Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

almera n15 1.4 nie odpala


kmL1337
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio, samochód zgasł mi podczas jazdy, i od tamtej chwili nie odpala. Nie wiem co mogło się stać...

co dziwne przy zapalaniu zaplonu pompka paliwa bulgocze

Almera n15 1.4 hachback benzyna,

wymieniłem filtr paliwa, powietrza i palec i kopułka była sprawdzana przez mechanika twierdzi, że jest jeszcze okej, proszę o jakieś porady bo już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie podjedź na jakiś szrot/ ew. znajdź kogoś kto ma takie samo auto i podmień aparat na próbę. To 30 minut. W tych aparatach padają moduły zapłonowe i przeważnie to jest problemem. Jednak zanim kupisz warto to zweryfikować, żeby kasy niepotrzebnie nie wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/aparat-zaplon-1-6-16v-primera-almera-sunny-vanette-CID5-IDvlN8l.html

Czy ten aparat mi podejdzie ? 

Bo nie mam pewnosci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ulisses napisał:

W sensie podjedź na jakiś szrot/ ew. znajdź kogoś kto ma takie samo auto i podmień aparat na próbę. To 30 minut. W tych aparatach padają moduły zapłonowe i przeważnie to jest problemem. Jednak zanim kupisz warto to zweryfikować, żeby kasy niepotrzebnie nie wydawać.

https://www.olx.pl/oferta/aparat-zaplon-1-6-16v-primera-almera-sunny-vanette-CID5-IDvlN8l.html

ten da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra jest, paliwo przy wtryskach w wezykach jest, zaczynam sie zastanawiac czy to nie bedzie przekaznik pompy paliwa (tylko nie wiem gdzie sie znajduje) lub pompka podaje za niskie cisnienie paliwa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz cisnienie na listwie wtryskowej, może pompa jest uszkodzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuqcja sie zmienila auto na biegu jalowym chodzi normalnie mozna gazowac i jest okej. Natomiast na 1 biegu jezdzi, ale na 2,3 itd zaczyna go dusic i gasnie, po zgasnieciu ma problem z odpqleniem trzeba chwile poczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 16:29, konserwa napisał:

sprawdź czy nie masz benzyny w oleju, po zapachu.

wydaje mi się, że czuje własnie jakis pomysł  ? 

też niedawno był wymieniany tłumik i katalizator, mam nadzieje ze mechanik nic nie zatkał, ale spaliny się wydobywają .  

z dwa razy zdazyło się tak ze w filtrze powietrza były spaliny (siwy dym) 

Edytowane przez kmL1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie masz przytkany układ wydechowy, spaliny nie mają przepływu albo mają za słaby, idą w filtr powietrza,  auto się dusi i gaśnie, jedź z reklamacją do człowieka który ci robił wydech, coś źle zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...