana <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

widze że temat chyba umarł bezpowrotnie, szkoda, nadal nie moge znaleźć wtyczek od sondy przy silniku, ani ew. miejsca w którym powinny byc kable :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...