Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.6 dig t lpg


konrad4973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , za 2 tyg będę montowal lpg do juke silnik 1.6 turbo .instalacja jaka mi chcą założyć to brc z dotryskiem benzyny 25% .montowal ktoś już taka instalację, jakieś spostrzeżenia?;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany sterownik, nieustawna listwa wtryskowa = długie wężyki, no i dotrysk 25% podnosi mocno koszt eksploatacji. Czasami lepiej podjechać dalej na montaż a mieć zamontowane dobrze i odpowiednią instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wasaty7 napisał:

Zobacz na instalacje PRINS VSI-2.0 DI. W moim X sprawdza się znakomicie.

Możesz napisać gdzie zakładałeś i jaka cena była za komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ulisses napisał:

Dzieki za informacje, sam też podzwoniłem i- prins-  instalacje sztywno przypisane do modelu auta i silnika bez możliwości adaptacji- do nissanów tylko instalacje z dotryskiem paliwa prins- 5% sztywo ponoć deklaruje takie zużycie, brc jak kolega wyzej pisał 20-25% okazuje się ile w praniu co stawia pod znakiem zapytania ekonomiczność. Róznice cen ok 2000 na korzyść brc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 2 litry benzyny nie powinno spalić  na brc A dodatkowo w auto gaz Polska mówią że brc jest bardziej wytrzymała niż Prins I tańsza w serwisie . Delikatnie więcej benzyny to lepiej dla wtryskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówią bo chcą abyś założył u nich instalacje. Ja mówię z doświadczenia zebranego z kilku źródeł. Jest jeszcze https://autogas-alex.com/products/sterownik-idea/ i tutaj również dotrysk jest niewielki. Zakładasz gaz dla oszczędności a nie po to, żeby jeździć na benzynie. Dotrysk 2 litrów w brc będzie na trasie przy przepisowych prędkościach, jeżdżąc po mieście krótkie odcinki albo mocno butując dojdziesz to dotrysku na poziomie 30 albo i więcej procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz jeszcze czas - nie idź tą drogą - odpuść sobie temat z gazem - zyskujesz parę złotych na stacji + ciągle zapalony check engine + regulację zaworów i zapewnienia mechaników że to wina gazu i gazowników że to wina układu zasilania benzyną. Silnik nie zalecany przez PRINSA do instalacji LPG ze względu na brak hydrauliki zaworów. Ten silnik jest rozwinięciem HR16DE + bezpośredni wtrysk paliwa + sprężarka. Jeśli jako zasilanie stosuje się benzynę to jest to jeden z lepszych silników (pomijając problemy z rozciągającym się łańcuchem rozrządu - dotyczy silnika DIG-T). Poczytaj na forum - ciągłe kłopoty po założeniu gazu w jukach i quashqai oraz renówkach - zarówno 1.6 jak i 2.0. Wybór należy do Ciebie. A tak na koniec - to trochę szkoda takiego motoru na gaz:unsure:.

Edytowane przez Yonex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

20 lat temu miałem "pegota" 2.0 i nie dziwiłem się, ze pali 10/100. Fiat 125p mial silnik 1,6 i też palił 10l/100. Teraz mam juka nismo 1.6 z suszarką, który pali średnio 10 - 11l/100 i też się nie dziwię...  auto o osiągach jak nismo musi swoje spalić. Sorry koledzy, ale montaż gazu tylko na papierze wygląda ekonomicznie..... Błędy kompa, szybsze zużycie silnika, zakaz wjazdu na podziemne parkingi .... Kolego od gazu ..... kup sobie volkswagena z silnikiem diesla i bedziesz zadowolony ze spalania .... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

i jak oceniacie spalanie gazu w tym silniku czy warto inwestować? myślę o tym dotrysku benzyny plus wiadomo przed rozgrzaniem silnika. To trochę na 100km wychodzi dłużej się będzie zwracała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...