Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 2.7 Terrano, a 3.0 Atleon - różnice (?)


TooSlow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zastanawiam się nad zmianą silnika w Nissanie Atleon.

Poszukując do niego części dowiedziałem się, że uszczelki (komplet, razem z głowicą) są identyczne jak w silniku Terrano 2.7 TD.

W związku z tym chciałbym wam zadać kilka podstawowych pytań:

 

1. Czy 2.7 ma jedną świecę żarową (podgrzewany kolektor) czy na każdy cylinder jest po jednej świecy?

2. Czy 2.7 ma pompę VP 44 ?

3. Czy 2.7 wychodził z intercoolerem?

4. Czy bylibyście skłonni mi pomóc w wolnej chwili i zwymiarować otwory na skrzynię biegów? Zastanawiam się czy moja skrzynia podejdzie. Póki co ustaliłem, że średnica sprzęgła jest identyczna (240 mm) , różnica jedynie w ilości zębów, ale to przecież nie problem.

 

Poważnie myślę nad tym silnikiem. Jest ich zdecydowanie więcej niż 3.0, a jak patrzę na allegro, to wyglądają wręcz identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 TD jest na mechaniczniej pompie. Ale w T2 był silnik 2.7 TDi który był z intercoolerem oraz jeśli się nie mylę właśnie z vp 44. Co do Ad1 nie pomogę na 100%, ale wydaje mi się, że będą to 4 świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Czyli szukać 2.7 TDi albo spojrzeć na osprzęt i spróbować przełożyć do samego bloku. Okazuje się, że te 300 ccm pojemności różnicy to tak właściwie 70 ml na cylinder. Niewiele.. 

 

Póki co rozebrałem silnik. Pomierzę, zobaczę co z tego może być. Na każdym cylindrze to samo - lekkie przegrzanie silnika. Zastanawiam się czy nie ogarnać tego bez szlifu.

IMG_20181120_140058.jpg

IMG_20181120_140115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...