Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana akumulatora Nissan x-trail 1.6 dci 4x4


OlilB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem nowy na forum więc proszę do mnie  ie strzelać jak zrobię coś  je tak . 

Mam problem, ponieważ po kilkudniowym postoju w garażu x t32 mojej żony nie odpala,. akumulator rozladowuje sie . Auto jest chwile po gwarancji i boję się że serwis za bardzo mnie skasuje.  Akumulator jaki mam to 75ah 660a chyba Panasonic dostosowany do start stop (obecnie wyświetla się błąd tej funkcji ) . Pytania mam trzy 

1. Jak sprawdzić czy to na bank padł akumulator ? 

2. Czy mogę zastosować jakiś zamiennik np boscha ? 

3. Może mam jakieś zwarcie , pobór prądu , jak to sprawdzic ? 

Auto jest z 2015 roku, miałem takie samo służbowe z 2016 roku i kiedyś jak to zostawiłem na kilka dni było to samo ... Nie mam dobrego zdania o tych autach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem, więc tyko wskazówki:

Ad 1. Jeśli nie odpala i nie kręci rozrusznik, to podepnij aku z innego auta, jak odpali to aku do wymiany lub naładowania,

Ad 2 Raczej tak, tylko gabaryty,  amperarze, prady rozruchu, start and stop to informacje do zakupu istotne,

Ad 3 Wpialbym miernik szeregowo, między kleme i elekrode aku i pomierzyl wartość prądu na wyłączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.11.2018 o 20:52, OlilB napisał:

Witam, 

Jestem nowy na forum więc proszę do mnie  ie strzelać jak zrobię coś  je tak . 

Mam problem, ponieważ po kilkudniowym postoju w garażu x t32 mojej żony nie odpala,. akumulator rozladowuje sie . Auto jest chwile po gwarancji i boję się że serwis za bardzo mnie skasuje.  Akumulator jaki mam to 75ah 660a chyba Panasonic dostosowany do start stop (obecnie wyświetla się błąd tej funkcji ) . Pytania mam trzy 

1. Jak sprawdzić czy to na bank padł akumulator ? 

2. Czy mogę zastosować jakiś zamiennik np boscha ? 

3. Może mam jakieś zwarcie , pobór prądu , jak to sprawdzic ? 

Auto jest z 2015 roku, miałem takie samo służbowe z 2016 roku i kiedyś jak to zostawiłem na kilka dni było to samo ... Nie mam dobrego zdania o tych autach... 

 

Zacznij od pkt. 3 . Jeśli na wyłączonych wszystkich odbiornikach masz pobór prądu więcej niż 30mA to pewnie coś cały czas "działa" i rozładowuje akumulator.

Jeśli pobór jest ok naładuj akumulator do pełna - długie powolne ładowanie. Jeśli po 2-3 dniach od naładowania (albo po kilkunastu odpaleniach silnika) znowu jest "słaby" to nadszedł jego kres.

Pkt.2  Varta robi aku dla Boscha - więc to bardzo dobry wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuk

Możesz jeszcze dopowiedzieć czy ten aku (Panasonic 20HR 75Ah CCA 660A D26 JIS) to żelowy, czy zwykły?

Chciałem go podładować i nie wiem jak ustawić ładowarkę

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 20:09, mkul napisał:

@Wuk

Możesz jeszcze dopowiedzieć czy ten aku (Panasonic 20HR 75Ah CCA 660A D26 JIS) to żelowy, czy zwykły?

Chciałem go podładować i nie wiem jak ustawić ładowarkę

 

Pozdrawiam

raczej zwykły... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

czy akumulator mozna wymienc sobie samemu, czy trzeba jechac do warszatu - cos slyszalem, ze trzeba go jakos zaprogramowac. Mam X-Traila T32 z 2014 roku, 1,6 dci w automacie (130 KM)

Dziekuje z gory za odpowiedz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że nie trzeba...aja wiem,że trzeba,bo system dostosowuje ładowanie do pojemności aku i pamięta go,jeżeli włożysz mu nowy będzie ładował go jak stary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich Forumowiczów,

W zeszłym roku stałem się posiadaczem autka jak w temacie. Wygląda, że kończy się żywot oryginalnego akumulatora Panasonic 75Ah 660A (sprawdzone sztucznym obciążeniem w jednej z hurtowni akumulatorów) i chciałem z tym zrobić porządek przed zimą.

