Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Maxima


Zaqarum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Nissano-maniacy! :)

Przygotowując się do zakupu auta szukałem rzadko spotykanego, dużego, wygodnego sedana z możliwie znośną mocą i tak wyłoniła się Maxima :wub:

Niestety nie dysponowałem zbyt wielkim budżetem, a chciałem auto dopasować pod siebie, więc po poszukiwaniach okazji trafiłem na takie cudo:

edit.thumb.jpg.3d071d5080132fb396a8def23fd79dd1.jpg

Porysowana i z wieloma niedociągnięciami w wersji A34 "po lifcie".

Nadszedł więc czas na zmiany:

edit2.thumb.jpg.ebc54cfe282771d860fec2dc68c04179.jpg

zmiana lakieru na czarny metalic;
- zmiana koloru ramki grilla przedniego, znaczków NISSAN oraz listwy dachu ze srebrnego na czarny;
- wstawienie atrapy chłodnicy, ponieważ brak jej w oryginale i dziwnie dla mnie to wyglądało;
- zmiana świateł przeciwmgłowych na LED do jazdy dziennej;
- zmiana starych chińskich felg 17" ET40 na Borbet XRT 18" ET35.
Moim skromnym zdaniem bardzo pozytywna zmiana. Zwłaszcza felgi które wraz z nowymi oponami i mniejszym ET bardziej wypełniają wolną przestrzeń i nie wygląda już jak w "za małych butach". 

Meggy.thumb.png.5bd5a4159b9d13996bb545c3edb3247b.png

Teraz zbieram $$$ na ingerencję w serce <3

Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Turbo i rozwiercanie jest poza moim zasięgiem - to praktycznie podwoiłoby wartość auta. Poza tym wydaje mi się, że z FWD nie będzie tak dobrego efektu.

W planach założenie stożka i chip żeby dobić do tych magicznych 300 koniuff xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd bardzo na plus !

Najbardziej restrykcyjny jest w nich układ wydechowy i od tego bym zaczął w wersji budżetowej od kolektorów a w wersji na bogato z kolektorami nawet chińskimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie tylko czy przy skrzyni bezstopniowej podnoszenie mocy ma sens?

Przyspieszenie 0-140 jest naprawdę kosmiczne jak na tak dużego sedana, ale później jakby CVT nie potrafiło przekazać całej mocy silnika na koła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś wyczytałem, że cvt wytrzymuje maxymalnie obciążenia rzędu 400niutonometrōw.biorąc pod uwagę wiek naszych skrzyń, ilość nalatanych kilometrów podniesienie mocy może ją zwyczajnie zabić (to tylko moje zdanie). Tak czy inaczej myślę, że dobry wydech z kwasiaka nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W podstawie jest 334Nm więc nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, chyba żeby przełożyć manuala.

Jednak czy jest większy sens podnoszenia mocy w napędzie na przód? Start z miejsca i tak jeżeli mam pedał w podłodze kończy się buksowaniem kół. Trzeba naprawdę ruszać z wyczuciem żeby sprawnie przyspieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...