Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan X-Trail Infotainment


neuspeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Pytanie odnośnie tego "przepięknego" infotainment w Nissanie X-Trail. Czy są jakieś patenty na zmianę jego wyglądu czy to koloru tła czy też ikon bądź cokolwiek co w jakiś sposób go może spersonalizować? Mowa o tym występującym w X-Trail i QQ bodajże od 2017 roku. Może istnieje jakiś patent (w co niestety oprócz wymiany radia wątpię) na skorzystanie z Google Maps a może i Apple CarPlay czy Android Auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie protezy plus dziadostwo na kierownicy to dziękuje :) Raczej liczyłem na jakieś sprytne sposoby wykorzystania istniejącego infotainment, ten Boscha produkt (dostawca softu w Xtrail przynajmniej) na zlecenie Nissana, to pewnie Linux który można jakoś zmodyfikować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nikomu nie udalo sie tego ruszyc lub nikt nie chcial sie tym zajac (obstawiam pierwsza opcje).

Zapewne nie ma dostepnego kodu zrodlowego zeby cos modyfikowac a zapewne nie wystarczy dodac plugin etc zeby zadzialalo to co chcesz

Znajac zycie, okrojone funkcjonalnosci dla zmniejszenia wielkosci systemu i predkosci jego dzialania i niewiele bys zmienil nawet gdyby byl kod dostepny skoro root nie obsluguje czegos itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest myk że to oprogramowanie to Open Source od Boscha i jest dostępne na ich stronie:

http://oss.bosch-cm.com/nissan.html

Według tego co widzę u siebie to moja wersja to:

NissanConnect SW Versions F06x *, F10x *

Może warto by się nad tym pochylić i pogrzebać? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, neuspeed napisał:

Właśnie tu jest myk że to oprogramowanie to Open Source od Boscha i jest dostępne na ich stronie:

http://oss.bosch-cm.com/nissan.html

Według tego co widzę u siebie to moja wersja to:

NissanConnect SW Versions F06x *, F10x *

Może warto by się nad tym pochylić i pogrzebać? :)

 

Cały myk w tym, że na tej stronie są tylko fragmenty kodu Open Source użyte przez Bosch do napisania ich sortu. Tam nie ma całego kodu. 

Prościej jednak zainstalować jakieś gotowe radio aftermarket niż ingerować w istniejące. Tu sprawa jest o tyle prosta, że Nissan nie integruje zbytnio innych systemów z radiem. W Toyocie mam dla przykładu dużo ustawień systemów komfortu (automatyczne światła, klima, centralny zamek) dostępne tylko przez fabryczne radio. Po wymianie radia te ustawienia znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku niby z tym infotainment, oprócz tego że chciałbym móc zmienić np. tapetę na całą czarną, bez niebieskiego, co moim zdaniem wyglądałoby bardzo dobrze. Dodatkowo tragiczne są te ikony :) Patrząc na wcześniejsze wersje tego softu w tym radio to wyglądało lepiej z takimi obłymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, nori76 napisał:

Jednym kwiatek do kozucha pasuje, innym srednio...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ależ oczywiście, ale przyznaj że miło byłoby mieć możliwość większej ingerencji w ten infotainment. Chociażby zmiana koloru czy ikon bądź tapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to jako jedna z ostatnich rzeczy, na ktore chcialbym miec wplyw w x'ie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe QQ mają zupełnie nowy infotainment. Zapewne nowe X-y też. I pytanko - czy można sobie podmienić je????

Nowy system NC ma CarPlay.  I TomTom Maps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seta21 napisał:

Nowe QQ mają zupełnie nowy infotainment. Zapewne nowe X-y też. I pytanko - czy można sobie podmienić je????

Nowy system NC ma CarPlay.  I TomTom Maps. 

Czyli np coś tego typu:

https://www.ebay.com/itm/2018-18-Nissan-Rogue-OEM-Navigation-Nav-Radio-Display-Head-Unit-259157FH0A-/142855841138

Zadałem pytanie sprzedającemu ale nie mam jeszcze odpowiedzi...

Mój Nissan jest z 2018, modelowo to ten z 2017 jednak w USA XTrail czyli Roque już od jakiegoś czasu ma CarPlay i AndroidAuto itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to będzie lepszym rozwiązaniem

Tutaj tego mają do wyboru i koloru

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181115054718&SearchText=android+nissan+rouge+2018

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 14:51, szybkicus napisał:

Wydaje mi się że to będzie lepszym rozwiązaniem

Tutaj tego mają do wyboru i koloru

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181115054718&SearchText=android+nissan+rouge+2018

Z tym bywa różnie. Kolega kupił od Chińczyków do BMW x3 taki sprzęt i funkcji wiele ale jakość audio masakra. 

W tej cenie (350 USD) już można kupić coś z Pioneera z wbudowanym Apple car play:

https://www.amazon.de/Pioneer-avh-z3100dab-2-DIN-Touchscreen-Multimedia-Receiver/dp/B07B4YQ472

Do tego potrzeba jeszcze maskownice i jakiś adapter do sterowania z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.11.2018 o 12:53, neuspeed napisał:

Czyli np coś tego typu:

https://www.ebay.com/itm/2018-18-Nissan-Rogue-OEM-Navigation-Nav-Radio-Display-Head-Unit-259157FH0A-/142855841138 

Zadałem pytanie sprzedającemu ale nie mam jeszcze odpowiedzi...

Mój Nissan jest z 2018, modelowo to ten z 2017 jednak w USA XTrail czyli Roque już od jakiegoś czasu ma CarPlay i AndroidAuto itd...

 

This is NOT an upgrade kit for 2015-17 Rogue. Connectors are not compatible.

Z tego wynika, że przynajmniej z kostkami będzie problem.... pytanie czy obsługa z kierownicy zadziała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wuk napisał:

przynajmniej z kostkami będzie problem

Jeżeli to wersja USA to chyba też z zakresem częstotliwości radia może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2018 o 22:28, Emjot napisał:

Jeżeli to wersja USA to chyba też z zakresem częstotliwości radia może być problem.

ooo to też, chyba że ktoś się godzi na to że część częstotliwości odejdzie w niebyt i będzie ich słuchał z netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem radia z USA już kilkanaście lat temu i była możliwość zmiany rastra w menu. Zresztą teraz to już nie to samo co kiedyś. Powinno być łatwiej.

Sprawdźcie w swoich samochodach czy macie możliwość dostrojenia częstotliwości co 0,1 MHz. Jak tak to radio będzie uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi odpisał facet z aukcji, nie ma problemu jego zdaniem by podłączyć to radio do XTrail 2017+ z rynku Europejskiego, skoki częstotliwości to ponoć nie problem bo może być co 100 kHz (akurat o radio FM nie dbam, bardziej mnie DAB interesuje). Postaram się niedługo podjechać do znajomego z serwisu Nissana i wszystko jakoś zebrać do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się też konstrukcji radia i mam podejrzenie graniczące z pewnością, że można przenieść przednią maskownice na model z innego auta. Czyli że baza jest ta sama a samochody w nie wyposażone inne, tj X-trail, Qashqai, Micra. Oglądałem też przekrój Leafa w salonie i też wygląda na podobne. Chociaż z tym ostatnim nie jestem pewien bo na jednym z przycisków po prawej stronie ma napis AUDIO-TV a to już zakrawa na większy wypas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...