Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Piszczenie z silnika (nagranie)


kamilmag1

Rekomendowane odpowiedzi

Link nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

juz powinnno byc dobrze

 

edit: ostatnio regulowałem pasek ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem, do tego tylko jedna śruba jest?

ten dźwięk słychać jakby z środka silnika a nie paska także to dziwne dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij pasek i posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasku gdzie jest regulacja powinny być dwie śruby, jedna służy do naciągnięcia lub popuszczenia rolki a druga do jej zablokowania przed samoczynnym przesunięciem. Sprawdź czy nie masz drugiej tej do luzowania rolki bo samym naciągiem nic nie zdziałasz. To skrzypienie to tak jakby łożysko kwestia tylko ktore, ale jak wcześniej tego nie było słychać a naciągałeś pasek bez odblokowania go to może właśnie to ustawiło się pod kątem i daje o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kręciłem tylko jedną śrubą. Będę w domu to sprawdzę to. Czyli za 3 tygodnie dopiero.

Ogólnie to po przejechaniu 6 km dopiero ten dźwięk się pojawił i 6 przejechałem z tym dźwiękiem. Mam nadzieję, że nic się nie uszkodziło przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie pasek alternatora i sprężarki klimy, może również przekoszony być altenator, co powoduje, że jego koło pasowe pasek wieloklinowy bierze bokiem. Powodem tego jest samoczynne odkręcenie się nakrętki śruby mocującej alternator do silnika (tym samym śruba wysuwa się (nawet 5 cm) z jednego z dwóch uszu obudowy altka  i opiera łbem o podłużnicę), a siła naciągu alternatora  powoduje jego skośne przemieszczenie. Foto z góry alternatora i podłużnicy wyjaśniłoby to podejrzenie.

Przy pracach przy alternatorze lepiej odłączyć klemę akumulatora. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...