Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana żarówki


Miro54

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy zdarzyło się komuś samodzielnie wymienić żarówkę świateł mijania? Mam na myśli żarówkę H7. Chciałem poprawić sobie widoczność po zmroku i kupiłem nowe żarówki, ale jak zajrzałem pod maskę, to stwierdziłem, że aby je wymienić trzeba chyba wymontować całe reflektory. Miałem kiedyś Renault Modus, gdzie do wymiany żarówki trzeba było zdemontować koło, pół nadkola, odkręcić osłonę silnika, zderzak i wtedy dopiero był dostęp do wszystkich śrub mocujących reflektor.  Oby tak nie było w X-trailu, ale po pobieżnym przeglądzie wygląda, że czasem może tak być. Jeśli ktoś to robił, to proszę o wskazówki.  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten filmik. Okazało się, że pomyliłem żarówki i za tą od świateł mijania wziąłem tą od świateł drogowych. Ale i tak po wymontowaniu okazało się, że w tych reflektorach nie ma żarówki H7, tylko jest H11, która stanowi całość z wkręcaną podstawą . Tym samym żarówki, które kupiłem (zwykłe H7) nie pasują. Nie ma jednak problemu, ponieważ przydadzą się w drugim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodatek do wątku poruszonego powyżej. Chciałem poprawić sobie jakość światła i mieć kolor w miarę biały, zbliżony do ksenonów lub led. Przejrzałem oferty i zwróciła moją uwagę żarówka H11 Philips Whitevision PGJ 19-2. W opisie obiecują, że światło jest białe, a jakość świecenia lepsza niż zwykłych halogenów, ale opinie są różne. Moje pytanie - czy ktoś używa takich żarówek? Jeśli tak, to proszę o opinie na ich temat. A może są jakieś inne lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...