Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lampki podświetlające wnętrze


Miro54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczyna się wcześniej robić ciemno i światło lampek podświetlających wnętrze auta coraz lepiej widać. I znów irytuje mnie to, że nad deską rozdzielczą są biało świecące ledy, a nad drzwiami z tyłu lampki świecą na żółto. Chciałbym to ujednolicić i mieć w całym wnętrzu białe światło, ale nie wiem czy jest taka możliwość dobrać odpowiednie żarówki do tyłu. Może ktoś już to robił, albo ma wiedzę jakie żarówki można zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i będą, ale jako nowe trzeba będzie je zakupić w ASO. Ja tymczasem wolałbym wymienić tylko żarówki w tych, które mam obecnie i dlatego pytam bardziej o taką właśnie opcję. Dziękuję za podpowiedź, ale opcję z zamianą lampek traktuję jako ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem ledy w sklepie Leclerc za 9,99 zł/ 2 szt. Włożyłem je do gniazda z duszą na ramieniu bojąc się, że może coś się stanie złego. A tymczasem zaświeciły pięknie na biało i zgasły powoli tak jak dotychczasowe zwykłe żarówki. A w sklepie motoryzacyjnym pan powiedział mi, że poniżej 40 zł za parę to nie kupię takich, które będą pasować. I dobrze, z zaryzykowałem, bo za oszczędzoną kasę kupiłem drugie do tablicy rejestracyjnej i jeszcze mi na piwo zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś podobnego to tych. Ważne żeby diody były nie tylko z czoła, ale i po bokach, bo wtedy światło lepiej się rozprasza. 

allegro.pl/dioda-zarowka-led-w5w-t10-12v-5xsmd-biala-i7523755806.html

 

Edytowane przez Miro54
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 20:56, Miro54 napisał:

Kupiłem ledy w sklepie Leclerc za 9,99 zł/ 2 szt. Włożyłem je do gniazda z duszą na ramieniu bojąc się, że może coś się stanie złego. A tymczasem zaświeciły pięknie na biało i zgasły powoli tak jak dotychczasowe zwykłe żarówki. A w sklepie motoryzacyjnym pan powiedział mi, że poniżej 40 zł za parę to nie kupię takich, które będą pasować. I dobrze, z zaryzykowałem, bo za oszczędzoną kasę kupiłem drugie do tablicy rejestracyjnej i jeszcze mi na piwo zostało.

jakim cudem udało Ci się zamontować te lampki ponownie w podsufitce??? ja po wyjęciu mam spory problem z zamontowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, na wcisk - jak poprzednie żarówki. Te, które kupiłem są tylko minimalnie dłuższe od poprzednich i weszły bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję po lifcie (prod 10.2017) i też ma w podsufitce w tylnym rzędzie zwykłe żarówki o bardzo cieplej barwie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Emjot napisał:

Ja mam wersję po lifcie (prod 10.2017) i też ma w podsufitce w tylnym rzędzie zwykłe żarówki o bardzo cieplej barwie światła.

Potwierdzam tez tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.10.2018 o 20:56, Miro54 napisał:

Kupiłem ledy w sklepie Leclerc za 9,99 zł/ 2 szt. Włożyłem je do gniazda z duszą na ramieniu bojąc się, że może coś się stanie złego. A tymczasem zaświeciły pięknie na biało i zgasły powoli tak jak dotychczasowe zwykłe żarówki. A w sklepie motoryzacyjnym pan powiedział mi, że poniżej 40 zł za parę to nie kupię takich, które będą pasować. I dobrze, z zaryzykowałem, bo za oszczędzoną kasę kupiłem drugie do tablicy rejestracyjnej i jeszcze mi na piwo zostało.

Wniosek: nie słuchaj sprzedawców w sklepach. Sprawdź sam.  Zazwyczaj te tańsze mają tylko krótszą żywotność ale jak płacisz 1/4 ceny to możesz co jakiś czas wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

masz w poście powyżej na allegro i z opisem jakie, ja brałem  zimne.  zmiana na duży plus.wymiana chwila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowane czy rodzaj światła? jeśli typ to w5w.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam pytanie odnośnie żarówek w5w led canbus/no canbus do wnętrza Xksa, tj. czy jeśli zamienię żarówę na leda no canbus to komputer wyświetla jakieś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maruras napisał:

Witam Wszystkich. Mam pytanie odnośnie żarówek w5w led canbus/no canbus do wnętrza Xksa, tj. czy jeśli zamienię żarówę na leda no canbus to komputer wyświetla jakieś błędy?

Żarówki oświetlenia wnętrza raczej nie są monitorowane bo nie mają żadnego znaczenia dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Żarówki oświetlenia wnętrza raczej nie są monitorowane bo nie mają żadnego znaczenia dla bezpieczeństwa.

Tu akurat o co innego idzie z can-bus do oświetlania wnetrza.

Nie wiem czy w T32 tak jak w T31wystepuje ściemniacz oświetlenia,ale jesli tak to zwykle zarowki led bez canbus moga miec problem kiedy wystepuje sciemniacz .

Malo tego,nawet tansze wersje zarowek led co niby maja canbus tez moga nie wspolpracowac ze sciemniaczem,migać czy nawet i zarzyć się po odłaczeniu napiecia.

Przerabiałem to w T31 i dopiero 3 komplet zarówek wskazany przez doswiadcznego sprzedawce działa prawidłowo i wspołpracuje ze sciemniaczem jak zwykłe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wsteczne to żarówki żarowe. Tak samo jak kierunkowskazy.

Edytowane przez artua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie W16W ,choć głowy nie dam.w instrukcji jest podana jedynie moc 16W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce mieć na tylnych siedzeniach białe światło i zwykłe żarówki W5W to są na rynku Philips white vision, w opakowaniu po 2 szt. Różnica między zwykłą żarówką a white vision jest bardzo duża i od razu lepiej to wygląda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet widzę takie cudo (cena zabija): 

https://allegro.pl/oferta/philips-zarowki-t10-w5w-4000k-x-treme-360-led-5510708212

i takie cudo:

https://allegro.pl/oferta/zarowka-osram-w5w-cool-blue-xenon-look-4000k-8665148192

Dużo tego jest. 3700, 4000, 6000. 

Tylko... w suficie w lampce w wersj bez szklanego jest inna żarówka a nie W5W, wyglądająca jak bezpiecznik. 

image.png.96dcf1be8c83461f7d3fcebecb6cbcf8.png

Nie rozbierałem ale instrukcja i dok. serwisowa pokazuja takową. Nie wsuwaną z jednej strony jak W5W tylko wsadzaną w styki. 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...