Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Migający "ręczny" plus kontrolka


joys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy to normalny objaw po wymianie kół na zimowe (też z czujnikami) oraz ich kalibracji poprzez komputer w samochodzie, że pokazuje się żółta kontrolka wykrzyknika i miga kontrolka hamulca "ręcznego"? 

20181129_154935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy początkowo kalibracja nie "wskoczyła " rzeczywiście palił sie wykrzyknik.

ALe w czasie jazdy chyba 2 razy skalibrowałem - i potem wartości ciśnienia wskoczyły.

Co do hamulca - nie wiem - bo chyba na ręcznym nie jeździsz :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kalibracji to udała się ona, bo wartości pokazywało dobrze, a ręczny oczywiście na postoju, bez różnicy czy silnik uruchomiony czy też nie kontrolka jak i dioda na przycisku migają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mrugają,świecą lub nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak system tak reaguje na zmiane czujników, bo żona mówi, że wszystko pogasło i "ręczny" po włączeniu świeci stałym światłem... Całe szczęście heheh:jump: Można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak migało jak wyłączałem silnik przy niesprawnym module ręcznego. Sygnalizowało, ze nie jest hamowane jedno z tylnych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem opony na zimowe z czujnikami i w trakcie jazdy zapaliła mi sie kontrolka na stałe ostrzegawcza ze znakiem wykrzyknika. Na wyświetlaczu nie pokazuje ciśnienia w oponach, jak to skalibrować a przejechałem jednego dnia 1000 km do Danii.

 ciśnienie w oponach właściwe a zatem to na razie olałem

Edytowane przez likosar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 1.12.2019 o 21:27, andrzejk52 napisał:

Czasami tak się dzieje,to jest normalka.Wyłącz hamulec ręcznie,miga po zgaszeniu auta,zapal auto i wyłącz hamulec.

Ta normalka oznacza awarię modułu zaciągania ręcznego i wówczas nie zaciąga hamulca w jednym lb obu kołach tylnych. Całkiem normalka to nie jest, bo możesz zobaczyć jak autko odjeżdża  gdzieś sobie samo...

A zgaszenie i zapalenie powoduje reset modułu i znowu na jakiś czas działa. Teraz podobno mają jakieś nowe w serwisach, mam mieć wymianę za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...