Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Złe paliwo 1.5d micra 2001r


Guciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .zalałem złą ropę do auta cały bak .było wszystko ok ale przy końcówce paliwa w baku auto zaczęło zle pracować i zgasło nie mogę odpalić .Mam pytanie czy wtryski paliwa mi zatkało a morze pompę wtryskową ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Guciu napisał:

a morze pompę wtryskową ..

ON byl pewnie dobry, skoro silnik wypalil caly zbiornik i nie bylo negatywnych objawow tylko dopiero przy koncowce ze zbiornika odczules negatywny efekt to bardziej bym stawial na zly nawyk tzw. jazde na oparach, byc moze pompa zassala 'esencje' z rdza albo innymi smieciami z dna zbiornika i przytkalo uklad zasilania

w zasadzie najbardziej wrazliwe na zanieczyszczenia sa wtryskiwacze ale i pewnie od nich bym zaczal czyszczenie choc najlatwiej chyba bedzie odkrecic filtr i zerknac co tam jest ale powyzsze zadrzenie wskazuje ze moze rowniez nalezy przeczyscic zbiornik, pompe, filtr i przewody zasilajace, idze zima i ujemne temparatury a z tym syf**  w ukladzie klopoty sie nawarstwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Guciu napisał:

...czy wtryski paliwa mi zatkało a morze pompę wtryskową ..

Wymień najpierw filtr paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitka sa w prysznicu ; ) a serio niektore wtryskiwacze maja tzw. filtr szczelinowy (nie wiem jak jest we wtrysku Micry, nie jestem specjalista) ale zwykle w przypadku zanieczyszczonego paliwa dochodzi zwykle do 'zawieszenia' igly rozpylacza bo to najbardziej waskie gardlo w tym mechanizmie
sprawdzic tego bez spec urzadzenia w warunkach domowych sie nie da a tym bardziej zregenerowac czy naprawic

tak jak radzil Thunder zacznij od filtra paliwa, bo dziwne ze samochod w ogole nie odpala (awaria wszystkich wtryskow jednoczesnie malo prawdopodobna) co moze sugerowac ze zator powstal wlasnie juz na filtrze
awaria nie musi byc zwiazana z brudnym zbiornikiem i zassaniem smieci z niego, moze gdzies jest nieszczelnosc i uklad zasilania jest zapowietrzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. auto działa odpaliło silnik pracuje równo dzięki za pomoc .A jeszcze mam pytanie gdzie jest korek ,lub jak się napełnia olej w skrzyni biegów i jak się spuszcza olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym temacie opisz jaka byla przyczyna i jak usunales usterke, o oleju w skrzyni poszukaj istniejacego juz tematu albo zaloz nowy

zamiast pisac  podziekowania na tym forum klika sie 'serduszka' Like w prawym, dolnym rogu wiadomosci,  podobnie jak na FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...