Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan sentra


romano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie zapalił mi się błąd PO128 wskazujący na uszkodzony termostat chłodzenia, wymieniłem termostat ale nie mam teraz ogrzewania w kabinie leci zimne powietrze. Przed wymianą było ogrzewanie, co zauważyłem po wymianie termostatu że teraz temperatura szybko rośnie prawie do połowy wskaźnika podczas zimnego silnika. Co może być przyczyną, zle dobrany termostat a może zapowietrzony układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś odpowietrzyć? Jaki ten termostat założyłeś? Podaj nr.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki https://aparts.pl/partscatalogue/th5079-82j-calorstat-by-vernet-termostat-srodek-chlodzacy,11-TH5079~982J-0215-00316--VER5079~982~2J.aspx 

Odpowietrzyć nie wiem jak, proszę o wskazówki tzn. mam gaz założony i tam jest reduktor i czy np. wystarczy popuścić węża bo reduktor jest w najwyższym położeniu ? 

Edytowane przez romano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Almerach 15-18 piszą coś o odpowietrzniku, ale gdzie jest to nie wiem. Skoro reduktor jest najwyżej to będzie najlepsze miejsce do odpowietrzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, termostat w Twoim aucie jest inny niż pisałeś. Pasował bez problemu? Temperatura otwarcia 77 nie 82.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nissanek już ok jednak sam się odpowietrzył tylko teraz się zastanawiam nad temperaturą otwarcia tak jak piszesz. Termostat pasuje tylko temp. jest inna jest 76.5  C. Czy zostawić  czy szukać innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku który podałeś wychodzi że ma 82, ale skoro piszesz że ma 76,5 to tak jak oryginał ;)

Dodaj jeszcze rocznik auta w swoim profilu. Będzie łatwiej szukać części ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oryginał termostat który wyjąłem z nisana to 76,5 stopni a włożyłem własnie 82 stopnie czy tak może być czy jednak szukać termostatu z temperaturą 76,5 stopni ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj. W Primerach i Almerach jest właśnie taki a to te same motory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie znowu mam chyba problem z nissanem tym razem zaczęło się od pojawienia błędu który wskazywał problem z termostatem. Wymieniłem a teraz zauważyłem rdzawy kolor płynu w zbiorniczku wyrównawczym.  Dziwnie mi grzeje w kabinie bo nie zawsze "zaskoczy" choć pokrętło jest na maksa i silnik rozgrzany to i tak zimne leci powietrze. Wyłącze silnik włączę i leci ciepło.

Co może być nie tak i jak zdiagnozować co jest nie tak.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Wygląda na to że niema oleju w płynie i odwrotnie ale nadal mam problem z ogrzewaniem. Raz się włącza raz wyłącza np. załączy się i później wyłączy i np.jak zgaszę silnik i zapalę to się włączy i tak dalej. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiło się babelkowanie w zbiorniku wyrównawczym tak podobnie jak woda się gotuje w czajniku. Co to może być ?

I nie grzej mi w środku

 

Edytowane przez romano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiło się babelkowanie w zbiorniku wyrównawczym tak podobnie jak woda się gotuje w czajniku. Co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła, układ zapowietrzony i korek w chłodnicy do wymiany. Jak się dowiedziałem mam "źle" założony reduktor do gazu. Co to znaczy jest wyżej w poziomie niż zbiorniczek wyrównawczy i dlatego takie klocki locki z odpowietrzaniem układu. Reduktor powinien być niżej niż najwyższy punkt układu chłodzącego.  I cyt" w tej chwili to reduktor robi jako "zbiorniczek wyrównawczy". Wydaj mi się że to ma sens moje doświadczenie nie jest duże ale myślę że gość w sklepie logicznie mówił. Co myślicie o tej teorii ? 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusik za podanie przyczyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do końca odpowietrzyc. Jak jadę to grzeje a jak stoję na światłach to nie grzeje. Zapowietrzony jeszcze układ jak to odpowietrzyc samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w końcu sukces 100% 

a wszystko przez gazownika który mi zakładał gaz zamiast złożyć reduktor równolegle do nagrzewnicy założył szeregowo i dlatego chłodzenie tak wariowało. Mechanik założył trójniki czyli podłączył równolegle reduktor z nagrzewnicą i SUKCES - grzeje jak cho...ra.

Chętnie powiedział bym co myślę o gazownikach tzw. chałupnikach bo u takiego zakładałem gaz ale ugryzę się w język. Mechanik mi mówił że nie jestem pierwszy z takim założonym "gazem". 

Proszę o dyskusję czy mechanik ma rację?

 

 

 

 

LUDZIE JEŚLI COŚ ROBICIE RÓBCIE DOBRZE !!!!!!!

Edytowane przez romano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...