Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po 4 dniach rozładowany nowy akumulator


Adamiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu kupiłem micre k12 z 2009r 1,2 65KM. Po paru dniach stania na parkingu auto nie odpaliło- sprawdzam akumulator 3V. Myślę sobie - no pech, stary akumulator jadę kupić nowy. Po zakupie nowego akumulatora po 5 dniach auto znowu nie odpaliło, nawet nie chciał się otworzyć z pilota - znowu rozładowany akumulator.

Naładowałem nowy akumulator i przystąpiłem do sprawdzania. Ładowanie jest ok 13,9-14,4 V.

Po przejrzeniu stron www i różnych forum pomierzyłem także prąd. w mojej mikrze jest 0,26A i z tego co się dowiedziałem na www jest sporo za dużo. Przy poszukiwaniu co może pobierać prąd (wyjmowanie bezpieczników pod kierownicą) pobór prądu jest na bezpieczniku od elektroniki - spada do 0,14A, jeśli wyciągnę bezpiecznik od immobilizera amperomierz pokazuje 0A.

Przy przeglądaniu stron www natchnąłem się na takie informacje że może być to alternator bądź immobilizer, ale żadnych konkretnych informacji jak zakończył się ich problem.

Co stwierdziłem jeszcze podczas paru dni eksploatacji micry- przycina się zamek tylnej klapy bagażnika. Czy on może mieć wpływ?

Czy warto dobierać się do bezpieczników znajdujących się pod lampą? Nigdzie nie mogę znaleźć opisu lub spisu bezpieczników.

Bardzo proszę o podpowiedzi lub wskazówki. Miał być piękny prezent dla żony a tu się okazuje jeden duży problem.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz uszkodzony mikrostyk tylnej klapy (zwarcie spowodowane nieszczelnością, usterka seryjna dla tego modelu) i to może być przyczyną, ale czy jedyną, nie wiem. Ja wymieniłem ten

Switch i problem zniknął. Udało mi się kupić oryginał w dobrej cenie.

Moj był z przyciskiem do systemu bezkluczykowego, bo taką mamy wersję.

Wiele osób przerabia ten mikrostyk i działa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką podpowiedź.

Czy o to chodzi? https://allegro.pl/nissan-micra-k12-mikrostyk-klapy-tylnej-switch-i7642768655.html

Używki chodzą po 200 zł. Czy one są tak drogie? Szukać używek czy oryginałów? Bo jeśli się okaże że to on to z kolejną używką może być to samo.

Żeby się do niego dobrać trzeba zdemontować tą osłonę na tylnej klapie?
 

Jutro sprawdzę u siebie czy jest zalany silikonem , czy jest możliwość jego naprawy.

I sprawdzę także jaki będzie pobór prądu jeśli go odłączę.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolejny dzień zmagań nie rozwiązał problemu. Przejrzałem zamek klapy bagażnika i przewodów w gumowej otulinie między karoserią a klapą - jest ok.

Po odpięciu wtyczki od mikrostyku pobór prądu nie zmalał.

Sprawdziłem także pobór prądu po ok 1 godzinie od wyłączenia silnika  i wynosił ok 0,18A - ale dalej jest za dużo.

Gdzie szukać dalej problemu? Dobierać się do bezpieczników pod lampą? A może dobrać się do alternatora?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat zamykam
Przyczyną był przycisk włącz/wyłącz klimatyzację. Z Klapą bagażnika wszystko było ok. Pobór prądu spadł do ok 0.02A.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 13.01.2019 o 10:40, Adamiak napisał:

Temat zamykam
Przyczyną był przycisk włącz/wyłącz klimatyzację. Z Klapą bagażnika wszystko było ok. Pobór prądu spadł do ok 0.02A.

Pozdrawiam

W dniu 13.01.2019 o 10:40, Adamiak napisał:

Temat zamykam
Przyczyną był przycisk włącz/wyłącz klimatyzację. Z Klapą bagażnika wszystko było ok. Pobór prądu spadł do ok 0.02A.

Pozdrawiam

Witam Adamiak .Mam ten sam problem z poborem prądu.  Czasem wyciągniecie wszystkich bezpieczników pomagało.z reguły problem jest w okresie letnim więc może i u mnie włącznik od klimatyzacji.Jak dasz radę to zadzwoń do mnie to porozmawiamy  tel. 506148163.

Witam Adamiak .Mam ten sam problem z poborem prądu.  Czasem wyciągniecie wszystkich bezpieczników pomagało.z reguły problem jest w okresie letnim więc może i u mnie włącznik od klimatyzacji.Jak dasz radę to zadzwoń do mnie to porozmawiamy  tel. 506148163.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...