Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawór zwrotny paliwa - gdzie znajdę?


Gość Larfen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie - gdzie znajdę zawór zwrotny paliwa w M9R? Objaw mam taki, że np rano silnik nie pali, gruszka jest miękka, po podpompowaniu odpala niemal od razu.

Wymieniłem filtr paliwa, zostało mi sprawdzić zaworek zwrotny. Miał ktoś może podobna sytuację?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę? Miałem podobny problem po wymianie filtra. Pomogło przełożenie plastikowego trójnika ze starego. W nowym filtrze średnice  minimalnie były mniejsze co powodowało jego zapowietrzanie

i codzienne pompowanie żeby odpalił. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co: rozebrana gruszka, przeczyszczony zaworek, wyjęty kawałek - hmm... filcu albo innego syfu wielkości monety 1zł - auto się studzi i zobaczymy rano. W razie czego zapasowa gruszka i zaworek czekają w pogotowiu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gruszka wywalona, złączki przy filtrze wymienione na nowe, nic nie pomogło. Dzisiaj znaleźliśmy to, co widać na zdjęciach przy smoku. Test za kilka godzin.c788337c03fbb1f23751209c0f93497a.jpgaf53e49d0ed2ccc6fb7513b0f200b2f4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby jakas forma obcej cywilizacji? ; ) IMO stosowany ON z niska zawartoscia siarki powoduje takie zelowanie paliwa
musisz tankowac lepszy ON albo dodawac srodki uszlachetniajace

jesli masz zdjecia rozebranej gruszki, wrzuc prosze
plusik za dotychczasowe fotki i opis sytuacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadzony z Włoch, 11 lat robi swoje, a to co znalazłem pod siedzeniami w zakamarkach to już inna historia ;) w każdym razie auto lepiej się zbiera, ale problem z porannym odpalaniem nadal występuje. Będę musiał wymienić kolejne wężyki i złączki

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Larfen , wczoraj, po napisaniu swojego posta zaczalem sie zastanawiac co by sie stalo gdybys zamiast demontowac i wyciagac smok paliwowy zechcial od razu zastosowac jakis uszlachetniacz do paliwa i uzupelnil nim zbiornik
pewnie specyfik zaczalby rozpuszczac ta mase zelowa ktora dopiero by zakorkowala uklad paliwowy

mysle ze to zdjecie zelowych glutow powinno byc przestroga dla wszystkich ktorzy bezkrytycznie stosuja taki dodatek do paliwa
nie twierdze ze dodatki sa zle ale jak widac nie w kazdych okolicznosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie i pierwszym tankowaniu (około 2000 km temu) wlałem uszlachetniacz/specyfik do czyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy. Jak widać na gluta nie było mocnych ;) warto czasami zrobić dokładny przegląd układu paliwowego, bo faktycznie gdyby nie siateczka przy smoku mogłoby zakorkować wężyki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi pamiętniku...

Problemów z paleniem ciąg dalszy; nowa gruszka z zaworem i nowymi przewodami wróciła na filtr, trzyma paliwo. Jednak po dłuższym postoju trzeba go pomęczyć. Dzisiejsze znalezisko na fotce, czyli kolejna podejrzana szybko złączka; dodana do obserwowanych.17572fad3329cde55ba137558503511e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kochany pamiętniku, szybko złączka już w porządku i nie zapowietrza już układu. Odpala szybciej, ale... świece żarowe zaczynają grzać dopiero przy próbie rozruchu. Ktoś coś?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...