Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania przy przyspieszaniu powyżej 100 km/h


Majkel31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum nissan klub. Jest to mój pierwszy post na tym forum, jednak chciałbym od razu przejść do rzeczy.

Problem polega na zdiagnozowaniu usterki w Nissanie Xtrail T31 2.0 dci 150 km. Prawdopodobnie dotyczy to układu napędowego, ponieważ przy dłuższej jeździe na drodze ekspresowej powyżej 100 km/h auto wpada w drgania, wibracje. Trzęsie całą budą, ale tylko wyłącznie gdy pedał gazu jest wciśnięty tj. kiedy przyspieszam. Przy hamowaniu czy jazdy na luzie objaw nie występuje. Zaczęło się dziać tak,  gdy dużej awarii uległ krzyżak wału napędowego, rozleciał się. Po powrocie autem ze zdjętym już wałem napędowym, zaczęły właśnie pojawiać się te problemy. Po regeneracji wału i założeniu go jest to samo. Jest to o tyle dziwne, że tych objawów nie ma gdy przyspieszę do 120 na krótszym odcinku, przed wjazdem na drogę ekspresową. Jednak gdy wjadę na ekspresówkę i jadę powiedzmy około 110-120 km/h na 6 biegu ze stałą prędkością przez dłuższy czas to po pewnym czasie  zaczyna wpadać  w ten rezonans. Gdy zaczyna już drgać, a prędkość spadnie do 80 km/h a ja wcisnę znowu gaz auto nadal drga. Jest to bardzo niekomfortowe. Po uruchomieniu auta i ruszaniu z miejsca oraz przyspieszaniu, nie ma żadnych wibracji.

Jutro wymiana opon na zimowe, wątpię że to pomoże ale zobaczymy.  Na ten moment usterką w tym aucie jest przegub zewnętrzny, lewy ( zerwana osłona), jednak po przeprowadzonych rozmowach i czytania informacji na różnych forach każdy sugerował raczej przegub wewnętrzny. 

Może ktoś miał podobny problem ? 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi oraz pomysły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest luz na krzyżaku, jak się rozgrzeje to wpada w wibrację przy wciśniętym pedale gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem podobny problem przy ~80km/h;
diagnoza 1: tuleja stabilizatora wału napędowego,
diagnoza 2: przegub wewnętrzny lub coś tam jeszcze.
Wywaliłem kołpaki - problem ustąpił ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No niestety u mnie podobne objawy około 100 km/h. Próbowałem różnie podczas jazdy i stwierdziłem że jadąc 100 jak drży i wcisne sprzęgło to przestaje jak puszczę i dam gazu znów drży, myślę że to coś z napędem zastanawiam się czy dwumas może mieć z tym coś wspólnego bo na wolnych obrotach na zimnym słychać już stukanie dwumasy. Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy pasują do przegubu wewnętrznego. Ustal jakie są obroty silnika przy wibracji i sprawdź na innych biegach przy tej samej wartości obrotów. Wciskasz sprzęgło więc automatycznie odciążasz przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak najbardziej przy 2000 i najbardziej na 6 przy niższych biegach tego nie czuć

Ale co może stać się temu przegubowi że wpada w drgania, zastanawia mnie też wyrobiona poduszka silnika ta po lewej stronie bo jest tam duży prześwit pod pałąkiem, a może poduszki skrzyni bo po wciśnięciu sprzęgła jak obroty spadną to na kierownicy czuć drgania tylko wolniejsze od wolnych obrotów, sam już nie wiem na co zwrócić uwagę

Ale przy prędkości po wciśnięciu sprzęgła półosie dalej się kręcą z taką samą prędkością to by jakieś drgania jeszcze były 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No u mnie problem rozwiązany okazało się, że na wale napędowym gniazdo krzyżaka było wyrobione, zostało naprawione i teraz cisza nie ma drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów.

podłączam sie do problemu.

mam to samo ale przy 80km/h lub jade wolniej i gdzy przyspieszam to trzęsie całą budą.

niedawno wymianiałem oby dwa krzyżaki na wale i wywarzony był i dalej  trezęsie.

