Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po przekręceniu kluczyka brak prądu


Pablo_klb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj musiałem holować Micrę, po przekręceniu kluczyka wszystko normalnie się zaświeciło, ale przy próbie rozruchu nagle wszystko zgasło.

Myślałem, że akumulator. Po podłączeniu pod drugi samochód brak reakcji.

Auto przetransportowałem do garażu i trochę podłubałem. Problemem okazała się klema dodatnia z akumulatora, a dokładnie ta przerwana blaszka. Ktoś przede mną chyba miał to samo, bo w dziurę była włożona śrubka i skręcona. Ona się poluzowała i nie było styku.

Co tam oryginalnie jest? Jest tylko blaszka? ja doszlifowałem podkładki na kształt prostokąta i skręciłem to do porządku i wszystko działa tak jak powinno. Tylko pytanie czy tak to może zostać? Czy to była jakaś forma zabezpieczenia...?

Na drugim zdjęciu zauważyłem gumowy wężyk, jest pod tym plastikowym dolotem powietrza do filtra. Od czego on jest? Nie jest nigdzie wpięty - ma tak pozostać?

1.jpg

2..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma łączy klemę (przykręcaną na + biegunie akumulatora) z zestawem bezpieczników taśmowych (blaszkowych). Jest też swoistym zabezpieczeniem (co widać). Wymień ją na sprawną używaną. Swoją drogą, wcześniej Micra musiała mieć duże zwarcie -- sprawdź instalację.5c11eb354c5782253c3335d087f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez problemu się rozłącza tą klemę od kabli? W sensie czy są tylko wtyki czy muszę coś majstrować?

A co do sprawdzenia instalacji to chyba musiałbym do jakiegoś Magika pojechać

Bo organoleptycznie nie widzę by gdzieś coś miało być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...