Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr powietrza


trafyc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszym przeglądzie w ASO i teraz dopiero zauważyłem, że NIssan sugeruje wymianę filtra powietrza po 24 m-cach lub 60tyś km.

Czy to nie za długi okres?

Ja zwykle w moich wcześniejszych  doładowanych autach zmieniałem  co roku....

Jaki filtr powietrza polecacie?

 

Edytowane przez trafyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla X'a to normalne.

Instrukcja serwisowa dla T30 zalecała wymianę filtra powietrza co 60 000 km lub co 36 miesięcy a dla T31 co 60 000 km lub co 48 miesięcy.

Pewnie dla T32 zastosowali podobne założenia, nie mam serwisówki więc nie wiem.

Osobiście w T30 wymieniam co dwa lata, przy co drugiej wymianie oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej mój filtr powietrza w 1,6dCi po roku jeżdżenia - ponad 20tyś km, niech zdjęcie będzie odpowiedzią ,czy warto czekać drugi rok....myślę, że nie:thumbsup:

"stuff1000" trzymasz się jakiejś konkretnej firmy przy wymianie filtra powietrza, czy bez znaczenia?

 

Filtr_powietrza_po_roku_20tys_km.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu i weekendu, poszukiwania filtra ograniczyłem do jednego sklepu....., poszedł FIltron - 47pln i jest OK....:thumbsup:

Edytowane przez trafyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2018 o 14:45, trafyc napisał:

Jestem po pierwszym przeglądzie w ASO i teraz dopiero zauważyłem, że NIssan sugeruje wymianę filtra powietrza po 24 m-cach lub 60tyś km.

Czy to nie za długi okres?

Ja zwykle w moich wcześniejszych  doładowanych autach zmieniałem  co roku....

Jaki filtr powietrza polecacie?

 

To zalecenie dotyczy maksymalnych okresów ale wymieniać można częściej i powinno się to robić w zależności od warunków eksploatacji. Więcej piachu i kurzu, to wymieniamy częściej. Podobnie jest z olejem.

Godne filtry robi Filtron (w toyocie miałemtaki  fabryczny), Mann, Bosch. W zasadzie wszystko to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej SMOG-U...…………….nie wiem jak u Was ale w moim niespełna 200tyś mieście, czasem jest taka masakra, że filtry maja co filtrować...:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem wymienić filtr powietrza nie patrząc na zalecenia serwisu... Jest tylko mały problem do 2.0 diesel nie moglem znalesc zamiennika , w serwisie wykasowali mnie za filtr powietrza ponad 180 zl ;/ Znalazłem zamienniki ale tylko do 1.6 dci , wyglądem jest identyczny tylko koleś, który go sprzedawał powiedział ze nie jest w stanie zagwarantować czy będzie pasował bo on nie ma danych ;/ Dość późno znalazłem alternatywę w postaci niemieckiego ebay`a tam filtry o 2.0 dci chodzą po około 10e....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 12:50, lucianin napisał:

Ja postanowiłem wymienić filtr powietrza nie patrząc na zalecenia serwisu... Jest tylko mały problem do 2.0 diesel nie moglem znalesc zamiennika , w serwisie wykasowali mnie za filtr powietrza ponad 180 zl ;/ Znalazłem zamienniki ale tylko do 1.6 dci , wyglądem jest identyczny tylko koleś, który go sprzedawał powiedział ze nie jest w stanie zagwarantować czy będzie pasował bo on nie ma danych ;/ Dość późno znalazłem alternatywę w postaci niemieckiego ebay`a tam filtry o 2.0 dci chodzą po około 10e....

Czy czasem do 2.0dci nie jest ten sam filtr co do silnika M9R?

A co do wymiany. filtra co roku..Polega to na załozeniu ze auto jeździ po drogach utwardzonych ,asfaltowych.

Jeśli jednak czesto zbacza sie na szutry,jeździ na grzyby,ryby ,do lasu to trzeba zagldaać do filtra cześciej i go wymieniac kiedy organoleptycznie stwierdzimy ,ze jest czas na to.

Mi w okresie letnim wymiana zdarza sie  nawet i co miesiac..Tak mocno czasami filtr jest zabity owadami,czastkami roslin ,róznymy pylkami i zwyklym kurzem.Ale jeżdze bardzo duzo po drogach nieutwardzonych..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
2 godziny temu, Peku napisał:

Jaki filtr powietrza polecacie do 1.6 DIG-T? Ori to koszt ponad 150 zł - trochę drogawo...

 

Np Filtr powietrza BOSCH F 026 400 582

75 zl

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...