Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

service engine soon nie mogę wykasować


slawekversa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę wykasować kontrolki service engine soon. Nie działają u mnie sposoby znalezione w internecie (patrz poniżej) tylko laptop za 100 zł w serwisie, może ktoś pomoże.

WŁĄCZYĆ zapłon. 
W ciągu 5 sekund: Nacisnąć przycisk na tablicy i przytrzymać przez 3 sekundy. 
Symbol klucza do śrub i licznik kilometrów zaczynają migać 
Puścić przycisk [A]. 
Zaczekać, aż wyświetlacz powróci do wskazania poziomu oleju. 
WYŁĄCZYĆ zapłon.

 

Usiądź na miejscu kierowcy i przekręć kluczyk w stacyjce, ale nie włączaj go.

Nacisnąć pedał przyspieszenia całkowicie 5 razy w mniej niż 5 sekund

Zdejmij nogę z przyspieszacza i poczekaj dokładnie 7 sekund

Naciśnij i przytrzymaj pedał przyspieszenia przez 10 sekund
Lampka SES zacznie migać

Całkowicie zwolnij pedał przyspieszenia Kontrolka SES będzie migać
Ustaw wyłącznik zapłonu w pozycji "off" i uruchom samochód. Lampka SES powinna zgasnąć

 

1) Usiądź na siedzeniu kierowcy.

2) Ustaw kluczyk zapłonu w pozycji ON i odczekaj trzy sekundy. (Nie uruchamiaj samochodu.)

3) Całkowicie naciśnij i zwolnij pedał przyspieszenia pięć razy w mniej niż pięć sekund.

4) Poczekaj dokładnie siedem sekund. Wciśnij całkowicie pedał przyspieszenia na dziesięć sekund, aż zaświeci się lampka MIL.

5) Zwolnij pedał przyspieszenia i zacznij liczyć błyski, aby uzyskać czterocyfrowy kod usterki.

Długie mignięcia (0,6 sekundy) wskazują pierwszą cyfrę kodu; policz mrugnięcia od jednego do dziewięciu i zapisz pierwszą cyfrę. (Dziesięć błysków oznacza zero.) Następne trzy cyfry następują kolejno w ten sam sposób, z wyjątkiem szybszych błysków (0,3 sekundy) i 1,0-sekundowej przerwy między cyframi.

Może popełniam jakiś błąd bo to automat z silnikiem 1.8 ? wersja amerykańska Nissan Versa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie zadziałała ta ostatnia wersja. Mam VERS-ę 1.8 CVT z 2007 roku.

Uwagi: Ad-1) - przed włączeniem zapłonu musi upłynąć minimum 30 s od ostatniego jego włączenia.

Ad-2) i 3) - musi upłynąć całe 5 s od momentu pierwszego naciśnięcia pedału gazu (w celu wykonania tych 5-ciu naciśnięć) i dopiero liczymy 7 s

Ad-5) - 11 mignięć to litera A. Może wystąpić kilka błędów, ale da się je rozszyfrować. Aby skasować wszystkie błędy, wystarczy w trakcie migania lampki, nacisnąć pedał gazu na min. 10 s.

Działało to przez jakiś czas, po kilkumiesięcznej przerwie przestało działać, bo albo wyszedłem z wprawy lub coś się popsuło (prędzej to drugie). Poradziłem więc sobie w inny sposób. Mianowicie nabyłem za 25 PLN (na popularnym portalu) interface ELM327 do współpracy z systemem diagnostyki OBD2, który mamy w versach. Po włożeniu do gniazda OBD2 , interface łączy się poprzez Bluetooth ze smartfonem (wcześniej trzeba oczywiście zainstalować w smartfonie (lub np. w laptopie) program do obsługi takiego interace)). Ja używam programu TORQUE, który był dołączony do interface.

Życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...