Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nismo 350Z #1226


Nismo1226

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

chciałbym Wam przedstawić moje Nismo 350Z #1226. Kupiłem je w marcu 2018 a przypłynęło początkiem czerwca. Jest to oryginalne bezwypadkowe Nismo, doprecyzuję, że powodzi również nie zaliczyło - clean title (przebieg 70 000 mil). Trafiło na aukcje prawdopodobnie przez uszczelkę magistrali olejowej - tylko do tego można było się przyczepić. Lekier oryginalny wszędzie - jedynie polerka porządna go czeka. Wolałem to doprecyzować żeby nie było zbędnych komentarzy dotyczących samochodów z USA - jak się chce to można i tyle w tym temacie. Nismo będzie śmigać po Europie wożąc mnie i żonę na wakacje a w wolnych chwilach wpadać poszaleć na Tor Poznań, Jastrząb i inne jak czas pozwoli.

Wszystkie swoje samochody sam serwisuje i dłubię więc i ten wpadł pod móją rękę. Do tej pory zrobiłem w nim:

- uszczelki magistrali olejowej

- przy okazji sprawdzenie rozrządu i wymiana napinacza oraz pompy wody z racji tego, że mając to już na wierzchu głupotą było tego profilaktycznie nie zmienić plus jakieś uszczelki/duperelki

- olej "smerfowy" skrzynia i dyfer Motul 75W140

- nowy płyn w układzie chłodzenia Prestone

- nowy płyn hamulcowy i w układzie sprzęgła Ferodo DOT 5.1

i teraz zaczynie się w końcu coś ciekawszego. Fakt jest to Nismo i niektórzy trzymają pod kocem ale to jest sportowy samochód i został po to stworzony żeby nim jeździć i się cieszyć z każdego kilometra i każdej kropelki benzyny którą wciąga niemiłosiernie :D zawsze też można coś zmienić pod siebie i tak jak mój każdy poprzedni samochód i ten muszę troszkę dłubnąć (taka choroba), tak więc setup na chwilę obecną jest taki:

- gałka zmiany biegów HKS

- tarcze DBA (przód gładkie, tył nacinane)

- klocki przód Ferodo DS UNO

- klocki tył Ferodo DS 1.11

- przewody hamulcowe w oplocie HEL

- przewód sprzęgła w oplocie HEL

- termostat Mishimoto

- miska olejowa Greddy 

- zegar temperatury oleju Stack (zamontowany w nawiewie drzwi kierowcy)

- dolot Injen (z takim przypłynął i to była jedyna "modyfikacja" jaką posiadał)

- Decaty TopSpeed

- Ypipe Tomei (tytanowy)

- wydech Fujitsubo Super Ti (tytanowy)

dla ciekawskich i żądnych performance dodam, że jak narazie samym układem wydechowym zrzuciłem 30kg i pewnie też do czegoś się tam przyczynił w remapie. Odchudzanie będzie dalej ale pustej budy z rajdówki nie będzie, bo to nasz samochód w trasy na wakacje też jest  :rolleyes:IMG_0891.thumb.JPG.cc781ae683b360794627deb36269f6d2.JPG

na koniec w ubiegły piątek skoczyłem do Coobcia na remap w celu zestrojenia odpowiedniej mieszkanki pod paliwo 100 z shella i tak jak myślałem samochód był strasznie przelany na seryjnej mapie. Przy okazji wpadło parę koników i sporo niuta i hasło Coobcia "że teraz to będzie inne auto i będzie zap***dalać".  Jak mi to powiedział to nie wierzyłem myśląc że drwi ze mnie trochę; ALE przyznaje, zdziwiłem się i faktycznie inny samochód wjechał na hamownie a inny wyjechał - mieli 1 i 2 z rolki gdzie wcześniej tego nie było (opona Michelin Super Sport 4 z 265 szerokości) i lepiej jedzie, powinno też spalanie spaść ale to sprawdzę w trasie na spokojnie.

IMG_0867.thumb.JPG.0ca1ed902dc7d7e01185be2119e34501.JPG

I to chyba wszystko jak narazie, ale na tym nie koniec - do wiosny mam już listę co kupić i zamontować a później wpadną inne pomysły i na bierząco będzie coś nowego wpadać i tak bez końca - ma być to cywilny samochód przygotowany pod tor i mam nadzieje że sprostam wyzwaniu.

IMG_0700.thumb.JPG.f46a61c709d812f0838d6aca40ab29d3.JPG

IMG_0710.thumb.JPG.54a2b8efe088b5aae07a3ff2007679c0.JPG

IMG_0931.thumb.jpg.ee197f43e4e932e0dca716576a6d8f06.jpg

 

IMG_0952.thumb.JPG.c97736112cf445aff35a395af3fdc0ce.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna maszyna, Na zdjęciach widać chyba wszystkie 3 kolory Nissmo jakie występowały czy jeszcze jakiś był ??
Ps. Koniecznie doloty do wymiany !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze srebrny ale nie ma w Polsce - jest chyba jeden w Europie w Niemczech o ile się nie mylę.

wiem - doloty zmienię na długie 3 cale albo 3,5 i podjadę do Ciebie żeby zobaczyć różnicę na hamowni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...