co to może być? czyżby też któryś przegób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem zlokalizowany.

przegub prawy wewnetrzny-LUZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, michal771 napisał:

problem zlokalizowany.

przegub prawy wewnetrzny-LUZ

 

W jaki sposób zlokalizowałeś tą usterkę i czy masz 100% pewność ,ze tylko ten  przegub powoduje drżenie budy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wsadził łapy tam gdzie trzeba i wyczół luz akurat na tym przegubie,drugi jest ok.

na wale też ne ma luzów,krzyżaki zmienione i wał wywarzony,łożysko podpory ok więc raczej ten przegób.

a co,moga być jeszcze inne części które powodują te wibracje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwykle rzadko objawy jakie podałeś powoduje wyrobiony przegub.Dlatego jak go wymienisz napisz czy drgania ustały.

Przyczyn na prawde może byc wiele ,wszelakie luzy,wadliwe opony ,krzywe piasty..

Kiedyś jak kupowałem Passata ,sprzedajacy sporo obnizył mi jego cene bo tez auto przy przyspieszeniu i hamowaniu drżało.

Po zakupie przygotowany byłem na spore wydatki a okazało się ,że wystarczyło tylko koła z przodu dokrecic..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poratujcie ludzie bo kończą mi się pomysły.
Półoś lewa wymieniona (rozsypane łożysko krzyżaka przegubu wewnętrznego), półoś prawa wymieniona (wybite gniazdo krzyżaka przegubu wewnętrznego), wał zdemontowany, koła sprawdzone, dalej cholera telepie (ale wyraźnie mniej niż przed wymianami) przy obciążeniu. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę?

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że powodem tych wibracji może być koło dwumasowe

ale co do tego to niewiem,nie jestem mechanikiem i może niech fachowcy sie wypowiedzą czy to możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem to samo przy 120km/h jak wymieniłem prawą półoś to drgania przeniosły się na 30km/h, oczywiście wszystko przy dodawaniu gazu. Problem trwa i jeszcze wyłącza się tempomat i nie działa, do momentu wyłączenia zapłonu i ponownego odpalenia silnika. Półoś kosztowała 450zł, pewnie słaba jakość, ale co z tempomatem, moja teoria to wibracje półosi które "widzi" czujnik ABS, a ten z kolei odpowiada za tempomat.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nawet przy 40 zaczynam odczuwać delikatne drgania, ostatnio wymienione zostały sworznie oba, powinienem się już zacząć martwić i podjechać do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z kolegą Sebastianem przebrnęliśmy przez chyba wszystkie możliwe opcje w znalezieniu przyczyny powstawania wibracji przy przyspieszaniu, może ustalmy pewne fakty, gdyż widzę, że nie jesteśmy jedynymi, których problem dotyczy.

W obu przypadkach mamy taką samą skrzynię biegów, tj automat 6 biegowy.

Wspólne objawy: drżenie na postoju, wibracje przy przyspieszaniu w okolicach 2k obrotów przy ~40km/h, trzeci bieg.

U mnie traci nieco moc na trzecim biegu przy przekraczaniu 2k obrotów, spada o około 200-400 po czym znów nabiera mocy. Widziałem, że któryś z kolegów też miał podobny problem. 

Przeprowadzone naprawy i wymiany związane z wibracjami:

- wymienione półosie,

- końcówki drążków,

- wymieniona skrzynia biegów,

- poduszki silnika i skrzyni biegów, 

- wtryski,

- demontaż wału napędowego,

- zmiana felg, opon,

- geometria 3D.

Mamy z kolegą prośbę: wrzućcie jakie macie silniki, skrzynie biegów i jakie naprawy przeszliście. Ciekaw jestem czy problem dotyczy zarówno automatów czy też manuali, bo znajomy mechanik ma pewną teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia manual 2.0 diesel 173Koników.

Więc, prawa półoś zregenerowana 1200zł ( oryginał 4200zł/brutto )wibracje przy przyśpieszaniu ucichły, niestety druga półoś do roboty koszt z wymianą 1000zł. Kolejny problem to po wymianie tempomat nie daje się włączyć, mryga "SET".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...