Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

napęd 4x4


ulemik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zostałem szczęśliwym posiadaczem x-trail 4x4 rok produkcji 2008r, automat  zakupiłem go w Niemczech z problemem braku możliwości rozłączenie napędu na cztery koła, auto jeździ caly czas na napędzie na dwie osie, sprawdzane pod komputerem pokazuje bład elektrozaworu 4WD, tylko nie wiem gdzie on sie znajduje (szukało go wielu mechaników:)), pokrętło zmiany napędu działa bez zarzutu na komputerze pokazuje ze wysyła sygnał prawidłowo, tylko rozłączyć nie chce:(, miał ktoś taki problem, proszę o poradę co robić Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał napędowy jest zawsze napędzany niezależnie od położenia przełącznika 2WD/AUTO/LOCK. Na końcu wału jest sprzęgło elektromagnetyczne, które decyduje o zapięciu tylnego napędu. Sprzęgło elektromagnetyczne jest w tylnym moście tuż przed mechanizmem różnicowym. Elementy od 38 do 50 z poniższego obrazka.

 

1228524005738.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

został sprawdzony elektrozawór i jest sprawny, zmieniony został czujnik pod pedałem hamulca i tasma w kierownicy, nic to nie dało w dalszym ciagu mam ten sam problem. Pala sie kontrolki 4WD, ESP i kontroli trakcji. co moze byc tego przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.12.2018 o 20:57, ulemik1 napisał:

został sprawdzony elektrozawór i jest sprawny, zmieniony został czujnik pod pedałem hamulca i tasma w kierownicy, nic to nie dało w dalszym ciagu mam ten sam problem. Pala sie kontrolki 4WD, ESP i kontroli trakcji. co moze byc tego przyczyna

Rozwiązałeś problem? I o jakim elektrozaworze mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2018 o 20:57, ulemik1 napisał:

został sprawdzony elektrozawór i jest sprawny, zmieniony został czujnik pod pedałem hamulca i tasma w kierownicy, nic to nie dało w dalszym ciagu mam ten sam problem. Pala sie kontrolki 4WD, ESP i kontroli trakcji. co moze byc tego przyczyna

W ASO to wszystko rzeźbili fachowcy ?Po nitce do kłębka??

Co ma czujnik pod pedałem i taśma w kierownicy do napedu 4x4??:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@vavoom nie spodziewałem się, że nissan zjedzie choć raz z 3 rolek. Z 2 byłem pewien, bo na rajdzie terenwizji wisiałem 2ma kołami w powietrzu i nie było kłopotu aby samochód wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eloar Zjazd z trzech rolek kiedy przyczepność ma jedno przednie koło z reguły nie stanowi problemu dla tego typu napędów, w końcu bazują na FWD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...