Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria ogrzewania kabiny


Aro1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prośba o pomoc, porady. Autko z 2014 nieststy już po gwarancji. 
Pojawił się problem z ogrzewaniem. Nadmuch działa ale niestety tylko zimne powietrze. Silnik osiąga prawidłową temperaturę. 

Czasem coś się naprawia i leci ciepłe powietrze, tak jakby problem znikał - niestety na krótko :( 

podpytywałem serwis - odpowiedzieli że nie spotkanie się z takim problemem.

Zna ktoś jakieś miejsce w Łodzi godne polecenia? - do ASO nie chciałbym jechać bo za wymianę maty grzewczej siedziska fotela kierowcy powiedzieli 1100zł + robocizna. Aż strach pomyśleć ile zaśpiewają za ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś wymieniany filtr powietrza w kabinie ??

Jeśli tak to masz to co ja miałem po wymianie filtra źle został założony układ sterowania nawiewem i dmuchał tylko zimnym powietrzem.

https://www.youtube.com/watch?v=ldcEQXDE770  

na tym filmie około 1:10 jest pokazane sterowanie układem wentylacji jak bedzie źle założone to będzie tylko zimne.

Może to pomoże.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiło się. Pomogło rodkręcenie korka zbiorniczka wyrownawczego. Zasyczalo powietrze i zaczęło grzać... dziwna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli układ był zapowietrzony i w nagrzewnicy zrobił się bąbel powietrza. W sumie powinno odpowietrzyć się samo, ale jak widać mechanizacja jest dziwna i nie zawsze podąża za naszymi życzeniami.:D Najważniejsze, że się naprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś z tym ,że mimo zmniejszenia temp ogrzewania na 16 stopni ta ciągle grzała tak około 26? Wyłączenie i włączenie nawiewu i klimy nic nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Qq działa ogrzewanie,że chce jak najszybciej nagrzać do ustawionej temperatury porównując do temperatury zewnętrznej.Jak ustawisz np 16 a na zewnątrz jest 0, to z nawiewów nie będzie leciało 16 tylko maksymalnie ciepło,żeby nagrzać do ustawionej temperatury wewnątrz.Latem natomiast odwrotnie,będzie jak najszybciej chłodził.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie temat podobny ,okazało się ze zapomnieli w fabryce przykręcić 2 śrub od plastiku przy filtrze ,plastik nie trzymał i zimne powietrze nie przechodzilo przez nagrzewnice .dostęp pod nogami pasażera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim i w każdym innym nissanie qashqai nie przykręcają tam tych dwóch śrubek, ta zaślepka od filtra kabinowego jest na zatrzaski, tylko w  pierwszej kolejności trzeba włożyć dól, a następnie przycisnąć górę. Na YouTube są filmiki jak to zrobić np. tu:

od 5:11. "Proszę zwrócić uwagę jak był założony poprzedni filtr"

Edytowane przez klepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film. Dzięki temu zobaczyłem tą gumkę która jest opisana w instrukcji a której nie mogłem znaleźć w samochodzie. Podtrzymuje instrukcję na swoim miejscu w schowku.

Ale żeby otwór był mniejszy niż filtr który trzeba przez niego przepchnąć.... :blink:

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... W j11b jest inaczej. 

Nie trzeba ściągać schowka, zatyczka do filtra jest... Narożna... Ale tak czy owak wymyślił to kretyn, w fiacie było 100x prościej i przyjemniej go wymienić 

W dniu 14.12.2018 o 10:09, bono32 napisał:

U mnie temat podobny ,okazało się ze zapomnieli w fabryce przykręcić 2 śrub od plastiku przy filtrze ,plastik nie trzymał i zimne powietrze nie przechodzilo przez nagrzewnice .dostęp pod nogami pasażera 

Czy oby na pewno? Wg mnie nagrzewnica jest za filtrem, inaczej bylaby cała w syfie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w starszym 1.2 J11 nie zdejmowałem schowka.Fakt ciasno,ale wymiana to było 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum, także sorry jak coś gdzieś  inaczej wstawiłem;)

Mam  problemy z ogrzewaniem wewnętrznym , jak jadę to leci ciepłe powietrze ( nie mylić z gorącym), Jak stoję na światłach to już leci po chwili zimne.

Zrobiłem taki ruch, że założyłem dodatkową pompę wody i teraz jest tak, że jak  stoję z nagrzanym i włączonym silnikiem to grzeje jak cholera , natomiast jak już ruszę to po chwili leci zimne powietrze...

O co tu chodzi ????

Dzięki za jakiekolwiek refleksje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paolo911 napisał:

Witam, jestem nowy na forum, także sorry jak coś gdzieś  inaczej wstawiłem;)

Mam  problemy z ogrzewaniem wewnętrznym , jak jadę to leci ciepłe powietrze ( nie mylić z gorącym), Jak stoję na światłach to już leci po chwili zimne.

Zrobiłem taki ruch, że założyłem dodatkową pompę wody i teraz jest tak, że jak  stoję z nagrzanym i włączonym silnikiem to grzeje jak cholera , natomiast jak już ruszę to po chwili leci zimne powietrze...

O co tu chodzi ????

Dzięki za jakiekolwiek refleksje 

Raczej nie ten dział kolego. T30 masz tu https://forum.nissanklub.pl/forum/200-x-trail-t30-2001-2007/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...