Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa zegarów R51


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim. Szukam elektronika zajmującego się naprawą zegarów. W moim patku z automatyczną skrzynią biegów nie działa manualne wybieranie biegów podobno sterownik od tej funkcji wybieraka jest w zegarach. Ktoś coś wie na ten temat. Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik trybu manualnego i automatycznego znajduje się w TCM (Transfer Control Module) a ten jest w skrzyni. Do zegarów dostarczane są tylko sygnały informujące o położeniu biegu, te z kolei tylko wyświetlają położenie skrzyni. Na forum opisałem auto-diagnostykę skrzyni która da informacje jaki błąd jest w TCM. 

Sprawdź błąd i napisz co tam system wykazał. Będziemy szukać rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standartowe błędy,   to chyba norma w tych autach. Wyczyść wszystkie wtyczki szczegolnie tę za przednim prawym kołem, mocowaną do ramy. Wtyczka z TCM itp.

Wykasuj błędy a za zmianę biegów odpowiada j/w napisał sq9mcs sterownik w skrzyni biegów i tam nalezy szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co jeśli samo diagnostyka nie pokazuje żadnego błędu? Pomimo tego przełączenie między trybami Auto/Manual nie działa?

Dodam że sygnał z wybieraka jest właściwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podłączam się pod temat . Mam problem z zegarami wszystko w  filmie . Zazwyczaj dzieje się tak przy temperaturach ok zera  lub gdy jest wilgotne powietrze . Nie działa wtedy  podświetlenie zegarów i innych przełączników w kabinie , sekwencja  skrzyni biegów , sygnał nie zapiętych pasów. Podejrzewam że to problem połączenia z masą . Gdzie tego szukać ?

https://www.youtube.com/watch?v=3vqqme346oM&t=2s 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem bestię od elektryka. Wszystkie złącza czyste i sprawne, wszystkie przewody sprawdzone i są całe. Sterownik w skrzyni też się komunikuje bez problemów, wybierak też sprawdzony i sprawny. Dalej nie działa manualne wybieranie biegów. Jakieś pomysły, propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wizyta w serwisie bądz kogoś kto dysponuje ori  consultem - ten komp diagnostyczny diagnozuje wszystko...

a propo elektryk sprawdzał elektrykę wg serwisówki krok po kroku???? :emot060: i wykluczał co jest OK a co nie jest?

zresztą po co ja pytam, od dziś wiemy iz mechanicy omijają serwisówkę szerokim łukiem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk przeglądął cało elektryka, sprawdził też ścieżki idące od sterownika do zaworów. Mówi że to wina elektroniki w zegarach, a ja nie mam podstaw mu nie wierzyć. Kto ma w Krakowie albo w okolicach ori consulta??? Albo zegary do pożyczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...