Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan NAVARA 4.0 (D40) FRONTIER części potrzebne


racker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

     Jestem posiadaczem Nissana Frontier 4.0  (D40) z silnikiem VQ40DE. Właśnie rozbieram silnik, ponieważ padły mi pierścienie olejowe w wyniku drugiego już w całej karierze, pęknięcia chłodnicy, (tym razem podczas podróży na autostradzie). Generalnie moje auto ma przejechane już ponad 300 tysięcy kilometrów i to na gazie (prawie od nowości w moich rękach) więc przyszedł już czas na wymianę rozrządu, pompy oleju i wody, panewek itd itp.

Po rozebraniu silnika widać, że zapiekły się pierścienie olejowe. Pozostałe są ładne. Cylindry w porządku (widać oryginalne honowanie) tłoki bez nagaru, bardzo ładne, bez żadnych podejrzanych śladów. Głowice idealne! Gniazda też (pewnie dobrze utwardzone). Rozrząd kaput! Łańcuch główny wyciągnięty, ślizg plastikowy już się rozpadł i plastikowe elementy zostały znalezione w misce olejowej, czyli ostatni stan przed wybuchem ;-). Pokrywy zaworów puszczały już nieźle olej bokami a także w miejscach świec piątego i szóstego cylindra (czyli te najbardziej wygrzewane, przy ścianie grodziowej)

Postanowiłem wymienić kompletny rozrząd, pierścienie wszystkie, pompę oleju oraz wody, termostat, panewki główne i korbowodowe (chociaż stare mają minimalne ślady zużycia, bez rys i wżerów), gumki na zaworach i prowadnice, dotrzeć zawory, splanować głowice, zmienić uszczelki na pokrywach zaworów i tutaj zong ponieważ uszczelki przy świecach chyba są zamontowane na stałe, nie można ich zdjąć i nie występują jako części zamienne (czy macie jakąś wiedzę na ten temat?).

Szukam kogoś na forum, kto robił remont w takim właśnie silniku. Czy podałby mi nr telefonu do siebie, lub oddzwonił do mnie na nr  601 301 391. Mam kilka pytań dotyczących części, uszczelek i wskazówek na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Czy warto montować oryginały czy jakieś dobre zamienniki? Robię remont dla siebie a nie do sprzedaży.  Czy możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego dostawcę części?

Bardzo proszę o kontakt. 

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin Pawłowski - Łódź

tel. 601 301 391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...