Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż kierownicy - moduł sterowania radiem


Gość Larfen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, zakupiłem X'a z kilkoma drobnymi mankamentami, z większością już sobie poradziłem ale do tego tematu podchodzę z ostrożnością:

Przyciski sterowania w kierownicy. Jeden nie działa (vol +), a drugi się jakby przyklejał (info), stąd moje podejrzenie że ktoś zalał kierownicę czymś slodkim. Jako że mam do czynienia z poduszką powietrzną tuż obok wolę zapytać: czy aby dostać się do elektroniki przycisków muszę demontować cały moduł czy jest możliwość dostania się do nich w mniej inwazyjny sposób?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączasz airbag przez wyjęcie wtyczki pod osłoną kolumny kierowniczej, od dołu kierownicy odkręcasz dwie śruby pod zaślepkami - śruby są specjalne - potrzeba klucz trzpieniowy gwiazdka z otworem. I masz całą część ruchomą czyli airbag z przyciskami w rękach (nie zgub sprężyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby te sa wkręcone na klej.

Gniazdo śruby to specjalny torx,radze nie kombinowac tylko od razu dobrac idealnie pasujący ,porządny nie bazarowy bo kiedy gniazdo zostanie zniszczone to bedzie problem jak u mnie-śruby musiałem nawiercac aby je wykrecić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak w tutorialu na YT dot. wymiany poduszki. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

W międzyczasie wyszedł jeszcze problem z przełącznikiem set/res tempomatu - nie zawsze udaje mi się go włączyć, czasami działa bez problemu włącznie ze zmiana prędkości i reaguje za każdym razem, a czasami nie.. skontroluję to i zobaczymy czy uda się naprawić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie martwic ale po tym co napisałes to moze okazac sie ,ze przyczyna moze tkwic w tasmie Airbag-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk głośności działa przy naciskaniu go pod odpowiednim kątem, więc coś z mikrostykiem - tempomat... Nie wiem, wszystko działa (on-off - zawsze, set czasami nie wskakuje, ale jak wskoczy to już działa cały czas). System czasami nie wykrywa mi inteligentnego kluczyka wewnątrz (na zewnątrz zawsze działa), ale dzisiaj wymieniłem baterię i zobaczymy czy to ona była winowajcą.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 6.11.2018 o 00:26, piotrek3 napisał:

Śruby te sa wkręcone na klej.

Gniazdo śruby to specjalny torx,radze nie kombinowac tylko od razu dobrac idealnie pasujący ,porządny nie bazarowy bo kiedy gniazdo zostanie zniszczone to bedzie problem jak u mnie-śruby musiałem nawiercac aby je wykrecić..

Skąd wziąć takiego torxa? Jest bardziej skomplikowany niż mój zamek do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...