W miejsce oryginału dobrałem akumulator Varta Blue Dynamic N72 72Ah 760A w technologii EFB (w większości hurtowni jako zamienniki proponują aku o długości 278mm - wejść wejdzie, ale nie bez przeróbek) o wymiarach zgodnych jeden do jednego z oryginałem.

Pozostaje jedno pytanie - Czy po samodzielnej wymianie akumulatora w tym samochodzie są konieczne jakieś zmiany lub adaptacje w komputerze pokładowym?

Gdzieś tu na forum znalazłem szczątkową informację, że podobno tak, jednak może jest więcej osób, które mają z takim tematem doświadczenie, albo znają temat od strony serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trochę wątków o aku było - lekki wstyd, będę musiał popracować nad bardziej pieczołowitym wyszukiwaniem w przyszłości.

W dniu ‎11‎.‎01‎.‎2019 o 17:53, JACKO29 napisał:

Niektórzy twierdzą że nie trzeba...aja wiem,że trzeba,bo system dostosowuje ładowanie do pojemności aku i pamięta go,jeżeli włożysz mu nowy będzie ładował go jak stary...

Ciekawi mnie skąd kolega JACKO29 ma taką tajemną wiedzę? Może dotyczy to silników benzynowych? Czy można prosić o rozwinięcie jeśli to nie tajemnica oczywiście ;-)?

W związku z brakiem jasnej odpowiedzi postanowiłem jeszcze trochę poszperać. Obdzwoniłem dwa serwisy autoryzowane oraz jeden niezależny i nikt nie słyszał żeby trzeba było robić adaptację po wymianie akumulatora w tym aucie, ale może panowie na desk froncie nie do końca są kompetentni w takich szczegółach. Sprawdziłem też instrukcję serwisową dla tego modelu silnika R9M i przy wymianie akumulatora nie ma słowa o dodatkowych czynnościach poza koniecznością ponownego skalibrowania domykania szyby przedniej kierowcy, sprawdzenia funkcji zapobiegającej przycięciu przedmiotu oraz kalibracji tylnej klapy (tu może okazać się konieczne użycie interface CONSULT) jeśli jest elektryczna (dotyczy to również zwykłego odpięcia masy od akumulatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem tylko to co usłyszałem w serwisie.

A tutaj masz link do tajemnej wiedzy,gdzie jest wyszczególniony Qashqai J11

https://www.akumulatory-c2b.pl/uslugi/55-adaptacja-akumulatora.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

chomarus.nie dalej jak 10 dni temu wymieniałem aku w swoim.pojechalem do stacji obsługi w moim mieście. wymieniają z podtrzymaniem napięcia na klemach.sama operacja trwała 20 min,koszt 20 zł. po wymianie było tak jak przed, nie potrzeba było  adaptacji z OBD.i ponownych ustawień klapy i szyb. tak jak Ty miałem Panasonica 660. a co do dogłębnego sprawdzenia wydolności akumulatora też sprawdzą. pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez vahanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dzięki bardzo za odpowiedzi nie mam doświadczenia CVT, jeszcze mam problem z akumulatorem potrafi się rozładować do zera jak samochód stoi tydzień nie używany .

Jest taki wątek tu na forum odnośnie start stop i odzyskiwaniu energii przy hamowaniu i ładowaniu akumulatora a raczej jego braku przy przyspieszaniu. Ja wyjąłem stycznik przy klapie i to miało dezaktywować start stop i zwiększyć ładowanie akumulatora, niestety to u mnie nie działa , Sprawdzałem tez pobór prądu na postoju i niby jest ok  spada po 8- 10 min do 0,02 A a i tak akumulator rozładowuje się. Podmieniłem inny aku i to samo, nie mam już głowy co dalej , na razie zdejmuje klema jak wiem ze nie będę kilka dni jeździł  .

Auto fajne ale za duże tej elektroniki i ekologii , przy klemie minusowej jest jakiś układ , może on rozładowuje baterie  czy da się go ominąć oszukać jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aku pada tak szybko to albo jest stary i nie trzyma pojemności albo gdzie ucika prąd.  Sprawdził bym czy nie ma jakiś DTC  obecnych i w przeszłości. Sprawdził bym jakie jest ładowanie akumulatora również. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...