Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z elektryczną szybą kierowcy


Malincho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam problem z Micrą. Od jakiś pół roku nie opuszcza się szyba kierowcy. Po naciśnięciu przycisku opuszczania słychać silniczek, natomiast szyba stoi w miejscu. Zdjąłem boczek, bo myslałem, że to może zaplątane linki. Ku mojemu zdziwieniu nie ma tam linek, tylko grube metalowe elementy. Pomyslałem, że kupię drugi kompletny używany i tak szukam na allegro od kilku miesięcy.....

 

Może ktoś się spotkał z tym problemem i podpowie jak to naprawić? Kompletnie nie umiem sobie poradzić z oceną tego mechanizmu.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, najprościej to sprawdzić czy nie jest coś pęknięte, odkręcone itp. to tylko układ metalowych listew, cięgien . Jeśli nie robi problemu zdjęcie tapicerki w sąsiednich drzwiach to mamy lustrzane odbicie sprawnego mechanizmu, ja bym tak zrobił. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nisek napisał:

Jeśli nie robi problemu zdjęcie tapicerki w sąsiednich drzwiach to mamy lustrzane odbicie sprawnego mechanizmu, ja bym tak zrobił. Pozdrawiam

Że też na to nie wpadłem wcześniej....najprostsze rozwiązania są najlepsze. Tak zrobię, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemasz

bo szyby el w mikrze to była tylko opcja. Mirek handlarz jak widzi ze ma jedyny zestaw na allegro to wstawia za 80-100zł.

tez to przerabiałem, kup mechanizm na korbke za 20zł i przełóż graty z elektrycznego. Wymaga troche roboty ale jest dosyć proste do zrobienia.
Mam tutorial ,ale marne foty :/
Trzeba uwalić "wieżyczke" z otwierania na korbke (rozgiąć blaszki mocujace) i nawietrać dziury na mocowanie silnika. Blachy były te same i w manualnym jest nawet zgrubienie gdzie miała być jedna ze śrub- jak wywiercisz ją jako pierwszą to praktycznie sam sie ustawi w odpowiednie miejsce. Wszystko.

https://www.micra.org.uk/threads/window-mechanism-manual-donor-for-repair-electric-one-quick-tutorial.66593/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprawa jest prosta - odkleiła się obejma,która trzyma szybę (zespala z mechanizmem ) miałem podobnie ,przykleiłem na silikon i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...